عضویت     ورود  روزهای سخت بهایی ست که باید برای سرافرازی پرداخت . ارد بزرگ سه شنبه، 23 مهر ماه ، 1398

کانال تلگرام

تبلیغات متنی

منوی سایت

جست و جو در بانك مقالات

مقالات جدید
تعداد شاخه ها: 30 عدد
تعداد مقالات: 758 عدد 1: آزمايشگاه الكترونيك - استاد محرري 
[دفعات مشاهده : 5787 بار]
 2: جزوه درس مخابرات 1 - دانشگاه فردوسي مشهد 
[دفعات مشاهده : 5802 بار]
 3: كتاب مهندسي تاسيسات / دكتر كلهر 
[دفعات مشاهده : 5642 بار]
 4: مجموع اعوجاج هارمونیک T.H.D 
[دفعات مشاهده : 5639 بار]
 5: كتاب "روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك" 
[دفعات مشاهده : 12282 بار]
 6: ادوات نوري 
[دفعات مشاهده : 5570 بار]
 7: كتاب اصول تلويزيون رنگي 
[دفعات مشاهده : 7327 بار]
 8: پروژه دزد گیر با سنسور تشخیص حرکت pir با قفل رمز الکترونیکی 
[دفعات مشاهده : 6817 بار]
 9: جزوه اندازه گیری الکتریکی 
[دفعات مشاهده : 6103 بار]
 10: سوالات کنکور کارشناسی ارشد 90 / گروه مهندسی برق 
[دفعات مشاهده : 7901 بار]
 11: آرشيو پروژه هاي 8051 
[دفعات مشاهده : 6726 بار]
 12: آرشيو پروژه هاي AVR‌ (ـ‌ 126 پروژه ) 
[دفعات مشاهده : 14636 بار]
 13: آموزش برنامه نويسي و كار با ماژول Sim300CZ با ميكروكنترلر AVR 
[دفعات مشاهده : 10732 بار]
 14: سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق 
[دفعات مشاهده : 8133 بار]
 15: ارتباط میکروهای PIC با کمک پروتکل سریال I2C و نکات تکمیلی ماژول MSSP 
[دفعات مشاهده : 6255 بار]
 16: ساعت تقویم با کمک میکروکنترلر PIC و DS1307 
[دفعات مشاهده : 6867 بار]
 17: تایمرهای چند زمانه ( ساعت مرکزی ) با میکرو PIC 
[دفعات مشاهده : 6198 بار]
 18: ساعت تقویم شمسی مجهز به آلارم روزانه و هفتگی 
[دفعات مشاهده : 7092 بار]
 19: صفحه کلید وقفه ای با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 5955 بار]
 20: کرنومتر دیجیتال با میکروکنترلر PIC با قابلیت ثبت 3 زمان 
[دفعات مشاهده : 6017 بار]
 21: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HMTR + پروژه چت متنی بیسیم 
[دفعات مشاهده : 9347 بار]
 22: سنسورهای حرارت 
[دفعات مشاهده : 8183 بار]
 23: کنترل وسایل برقی از طریق خط تلفن با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 8185 بار]
 24: ارتباط سریال UART بین دو میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 6508 بار]
 25: گزارش کار آموزی : ماشین های ابزار کنترل عددی CNC 
[دفعات مشاهده : 6773 بار]
 26: کنترل وسایل به کمک ماژول HM-TR و میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 9344 بار]
 27: طراحی و ساخت کنترل از راه دور 1 کانال با کمک ماژول های ASK و آی سی های سری PT 
[دفعات مشاهده : 7783 بار]
 28: مجموعه رفرنس های آموزشی میکروکنترلرهای سری dsPIC 
[دفعات مشاهده : 7214 بار]
 29: مجموعه پروژه های میکروکنترلر AVR با کامپایلر بسکام 
[دفعات مشاهده : 12444 بار]
 30: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HM-T و HM-R با میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 10213 بار]

آخرين مطالب ارسال شده
· روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك[ 1 نظر شما چيه؟ - 39980 مشاهده ]
· اصول تلويزيون رنگي[ 0 نظر شما چيه؟ - 18535 مشاهده ]
· نرم افزار DigSilent[ 2 نظر شما چيه؟ - 21680 مشاهده ]
· AVR Tech Lib 2011[ 1 نظر شما چيه؟ - 25194 مشاهده ]
· مجموعه كنفرانس هاي سالينه ميكروچيپ / سال 2009 /[ 2 نظر شما چيه؟ - 22925 مشاهده ]
· آموزش كار با ماژول SIM300CZ با ميكرو AVR[ 4 نظر شما چيه؟ - 25341 مشاهده ]
· مجموعه فيلم هاي آموزشي نرم افزار Altium Designer[ 0 نظر شما چيه؟ - 39392 مشاهده ]
·  سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق[ 0 نظر شما چيه؟ - 20292 مشاهده ]
· لينك دانلود مجله October 2010 / SERVO[ 0 نظر شما چيه؟ - 17291 مشاهده ]
· Catalog CA 01 (10/2009) / International version[ 0 نظر شما چيه؟ - 21652 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]

زبان
انتخاب زبان نمایش :

مطالب جديد
· 1: بررسی کاربرد و عدم کاربرد برقگیر در ترانسفورماتورهای توزیع مناطق روستایی
· 2: بررسی ساختار انواع ترانسفورماتورهای توزیع در شبکه برق مازندران
· 3: حذف تداخل به صورت per tone در سيستم هاي ADSL
· 4: IEEE Std 95™-2002
· 5: TECHNICAL LITERATURE
· 6: ANALYSIS, SIMULATION AND IMPLEMENTATION OF A PWM BASED UPFC
· 7: IEEE Std 529-1980
· 8: RADIO FALL MEETIXG TORONTO, CeNAD
· 9: مدل تعمیم یافته هارمونیکی برای سنتز با کیفیت بالای گفتار
· 10: تعيين بهره بهينة فيلتر اكتيو موازي نصب شده روي فيدر توزيع بمنظور ميرا كردن « انتشار هارمونيكي »
· 11: A New Design Optimization Methodology for Switched Reluctance Machines
· 12: Supervisor Localization: A Top-Down Approach to Distributed Control of Discrete-Event Systems
· 13: Plasma Simulation by Artificial Dielectrics and Parallel-Plate Media
· 14: FRONTIER ORBITALS A PRACTICAL MANUAL
· 15: Inconsistency of pair-wise comparison matrix with fuzzy elements based on geometric mean
· 16: TACTICAL MISSILE-GSE DESIGN INTERFACES
· 17: A Dynamic Collaborative Web-based Medical Decision-Support Intelligent System
· 18: Status of Military Satellite Communications Research and Development
· 19: Inkjet Printed RGB Quantum Dot-Hybrid LED
· 20: A Methodology for Analyzing Availability Weak Points in SOA Deployment Frameworks

[ آخرين مقالات ]

ارسال مقاله به سايت

...::: Ir-Micro.Com :::... :: View topic - شماتیک مدار

شماتیک مدار

Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> الکترونیک Printable Version
View previous topic :: View next topic  
Author Message
javadrr
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

83578.00 امتیاز

Items

Status: Offline

PostPosted: چهارشنبه، 8 ارديبهشت ماه ، 1389 22:05:35 Reply with quote Scroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام دوستا عزیز من مداری رو می خوام که اگه دو سیم یک لحظه برخورد کردن و جدا شدندیه دیودی به صورت چشمک زن برای مدت یک دقیقه روشن بمونه بعد قطع شه روی همین مدار اگه همون سیم به سیم دیگه برخورد کنه یه دیود دیگه به مدت پنج دقیقه به همراه بوق(دید دید دید) یعنی با فاصله پخش شود و اگر همون سیم به یه سیم دیگه روی همین مدار برخورد کرد یه دیود دیگه با آلارم به صورت داعم فعال شود و تا فرد کلید (خاص ) رو فشار نداد اون آلارم خاموش نشه و بازم اگه اون سیم به یه سیم دیگه خورد یه دیود دیگه به مدت یک دقیقه فعال باشه بعد قطع شه

لطفا کمکم کنید
شماتیکش رو بهم بدید بقیشم بهم توضیح بدید واقعا ممنون می شم اگه واسم طراحی کنین اگه هزینه هم خواستید که می دونم نمی خواید در خدمتم 09369595298

Back to top
View user's profile Send private message
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 9 ارديبهشت ماه ، 1389 01:02:32 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

دوست من این مداری که شما می خواید وجود خارجی نداره! و باید طراحی بشه! طراحی این مدار بدون میکرو شدنیه ولی کار سخت و زمان بری هست. اما با استفاده از میکرو به آسونی قابل ساخته ، حالا اگه با میکرو می خوای بگو تا برات انجام بدم وگرنه خودت باید کتابهایی مثل 301 مدار رو بخونی و چنتا از مداراشو با هم ترکیب کنی تا بتونی چیزی رو که می خوای بسازی.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
javadrr
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

83578.00 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 9 ارديبهشت ماه ، 1389 07:31:10 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام دوست عزیز من هم منظورم این بود که به وسیله ی میکرو طراحی بشه tick

قربون دستت اگه واسم طراحی کنی خیلی ممنون می شم
فقط برام بنویس بعد اینکه طراحی کردی بنویس چه کارایی باید انجام بدم
مرسی ممنون

Back to top
mahdifah
کاربر ماهر
کاربر ماهر

1615055.42 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 9 ارديبهشت ماه ، 1389 09:14:57 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

دوستان عزيز آقاي javadrr نميدونه كه بخواد با ميكرو درست كنه بايد 1 پروگرمرو...... بگيره هو كلي دردسر بكشه و كلي تو خرج ميفته.ببخشيد من فضولي ميكنما.ولي به نظرم اگر ميتونين 1 مدار ساده بهش بدين بدون ميكرو خيلي بهتره.البته ايشونم مدارش همچين ساده نيس ماشالا شونصد تا كار ميخواد بكنه Razz Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
javadrr
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

83578.00 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 9 ارديبهشت ماه ، 1389 09:40:58 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام دوستان عزیز دوستم کل این دسگاها رو داره پروگرامرو... داره می دم بهش

فقط بهم بگید چه میکرویی بگیرم شما واسطه یه میکرو بنویسید برنامش و بقیه مخلفاتو بدید من میکرو رو تهیه می کنم

خدایی انجمن توپیه خدایی من تا حالا تو چندین انجمن مطرح کردم هیچ کدوم جواب نمی دن اگه هم میدن بعد دو سه روز یه جواب سر رفع کنی می دن خدایییییش انجمن توپیه

شما هم اگه ربات یا هر چیز دیگه سه بعدی خواستین بهم بگید مجانی واسطون درست می کنم

قالب سایت و گل های وکتور خواستین هم مجانی در خدمت بچه های (فقط این انجمن ) هستم

Back to top
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 9 ارديبهشت ماه ، 1389 15:59:50 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

عزیز دل برادر ، این سیم هایی که هی می خورن به هم چند ولت ولتاژ دارن؟

برای میکرو نهایتا تا 5 ولت قابل قبوله. اگه ولتاژ اون سیمها همین قدره من برنامشو برات می نویسم ، لوازمی هم که احتیاج داری بهت میگم و نقشه ی شماتیکش رو هم میدم که بتونی بسازیش.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
yoosefheidari
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

61158.00 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 9 ارديبهشت ماه ، 1389 16:45:45 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

مدارش خیلی راحته .
قسمتی هم که میگی فقط با 5 ولت میتونم بسازم کافیه که یه 7805 سر راهش قرار بدی و همه چی حله Cool

Back to top
mahdifah
کاربر ماهر
کاربر ماهر

1615055.42 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 9 ارديبهشت ماه ، 1389 18:02:42 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

پس اگر پروگرمر پي آي سي هم ميتونين تهيه كنين بگين كه من واستون بزارم.دارم يه مدار شبيه همين.فقط ميخواين ملوديش صداش قشنگ باشه؟ يا يه صداي زير يا 1 صداي معمولي كافيه؟
Back to top
javadrr
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

83578.00 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 9 ارديبهشت ماه ، 1389 18:57:37 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام به همگی قربون محبتتون من نمی دونم متوجه شدید من چی می خوام یا نه حالا یه دور دیگه می گم
این سیم از خود این مدار بیرون میاد
حالا هر چند ولت شده واسه کار من مشکل ایجاد نمی کنه چون می خوام مثل کلید ازش استفاده کنم

بازم ممنون از توجهتون

Back to top
mahdifah
کاربر ماهر
کاربر ماهر

1615055.42 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 9 ارديبهشت ماه ، 1389 19:37:55 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

خوب دوست عزيز نگفتين كه پروگرمر پي آي سي ميتونين گير بيارين يا نه؟ اگه ميتونين بگين تا واستون بزارم
Back to top
javadrr
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

83578.00 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 10 ارديبهشت ماه ، 1389 13:29:33 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

اره هرچی باشه هر جور باشه هر طور شده همه رو جور می کنم فقط طورو خدا سریع تر بفرستین من تا یک شنبه باید تحویل بدم

ممنون از توجهتون

Back to top
mahdifah
کاربر ماهر
کاربر ماهر

1615055.42 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 10 ارديبهشت ماه ، 1389 13:30:36 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

اينم مداري كه خواسته بودين.از

دانلودش كنين
اگر كليد S1 بزنين D1 براي مدت 1 دقيقه به طور چشمك زن روشن ميمونه.اگر S2 بزنين D2 به مدت 5 دقيقه همراه ديد ديد روشن ميمونه.اگر S3 بزنين D3 روشن ميمونه همراه با آلارم و تا كليد SS فشار ندين خاموش نميشه و اگر S4 بزنين D4 به مدت 1 دقيقه روشن ميمونه.
جاي منبعي كلاك كه به پايه 11 خورده بايد 1 كريستال ساعت {32768 هرتز} بزارين.دو تا پايه كريستال به پايه 11 و 12 ميزنين و با 2 تا خازن 22 پيكو از 1 طرف 1 خازن به پايه 11 و از 1 طرف به پاه 12 و از طرفي كه پايه ها خازن آزادن به هم اتصال ميدين و به منفي ميزنينوتو شكل بهتر معلومه .پايه 20 آي سي هم به مثبت 5 ولت و پايه 19 به منفي ميزنين.فقط از رگولاتو استفاده كنين.ولتاژتونم صاف صاف كنين.فقط اين مدار تو پروتيوس 7.2 تست كردم و جواب داد ولي تو 7.6 فك نكنم درست شبيه سازي كنه.
موفق باشين

Back to top
javadrr
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

83578.00 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 10 ارديبهشت ماه ، 1389 13:41:13 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلاااااام به همگگگییی بابا دمتون گرم خدایی خیلی ممنونم واقعا ازتون متشکرم لطف کردید یعنی خدایییی هرچی بگم کم گفت واقعا ممنونم مرسی

بازم مرسی سایت قالب هر چی خواستی بهم بگو مجانی نوکرتم هستم

Back to top
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 10 ارديبهشت ماه ، 1389 13:55:05 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با تشکر از دوست خوبم جناب mahdifah که زحمت انجام این کار رو کشیدن.

مهدی جان اگه وقت کردی یه بار همین برنامه رو با وقفه ها بنویس ، یعنی کلیدها به وقفه ها وصل باشن. در اون صورت در هر لحظه با فشار هر کلید عملیات مربوط بهش انجام میشه.

در برنامه ای که شما نوشتید برای اینکه هر کلید به وظیفش عمل کنه باید صبر کنیم تا عملیات کلید قبلی تموم بشه! اما با وقفه ها میشه این مورد رو بهبود بخشید.

ضمنا من نمی دونم که آیا قطعه ای بعنوان Sounder در بازار وجود داره یانه؟ صدای قشنگی داره!

Back to top
mahdifah
کاربر ماهر
کاربر ماهر

1615055.42 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 10 ارديبهشت ماه ، 1389 14:01:32 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

راستش چون خودشون نخواسته بودن كه حين اجام برنامه اگه كليد ديگه اي زده شد اين ول كنه و بره بعدي اينجوري نوشتم.اين صداي خود پي آي سي هستش.اگر به بازر وصلش كنين همين صدار توليد ميكنه فقط زياد قوي نيس كه اگه آ ْمپلي بزارين قوي ميشه .البته تو كامپيوتر اينجوريه صداش شايد مدار ببندين كيفيتش بدتر بشه ولي من خودم ستم و يه صداي ديگه پخش كردم عالي بود.
ايناهاش

ميتونين دانلودش كنين.صداش فوق العادس البته 1كيلو فاي آي سي پر كرده. خودم نساختمآهنگش تو يه سايت خارجي فكنم تو يه برنامش بود جداش كردم اين ازش,شايدم تو سي دي كتاب آقا حامد بود.درس يادم نيس.راستي ورژن پروتيوس شما چند بود آقا مرتضي؟خوب جواب داد توش؟

Last edited by mahdifah on جمعه، 10 ارديبهشت ماه ، 1389 14:19:55; edited 3 times in total
Back to top
javadrr
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

83578.00 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 10 ارديبهشت ماه ، 1389 14:02:50 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

بازم از mahdifah تشکر می کنم و از مدیر(ان) این سایت Morteza_rk هم تشکر می کنم
Back to top
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 10 ارديبهشت ماه ، 1389 14:50:50 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous post

خواهش می کنم جواد جان ، این وظیفه ی ماست.

ورژن پروتیوس من 7.6 هست و در اون برنامه ی اول صدای خوبی تولید شده بود.

خیلی کنجکاو شدم که بدونم این آهنگ با کدوم دستور PIC تولید میشه. شاید یه معادل توی بسکام برای AVR داشته باشه.

Back to top
Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> الکترونیک All times are GMT + 3.5 Hours
Page 1 of 1
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Jump to: