عضویت     ورود  امام علي (ع) : احمق ترین خلق کسی است که خود را عاقل‏ترین خلق بداند. چهارشنبه، 1 خرداد ماه ، 1398

کانال تلگرام

تبلیغات متنی

منوی سایت

جست و جو در بانك مقالات

مقالات جدید
تعداد شاخه ها: 30 عدد
تعداد مقالات: 758 عدد 1: آزمايشگاه الكترونيك - استاد محرري 
[دفعات مشاهده : 5400 بار]
 2: جزوه درس مخابرات 1 - دانشگاه فردوسي مشهد 
[دفعات مشاهده : 5454 بار]
 3: كتاب مهندسي تاسيسات / دكتر كلهر 
[دفعات مشاهده : 5319 بار]
 4: مجموع اعوجاج هارمونیک T.H.D 
[دفعات مشاهده : 5300 بار]
 5: كتاب "روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك" 
[دفعات مشاهده : 11851 بار]
 6: ادوات نوري 
[دفعات مشاهده : 5274 بار]
 7: كتاب اصول تلويزيون رنگي 
[دفعات مشاهده : 6942 بار]
 8: پروژه دزد گیر با سنسور تشخیص حرکت pir با قفل رمز الکترونیکی 
[دفعات مشاهده : 6494 بار]
 9: جزوه اندازه گیری الکتریکی 
[دفعات مشاهده : 5708 بار]
 10: سوالات کنکور کارشناسی ارشد 90 / گروه مهندسی برق 
[دفعات مشاهده : 7595 بار]
 11: آرشيو پروژه هاي 8051 
[دفعات مشاهده : 6409 بار]
 12: آرشيو پروژه هاي AVR‌ (ـ‌ 126 پروژه ) 
[دفعات مشاهده : 14228 بار]
 13: آموزش برنامه نويسي و كار با ماژول Sim300CZ با ميكروكنترلر AVR 
[دفعات مشاهده : 10373 بار]
 14: سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق 
[دفعات مشاهده : 7804 بار]
 15: ارتباط میکروهای PIC با کمک پروتکل سریال I2C و نکات تکمیلی ماژول MSSP 
[دفعات مشاهده : 5916 بار]
 16: ساعت تقویم با کمک میکروکنترلر PIC و DS1307 
[دفعات مشاهده : 6512 بار]
 17: تایمرهای چند زمانه ( ساعت مرکزی ) با میکرو PIC 
[دفعات مشاهده : 5859 بار]
 18: ساعت تقویم شمسی مجهز به آلارم روزانه و هفتگی 
[دفعات مشاهده : 6822 بار]
 19: صفحه کلید وقفه ای با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 5601 بار]
 20: کرنومتر دیجیتال با میکروکنترلر PIC با قابلیت ثبت 3 زمان 
[دفعات مشاهده : 5712 بار]
 21: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HMTR + پروژه چت متنی بیسیم 
[دفعات مشاهده : 8758 بار]
 22: سنسورهای حرارت 
[دفعات مشاهده : 7849 بار]
 23: کنترل وسایل برقی از طریق خط تلفن با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 7873 بار]
 24: ارتباط سریال UART بین دو میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 6155 بار]
 25: گزارش کار آموزی : ماشین های ابزار کنترل عددی CNC 
[دفعات مشاهده : 6430 بار]
 26: کنترل وسایل به کمک ماژول HM-TR و میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 8965 بار]
 27: طراحی و ساخت کنترل از راه دور 1 کانال با کمک ماژول های ASK و آی سی های سری PT 
[دفعات مشاهده : 7419 بار]
 28: مجموعه رفرنس های آموزشی میکروکنترلرهای سری dsPIC 
[دفعات مشاهده : 6908 بار]
 29: مجموعه پروژه های میکروکنترلر AVR با کامپایلر بسکام 
[دفعات مشاهده : 12059 بار]
 30: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HM-T و HM-R با میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 9882 بار]

آخرين مطالب ارسال شده
· روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك[ 1 نظر شما چيه؟ - 39528 مشاهده ]
· اصول تلويزيون رنگي[ 0 نظر شما چيه؟ - 18107 مشاهده ]
· نرم افزار DigSilent[ 2 نظر شما چيه؟ - 21377 مشاهده ]
· AVR Tech Lib 2011[ 1 نظر شما چيه؟ - 24869 مشاهده ]
· مجموعه كنفرانس هاي سالينه ميكروچيپ / سال 2009 /[ 2 نظر شما چيه؟ - 22608 مشاهده ]
· آموزش كار با ماژول SIM300CZ با ميكرو AVR[ 4 نظر شما چيه؟ - 24955 مشاهده ]
· مجموعه فيلم هاي آموزشي نرم افزار Altium Designer[ 0 نظر شما چيه؟ - 38918 مشاهده ]
·  سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق[ 0 نظر شما چيه؟ - 19927 مشاهده ]
· لينك دانلود مجله October 2010 / SERVO[ 0 نظر شما چيه؟ - 17010 مشاهده ]
· Catalog CA 01 (10/2009) / International version[ 0 نظر شما چيه؟ - 21306 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]

زبان
انتخاب زبان نمایش :

مطالب جديد
· 1: روشي جديد جهت تشخيص موقعيت چشمها با استفاده از موجك دو بعدي
· 2: Analysis of TCP and DTN Retransmission Algorithms in Presence of Channel Disruptions
· 3: کاهش نویز سیگنال گفتار و افزایش قابلیت فهم کلام با استفاده از روش بازسازی تطبیقی طیف سیگنال
· 4: IEEE Std 1175.4™-2008
· 5: طراحي و ساخت دستگاه كنترل از راه دور كابل مشتركين برق خانگي و صنعتي (قطع و وصل و جابجايي فاز)
· 6: Waite Group Perl 5 Interactive Course
· 7: ESD in Silicon Integrated Circuits
· 8: راهنمای برنامه نويسی سه بعدی OpenGL با استفاده از دلفی (و همچنین سایر کامپایلرها)
· 9: Arithmetic Operations Based on Imitation of Handwriting Calculation
· 10: قيمت گذاري توان راكتيو بر اساس تئوري هزينه هاي حدي در محيط هاي تجديد ساختار يافته
· 11: روشي جديد براي پيدا كردن ريشه هاي معادله درجه n با استفاده از شبكه عصبي
· 12: Direction Cosine Matrix Estimation from Vector Observations using a Matrix Kalman Filter
· 13: كنترل ازدحام براي جريان هاي ويديو در شبكه هاي حسگر بي سيم
· 14: آرایش مجدد شبکه های توزیع به وسیله الگوریتم ژنتیک
· 15: آشكارسازي عروق كرونري قلب درتصاوير آنژيوگرافي با استفاده از الگوريتم دسته بندي ميانگين هاي فازي
· 16: The Concise Handbook Of Linux for Embedded Real-Time Systems
· 17: مجله January 2011 ، ELEKTOR
· 18: Powerbike to Enhance Hybrid PV-Diesel System for Rural Primary School
· 19: Age Effects on Semantic Coherence:
· 20: The oxidation Of Sputtered Tantalum Films And Its Relationship To The Stability Of The Electrial Re

[ آخرين مقالات ]

ارسال مقاله به سايت

...::: Ir-Micro.Com :::... :: View topic - کنترلر تلسکوپ با استپ موتور و 8751

کنترلر تلسکوپ با استپ موتور و 8751
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> برنامه نویسی و مباحث مربوط به 8051 Printable Version
View previous topic :: View next topic  
Author Message
peymanmst
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

7162.20 امتیاز

Items

Status: Offline

PostPosted: چهارشنبه، 13 شهريور ماه ، 1387 16:54:27 Reply with quote Scroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام

می خواستم بپرسم کسی از دوستان در مورد مدار کنترلر تلسکوپ که با میکرو 8751 و دو عدد استپ موتور کار میکنه اطلاعاتی داره؟

8751 روی بورد سوخته و من نیاز به برنامه دارم اما هر چی روی اینترنت گشتم چیزی پیدا نکردم لطفا کمک کنید نیاز فوری دارم حتی مایل به خرید نیز می باشم.

EQ4/EQ5 DUAL AXIS MOTOR DRIVE CONTROLLER

Last edited by peymanmst on يكشنبه، 10 آذر ماه ، 1387 00:04:39; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
1nafar
کاربر ماهر
کاربر ماهر

55594.32 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 13 شهريور ماه ، 1387 22:40:13 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
فکر نکنم برنامه گیرت بیاد ، یه خورده بیشتر توضیح بده تا یه برنامه براش بنویسم
(استپ موتور ها به کدام پورت متصل هستند؟
موتور ها درچه جهتی حرکت میکنند ؟
سرعت موتور ها چقدر است؟
...)

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
peymanmst
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

7162.20 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 14 شهريور ماه ، 1387 17:01:29 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

راستش توضیحش مشکله اگه نقشه مدارشو پیدا میکردم خیلی بهتر میشد ولی توضیح کلی اینکه مجموعه این دستگاه طوری طراحی شده تا هنگام رصد با تلسکوپ جرم مورد نظر همواره در دید باشه و نیازی به تنظیم مجدد تلسکوپ نباشه بدین صورت که موتوری که در زاویه بعد قرار داره باید دارای سرعتی باشه تا اثر حرکت زمین رو دفع کنه و دائم با سرعت از قبل تعریف شده در حال کاره و یک کلید سه حالته هم برای اون تعریف شده تا با سه سرعت مختلف کار کنه کلید سه حالته دیگر برای روشن و خاموش کردن دستگاه و همچنین قراردادن وضعیت چرخش موتور زاویه بعد برای نیمکره شمالی یا جنوبی زمین تعریف شده ولی موتور زاویه میل فقط بصورت دستی عمل میکنه صفحه کلید مدار دارای 4 کلید هست دو کلید بالا و پایین برای موتور زاویه میل و کلیدهای چپ وراست برای موتور زاویه بعد که برای کنترل و تنظیم اولیه دستی دو موتور بکار میره یک عدد ال ای دی دو رنگ هم وضعیت تغذیه مدار رو نشون میده هنگامیکه سبز باشه وضعیت نرماله هر یک از چهار کلید فشار داده بشه قرمز میشه و هنگامیکه دائما قرمز باشه باطریها ضعیف شدن من چند تا عکس از کنترلر گرفتم شاید بدرد بخوره
(راستی چطوری می تونم عکسها رو ضمیمه کنم) Question
لیست قطعاتی هم که در مدار بکار رفته میزارم

HA17393 آی سی هشت پایه
P87C51X2BN میکروکنترلر
ترانزیستور S8050 هشت عدد
ترانزیستور S8550 هشت عدد
کریستال 3.579545
دیود 4007 هجده عدد
مقاومت 1.5 کیلو هشت عدد
خازن 30 پیکوفاراد دو عدد
خازن 220 میکروفاراد 16 ولت یک عدد
SMD قطعه imp810 سه پایه
مقاومت 110 اهم هفده عدد
مقاومتهای 10 کیلو 5.1کیلو هر کدام یک عدد
مقاومت2 کیلو دو عدد
پتانسیومتر یک عدد
دو رنگ سه پایه یک عددLED
میکرو سوئیچ چهار عدد
کلید 3 حالته دو عدد
استپ موتور دو عدد که هیچ چیز روشون ننوشته

http://telescope.marford.me.uk/Projects/PICcontroller.htm
این لینک یک پروژه با میکرو پیک هست که برای همین موتورها طراحی شده
مطمئنم اطلاعات کاملی بدست میارید که به درد تعمیرو نوشتن برنامه این یکی هم میخوره خواستم شروع کنم به ساختنش ولی فعلا گذاشتم برای اخرین راه این هم لینک راهنمای نصب و مشخصات کنترلر و موتورهاست
http://www.saxon.com.au/pdf/EQ5Dual.pdf

Back to top
1nafar
کاربر ماهر
کاربر ماهر

55594.32 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 15 شهريور ماه ، 1387 15:53:29 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
اگه میشه نقشش رو خودتون بکشید
کنترل و راه اندازی استپ موتور ها و کلید ها و led کار ساده ای هست
اما مشکل اینجاست که من نمیدونم سرعت حرکت زمین چقدره یا زاویه نیمکره شمالی چه جوری تعریف میشه ....
برای گذاشتن عکس به سایت [url=http://www.tinypic.com/]http://www.tinypic.com/[/url]
برید و بعد از اپلود کردن عکس ،لینکی که سایت در اختیار شما قرار میده رو اینجا قرار بدید(گزینه ای که ایکونش شبیه به کوه هست رو بزنید و لینک عکس رو اونجا بزارید و ok کنید

Back to top
peymanmst
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

7162.20 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 17 شهريور ماه ، 1387 01:23:08 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام فکر کنم در پروژه pic که در پست قبلی معرفی کردم اطلاعات کاملی باشه و سازنده اون پروژه برنامش رو هم گذاشته که برای تبدیل و نوشتن برنامه این میکرو بدرد میخوره. با تشکر

[/img][/img]Click to view this image at its original size
Click on the image to view it at its original sizeClick to view this image at its original size
Click on the image to view it at its original sizeClick to view this image at its original size
Click on the image to view it at its original size

Last edited by peymanmst on سه شنبه، 23 مهر ماه ، 1387 15:16:13; edited 2 times in total
Back to top
amir_yazdi
عضو افتخاری
عضو افتخاری

949042.00 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 18 شهريور ماه ، 1387 14:14:58 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام

دوست عزیز شما نمی توانید از یک PIC به جای 8751 استفاده بکنید

چون ولتاژ ورودی 8751 به پین 20 و 40 میخوره و کریستال به پایه 18 و 19

ولی PIC های 40 پایه ولتاژ ورودی به پایه 11-12 یا 31-32 و کریستال به پایه 13 و 14

پس باید با همون 8751 برنامشو بنویسید

یاحق

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
1nafar
کاربر ماهر
کاربر ماهر

55594.32 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 21 شهريور ماه ، 1387 20:47:17 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
چند تا از میکرو های AVR پایه هاشون دقیقا مثل 8051 هست مثل8515یا161 ...
برای 8051 از زبان بیسک و کامپایلر بسکام 8051 میشه استفاده کرد..

Back to top
peymanmst
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

7162.20 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 23 شهريور ماه ، 1387 02:27:35 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام به همه دوستان عزيزي كه راهنمايي كردند

من دارم نقشه رو از روي بورد بصورت شماتيك در ميارم تمام كه شد اينجا ميگذارم Shocked

منظور من تعويض ميكرو با نوع ديگري نيست فقط بخاطر اينكه اطلاعات كاملتري راجع به كنترلر تلسكوپ بدست بياريد پرو‍ژه ميكرو pic رو گذاشتم

Last edited by peymanmst on سه شنبه، 23 مهر ماه ، 1387 15:14:16; edited 1 time in total
Back to top
peymanmst
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

7162.20 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 25 شهريور ماه ، 1387 02:26:35 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
این هم نقشه شماتیک کنترلر موتورها خیلی مشکل بود کشیدنش 3 روز طول کشید خدا بگم این چینی ها رو چیکار کنه با این چیز ساختنشون نقشه مدار چاپی رو معلوم بود طوری طراحی کردن تا برگردوندنش به شماتیک خیلی سخت بشه حالا شما نگاه کنید تا اگه مشکلی یا نقصی تو نقشه هست برطرف کنم نمیدونید اگه کسانی که تو خارج همین کنترلر منو دارن بفهمن نقشه شماتیک یا برنامه میکرو برای اون پیدا شده چقدر خوشحال میشن چون من قبل از اینکه بیام اینجا دو-سه ماه فقط توی فرومهای خارجی دنبال نقشه و برنامه اون می گشتم

Click to view this image at its original size

Back to top
1nafar
کاربر ماهر
کاربر ماهر

55594.32 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 28 شهريور ماه ، 1387 15:49:32 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
یه ذره توضیح در مورد جهت حرکت موتورها و سرعت و تعداد پله ها و...بدی همه چیز حله.

Back to top
peymanmst
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

7162.20 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 31 شهريور ماه ، 1387 04:08:24 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام این عکس نوشته روی موتوره فکر کنم بدرد بخورهClick to view this image at its original size

موتور از نوع دو قطبی در هر دو جهت میچرخه احتمالا 48 مرحلهای 7.5 درجه اگه درست میگم لطفا تایید کنید Rolling Eyes

Back to top
amir_yazdi
عضو افتخاری
عضو افتخاری

949042.00 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 1 مهر ماه ، 1387 20:21:14 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام

آقا پیمان

با این شماتیک خیلی راحت میشه برنامه نوشت

فقط چند نکته لازمه که ما بدونیم

1 - کلید های RA و DEC که گذاشتی کدام راست گرده و کدام چپ گرد( منظورم 2 به 2)

2 - با هر بار فشار موتور چند درجه حرکت میکنه و آیا یک پارچه هرکت میکنه یا مثلا با هر بار فشار چند درجه خاص

3- کلید S -N مربوط به چی

4 - LED سبز و قرمز هر کدام نشانگر چیست

یاحق

Back to top
peymanmst
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

7162.20 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 6 مهر ماه ، 1387 02:12:26 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
رشته دانشگاهی من سخت افزار کامپیوتر و پروژه پایان ترمم با همین میکرو 8051 بود ولی خوب تا حالا با استپ موتور سروکار نداشتم که بتونم دوستان رو کامل راهنمایی کنم و خودم هم دارم کم کم اطلاعاتم رو در این زمینه افزایش میدم این نقشه اصلاح شده هست که لازم بود یک سری تغییرات توش بدم Idea

و اما جواب سوالات دوستان عزیز مدیر انجمن و اقا امیر,من نقشه این پروژه پیک رو هم کامل کشیدم چون این پروژه و برنامه هاش جواب همه سوالات شما رو میده Idea

کلید های dec ,موتور dec رو به چپ و راست میچرخونن فقط من الا ن نمیدونم کدوم یکی به چپ و کدوم به راست که این البته زیاد مهم نیست چون من بعد با تغییر تو برنامه می تونم جاشون رو عوض کنم در مورد کلیدهای موتور raهم همینطور.
در مورد مقدار حرکت موتور به این برنامه مراجعه کنید

موتورra دائم در حاله کاره و کلید sw1باعث میشه تا با سه سرعت مختلف کار کنه حالت 4x سرعت نرماله البته این کلید روی سرعت موتور dec هم تاثیر میزاره ولی موتور decفقط با کلیدهاش کار میکنه
کلید sw2 S Nجهت گردش موتور ra رو عوض میکنه البته باز هم میگم برای مطمئن شدن نگاهی به اون یکی پروژه بیاندازید تا هم سرعت دقیق موتورها دستتون بیاد هم مقدار درجه چرخش البته اگه با برنامه نویسی پیک اشنایی دارید Cool
ledهم وضعیت تغذیه مدار رو نشون میده اگه سبز باشه تغذیه مناسبه و اگه قرمز باشه باطریها ضعیف شدن این قسمت مدار با همون ای سی 393 که مقایسه گر ولتاژ هست کنترل میشه البته در یک حالت دیگه هم قرمز میشه اونم وقتیکه یکی از چهار کلید کنترلی موتورها فشار داده بشه
Exclamation
توضیحات اضافی:قطعه imp810به عنوان یک را ه انداز مطمئن میکرو استفاده شده و دوستان توجه داشته باشند که این مدار با کریستال 3.579545 مگاهرتز کار میکنه برای همین من تاکید دارم به اون یکی پروژه نگاه کنید چون کنترل استپ موتور تا انجایی که من برنامه های مختلفش رو گرفتم کار راحتیه و با ده خط برنامه میشه یک استپ موتور رو راه اندازی کرد ولی فرق این مدار در دقیق بودن سرعت حرکت موتور هست که میتونه اثر حرکت زمین رو هنگام رصد با تلسکوپ دفع کنه , Question یک سوال هم من از شما دوستان داشتم و ان اینکه چرا در خروجی از دو پورت استفاده شده ؟واگر میشه مدار رو از
لحاظ سخت افزاری تحلیل کنید و بصورت خلاصه توضیح بدید ممنون میشم.

راستی این برنامه و نقشه ساده ترین پروگرامر میکرو سری 8051 هست ولی شماتیک اون با فورمتی هست که فقط اورکد می خونه لطفا یک نفر که اورکد داره اون رو به یک فایل تصویری تبدیل کنه و اینجا بزاره ممنون میشم

Last edited by peymanmst on دوشنبه، 22 مهر ماه ، 1387 11:32:21; edited 1 time in total
Back to top
amir_yazdi
عضو افتخاری
عضو افتخاری

949042.00 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 6 مهر ماه ، 1387 23:34:15 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام

آقا پیمان

لینک هایی که گذاشتی همگی مشکل دارن

در مورد استپ موتور دقیقا مثل همان موتور های DC با این تفاوت که در این موتور شما باید کار تقسیم قطبیت را انجام بدی

ولی در موتور های DC این کار بوسیله آ]ن ربای داخلی و تعویض کنتاکت ها ی روی آرمیچر انجام میشود

برای اینکه بهتر متوجه بشی یه سر به این لینک بزن

یاحق

Back to top
peymanmst
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

7162.20 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 9 مهر ماه ، 1387 08:23:10 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
تمام لینک ها اصلاح شد من هنوز منتظر پاسخ دوستان هستم فکر کنم اگه بتونیم برنامه این پروژه رو تموم کنیم بدرد خیلی از دوستان دانشجو هم بخوره

Back to top
peymanmst
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

7162.20 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 23 مهر ماه ، 1387 15:25:26 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

نوشته روی موتور 42pm

فکر کنم 42 درجه در دقیقه سرعت چرخش موتور باشه ولی مثل اینکه دوستانی که من رو تشویق کردند تا نقشه رو بکشم نه جواب می دهند نه حرفهای بنده رو تایید می کنند crybaby حالا اگه این کنترلر هم درست نشد طوری نیست حداقل یک چیزی یاد گرفتم

Back to top
peymanmst
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

7162.20 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 29 مهر ماه ، 1387 18:03:19 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

ميكرو روي بورد رو به يكي از مغازه هاي بيرون بردم تا اگه بشه برنامه رو از روش كپي كنم و هم اينكه مطمئن بشم سوخته يا نه ولي با كمال تعجب فروشنده گفت كه ميكرو قفله و حرفي از سوختن اون نزد مي خواستم بپرسم پروگرامر هاي جديد تشخيص ميدن ميكرو سوخته يا اينكه هر دو ميكرو قفل و سوخته رو يكجور نشون ميدن
دوم اينكه اگه ميكرو سالمه هيچ راهي براي كپي برنامه اون وجود نداره

Back to top
1nafar
کاربر ماهر
کاربر ماهر

55594.32 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 30 مهر ماه ، 1387 11:36:13 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
ببخشید من یه مدت گرفتار بودم...
من نقشه ها رو گرفتم تا چند روز دیگه یه مدار می زارم
در صورتی که میکرو توسط پروگرامر شناسای بشه به احتمال زیاد سالمه، کپی کردن برنامه هم راهی نداره

Back to top
peymanmst
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

7162.20 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 29 آبان ماه ، 1387 19:41:48 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام یک مقاله در مورد کپی میکروهای قفل دارم که بزودی براتون روی سایت میزارم فقط لطف کنید یک خبری در مورد برنامه کنترلر به من بدید خیلی وقته منتظرم Shocked
Back to top
Arash_em
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

282074.08 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 29 آبان ماه ، 1387 20:47:18 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام.
پيمان عزيز احتمالا دوستان يكم گرفتارند...
سعيد عزيز كه داره زحمت مي كشه و رو مدار شما كار مي كنه طبق نوشته هاش...
موفق و پيروز باشيد.

Back to top
peymanmst
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

7162.20 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 9 آذر ماه ، 1387 18:34:31 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام این هم مقاله شکستن قفل کپی دز انواع میکروکنترلرها

Back to top
Arash_em
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

282074.08 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 10 آذر ماه ، 1387 01:52:23 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام.
ممنون پيمان عزيز...
با تقديم و احترام. Wink

Back to top
ahmadk
کاربر نمونه
کاربر نمونه

12487.82 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 10 آذر ماه ، 1387 03:17:30 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

پيمان عزيز

ATmega8515 خيلي شبيه به 8051 است و جز يك يا دو پايه ي غير مهم بقيه ي پايه هاش خودشه.

اما من پيشنهاد مي كنم اين برد غير معقول چيني رو بكني بندازي دور.

درايو كردن استپر ها به اين شكل چندان جالب نيست چون معمولا نرم كار نمي كنند. از خاطراتي كه به ياد دارم اينه كه وقتي اولين درايور جريان ثابت رو واسه استپر موتوري ساختم تازه فهميدم عجب موتورهاي خوب و پرقدرتيند. تا قبل از اون اصلا ازشون خوشم نميومد.

هرچند عكسي كه از موتورتون فرستاتيد به نظر موتور كوچكي مياد كه نوع درايو ممكنه تاثير چنداني در كارش نداشته باشه اما با اينحال اين مي تونه شروعي براي يه تجربه ي خوب واستون بشه.

مي تونيد از L6219 شروع كنيد. و ميكرو رو هم PIC‌يا AVR و دوستان سايت هم كمكتون مي كنن پروژه رو تموم كنيد.

بيشتر زحمتش تو كشيدن PCB‌خواهد بود كه اونم ميشه به آرومي كامل كرد.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
peymanmst
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

7162.20 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 16 آذر ماه ، 1387 12:27:42 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با تشکر از پیشنهاد احمد عزیز اتفاقا یک پروژه پیک برای همین کار در پست های قبلی معرفی کردم ولی مثل اینکه حتی یک نفر هم نگاهی به اون ننداخت با اینکه چند دفعه هم تاکید کردم روی اون پروژه ولی حتی یک نفر نیومد نظرش رو اعلام کنه حالا هم اگه کسی بتونه برنامه اون پروژه رو تبدیل کنه برای یک pic شروع می کنم به ساختنش چون خودش دو تا pic داره و بنظر من میشه مدارش رو با یکpic خلاصه تر کرد
Back to top
ahmadk
کاربر نمونه
کاربر نمونه

12487.82 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 17 آذر ماه ، 1387 05:24:12 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

ميشه با روشهاي آنالوگ يه استپ موتور نوع 2 درجه را به استپ موتور با هر درجه ي دلخواه دقت تبديل كرد...

درايو ديجيتال يه استپ موتور فوق العاده ساده است اما نكات كوچكي هم داره كه بايد رعايت بشه. مثلا سيمپيچ ها بايد با جريان ثابت تحريك بشن نه ولتاژ ثابت.

جريان ثابت هم بصورت سوئيچينگ انجام ميشه. كه بسياري از آي سي هاي جديد اين تكنيك رو دارند. من در همين تاپيك دوتاشونو به شما معرفي كردم .

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> برنامه نویسی و مباحث مربوط به 8051 All times are GMT + 3.5 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Jump to: