عضویت     ورود  هرگاه گناهان آشكار شوند، بركت‏ها از میان مى‏رود. حضرت علي (ع) پنجشنبه، 28 تير ماه ، 1397

کانال تلگرام

تبلیغات متنی

منوی سایت

جست و جو در بانك مقالات

مقالات جدید
تعداد شاخه ها: 30 عدد
تعداد مقالات: 758 عدد 1: آزمايشگاه الكترونيك - استاد محرري 
[دفعات مشاهده : 4705 بار]
 2: جزوه درس مخابرات 1 - دانشگاه فردوسي مشهد 
[دفعات مشاهده : 4648 بار]
 3: كتاب مهندسي تاسيسات / دكتر كلهر 
[دفعات مشاهده : 4667 بار]
 4: مجموع اعوجاج هارمونیک T.H.D 
[دفعات مشاهده : 4627 بار]
 5: كتاب "روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك" 
[دفعات مشاهده : 11040 بار]
 6: ادوات نوري 
[دفعات مشاهده : 4710 بار]
 7: كتاب اصول تلويزيون رنگي 
[دفعات مشاهده : 6268 بار]
 8: پروژه دزد گیر با سنسور تشخیص حرکت pir با قفل رمز الکترونیکی 
[دفعات مشاهده : 5889 بار]
 9: جزوه اندازه گیری الکتریکی 
[دفعات مشاهده : 5032 بار]
 10: سوالات کنکور کارشناسی ارشد 90 / گروه مهندسی برق 
[دفعات مشاهده : 6998 بار]
 11: آرشيو پروژه هاي 8051 
[دفعات مشاهده : 5719 بار]
 12: آرشيو پروژه هاي AVR‌ (ـ‌ 126 پروژه ) 
[دفعات مشاهده : 13456 بار]
 13: آموزش برنامه نويسي و كار با ماژول Sim300CZ با ميكروكنترلر AVR 
[دفعات مشاهده : 9760 بار]
 14: سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق 
[دفعات مشاهده : 7137 بار]
 15: ارتباط میکروهای PIC با کمک پروتکل سریال I2C و نکات تکمیلی ماژول MSSP 
[دفعات مشاهده : 5297 بار]
 16: ساعت تقویم با کمک میکروکنترلر PIC و DS1307 
[دفعات مشاهده : 5857 بار]
 17: تایمرهای چند زمانه ( ساعت مرکزی ) با میکرو PIC 
[دفعات مشاهده : 5321 بار]
 18: ساعت تقویم شمسی مجهز به آلارم روزانه و هفتگی 
[دفعات مشاهده : 6259 بار]
 19: صفحه کلید وقفه ای با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 4974 بار]
 20: کرنومتر دیجیتال با میکروکنترلر PIC با قابلیت ثبت 3 زمان 
[دفعات مشاهده : 5119 بار]
 21: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HMTR + پروژه چت متنی بیسیم 
[دفعات مشاهده : 7905 بار]
 22: سنسورهای حرارت 
[دفعات مشاهده : 7274 بار]
 23: کنترل وسایل برقی از طریق خط تلفن با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 7280 بار]
 24: ارتباط سریال UART بین دو میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 5545 بار]
 25: گزارش کار آموزی : ماشین های ابزار کنترل عددی CNC 
[دفعات مشاهده : 5817 بار]
 26: کنترل وسایل به کمک ماژول HM-TR و میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 8247 بار]
 27: طراحی و ساخت کنترل از راه دور 1 کانال با کمک ماژول های ASK و آی سی های سری PT 
[دفعات مشاهده : 6834 بار]
 28: مجموعه رفرنس های آموزشی میکروکنترلرهای سری dsPIC 
[دفعات مشاهده : 6309 بار]
 29: مجموعه پروژه های میکروکنترلر AVR با کامپایلر بسکام 
[دفعات مشاهده : 11433 بار]
 30: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HM-T و HM-R با میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 9341 بار]

آخرين مطالب ارسال شده
· روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك[ 1 نظر شما چيه؟ - 38681 مشاهده ]
· اصول تلويزيون رنگي[ 0 نظر شما چيه؟ - 17447 مشاهده ]
· نرم افزار DigSilent[ 2 نظر شما چيه؟ - 20800 مشاهده ]
· AVR Tech Lib 2011[ 1 نظر شما چيه؟ - 24299 مشاهده ]
· مجموعه كنفرانس هاي سالينه ميكروچيپ / سال 2009 /[ 2 نظر شما چيه؟ - 21973 مشاهده ]
· آموزش كار با ماژول SIM300CZ با ميكرو AVR[ 4 نظر شما چيه؟ - 24383 مشاهده ]
· مجموعه فيلم هاي آموزشي نرم افزار Altium Designer[ 0 نظر شما چيه؟ - 37605 مشاهده ]
·  سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق[ 0 نظر شما چيه؟ - 19260 مشاهده ]
· لينك دانلود مجله October 2010 / SERVO[ 0 نظر شما چيه؟ - 16489 مشاهده ]
· Catalog CA 01 (10/2009) / International version[ 0 نظر شما چيه؟ - 20432 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]

زبان
انتخاب زبان نمایش :

مطالب جديد
· 1: عملکرد سیستم های تحریک استاتیک در ژنراتورهای سنکرون
· 2: مفاهیم پایه کامپیوتر برای دانشجویان کامپیوتر و سایر رشته ها
· 3: استریو ویژن: روشی برای فاصله یابی و غلبه بر مشکلات موجود در سیستم های فاصله یابی کنونی
· 4: A Survey on Next Generation Mobile WiMAX Networks: Objectives, Features and Technical Challenges
· 5: Fundamentals of Digital Logic and Microcomputer Design
· 6: The Surge Model of the Well-Trained Human Operator in Simple Manual Control
· 7: Mobile Antennas For Vehicular Communications
· 8: AC Harmonic Filters for Konti-Skan 1 Refurbishment HVDC Project
· 9: اندازه گیری افزایش مقاومت الکتریکی ناشی از تنشهای مکانیکی و حرارتی در دو نمونه سیمهای شبکه برقرسانی
· 10: ارايه يك شماي جديد تخصيص پهناي باند در شبكه هاي ارتباطي با استفاده از عاملهاي هوشمند و مدلسازي آن
· 11: نقشه و راهنمای تعمیرات LG AUDIO مدل FR-686A
· 12: The Social-Network Illusion That Tricks Your Mind
· 13: ارائه يك الگوريتم زمانبندي عادل براي سويچهاي سلولي با صف ورودي
· 14: شيوه ای جديد در پنهان نگاری داده در تصاوير JPEG
· 15: کتاب تبدیل مبنا
· 16: 5Gbits/sec, 300mV Precharge, 256b, Low Power Rhythmic SRAM
· 17: گسترش پرس و جوي وب مبتني بر عنوان عناصر پيوتد در صفحات وب
· 18: Process Integration Considerations for 300 mm TSV Manufacturing
· 19: The Art of UHF RFID Antenna Design:Impedance-Matching and Size-Reduction Techniques
· 20: A BINARY CODED DECIMAL CONVERTER

[ آخرين مقالات ]

ارسال مقاله به سايت

...::: Ir-Micro.Com :::... :: View topic - یکسوساز با ورودی متغیر

یکسوساز با ورودی متغیر

Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> الکترونیک Printable Version
View previous topic :: View next topic  
Author Message
afza_saeghe
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

38290.00 امتیاز

Items

Status: Offline

PostPosted: يكشنبه، 8 مرداد ماه ، 1391 09:51:16 Reply with quote Scroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
من یه یکسوساز میخوام که اگه ورودیش هر عددی بین 25 تا 220 AC بود بهم یه ولتاژ 12 ولت بده طبیعتا از ترانس کاهنده نمیتونم استفاده کنم. کسی میتونه بهم یه مدار پیشنهاد بده؟

Back to top
View user's profile Send private message
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 8 مرداد ماه ، 1391 16:25:56 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام دوست من
شما به یه منبع تغذیه سویچینگ احتیاج دارید.
یکسوساز و دکون دستگاهش از نظر تئوری فقط ac‌ رو به dc تبدیل میکنه و نمیتونه عمل رگلاتور رو انجام بده .
تغذیه سویچینگ هم فقط در شرایطی جواب میده که تغییرات جریان آنی نداشته باشی و تغییرات غیرآنی هم محدوده. گستره ولتاژ ورودی هم خیلی زیاده و در ولتاژهای پایین جریان زیادی میکشه و تولید حرارت می کنه و در ولتاژ های بالا خروجی مطلوبی نداری. البته اگه گستره همین قدر باشه ...
به هر حال ببین میشه ورودی رو دو قسمتی کرد. یعنی مثلا زمانی که ولتاژ زیر ۵۰ باشه و یا بالای ۱۱۰ باشه . آیا تغییرات ورودی تابع ویژگی خاصی هست ؟ ینی مثلا راه اندازی ۲۵ ولتیه و بعد از راه اندازی ۲۲۰ میشه و ...
در هر حال یکسوساز زینری هم عملا همچین کاری نمی تونه بکنه .

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
afza_saeghe
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

38290.00 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 8 مرداد ماه ، 1391 23:26:03 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

saleh_chz wrote:
سلام دوست من
شما به یه منبع تغذیه سویچینگ احتیاج دارید.
یکسوساز و دکون دستگاهش از نظر تئوری فقط ac‌ رو به dc تبدیل میکنه و نمیتونه عمل رگلاتور رو انجام بده .
تغذیه سویچینگ هم فقط در شرایطی جواب میده که تغییرات جریان آنی نداشته باشی و تغییرات غیرآنی هم محدوده. گستره ولتاژ ورودی هم خیلی زیاده و در ولتاژهای پایین جریان زیادی میکشه و تولید حرارت می کنه و در ولتاژ های بالا خروجی مطلوبی نداری. البته اگه گستره همین قدر باشه ...
به هر حال ببین میشه ورودی رو دو قسمتی کرد. یعنی مثلا زمانی که ولتاژ زیر ۵۰ باشه و یا بالای ۱۱۰ باشه . آیا تغییرات ورودی تابع ویژگی خاصی هست ؟ ینی مثلا راه اندازی ۲۵ ولتیه و بعد از راه اندازی ۲۲۰ میشه و ...
در هر حال یکسوساز زینری هم عملا همچین کاری نمی تونه بکنه .

از راهنمایی هاتون متشکرم
اگه با این فرض بریم جلو که تغییرات ولتاژ آنی نداریم
راهی واسه مشکل گستره زیاد ولتاژ وجود داره؟ میشه با روش های خنک سازی حرارت رو از بین برد؟ من از این منبع فقط واسه تغذیه چند تا آی سی و میکرو قراره استفاده کنم و جریان زیادی ازش نمیکشه ولی ثابت بودنش مهمه.
تغییرات ورودی تابع ویژگی خاصی نیست و در هر زمانی هر ولتاژی ممکنه بشه.
اگه با تقسیم ورودی به چند قسمت مشکل حل بشه خوب میشه ولی من هیچ اطلاعاتی درباره منابع سوییچینگ ندارم. مدار عملی ای دارین که مشکلمو حل کنه؟؟

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 9 مرداد ماه ، 1391 04:07:36 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام دوست من
ببین به عنوان مثال پشت پاور کامپیوتر دو تا حالت ۲۲۰/۱۱۰ داره.
راستش اگه بشه یکمی بیشتر راجع به مورد مصرف مدارت توضیح بدی بیشتر بشه کمک کرد.
عزیزم اینجا خیلی ها سوالاتشون تجاری یا ثبتی هست...
ببین دستگاه دائم روشنه ؟ چرا ولتاژ ورودی اینقدر متغییره ؟ ولتاژ ورودی رو چی قراره تامین کنه ؟
تغییرات تابع چه شرایطیه ؟
میدونی آخه برق شهر که اینقدر نوسان نداره !! اگه اونقدر بخواد کم بشه اصلا قطع میشه !!!

یا علی

Back to top
afza_saeghe
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

38290.00 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 9 مرداد ماه ، 1391 09:10:25 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام مجدد
این مداری که من خواستم قراره تغذیه چند تا مدار دیگه رو تامین کنه. در واقع من واسه پروژه دانشگام یه منبع تغذیه طراحی کردم که با برنامه نویسی میکرو ولتاژ ورودی رو تشخیص میده و با استفاده از اون خروجی رو ثابت نگه میداره. در ضمن خروجی قابل تغییره. مثلا اگه ورودی 220 بود خروجی باید 20 ولت dc بده و اگه ورودی 25 ولت شد خروجی باز هم باید 20 ولت بده.
حالا من فکر تامین تغذیه المان ها و آی سی ها رو نکرده بودم.اول المان ها و میکرو باید روشن بشن تا خروجی dc داشته باشیم.

Quote:
ببین دستگاه دائم روشنه ؟

خب منبع تغذیه ممکنه همیشه روشن باشه دیگه

Quote:
چرا ولتاژ ورودی اینقدر متغییره ؟

کلیه المان های مدار برای این رنج طراحی شدند و می خوام توی شرایط خاص یا شرایط آزمایشگاهی هم کار کنه

Quote:
ولتاژ ورودی رو چی قراره تامین کنه ؟
تغییرات تابع چه شرایطیه ؟

ولتاژ ورودی همون برق شهره ولی همونطور که گفتم باید توی شرایط آزمایشگاهی هم بتونه کار کنه

یه فکری الان به ذهنم رسید منکه منبع تغذیه رو ساختم فقط مشکلم توی شروع لحظه اولشونه. یعنی اگه یه لحظه بتونن کار کنن بعدش میشه از خروجی خودش تغذیه خودش رو تامین کنه
به نظرت استفاده از باتری قابل شارژ چطوره؟ یعنی اولش راه بندازه بعد واسه دفعه های بعد شارژ بشه.
شدنیه؟

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 9 مرداد ماه ، 1391 20:57:59 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
حالا گرفتم !!
فکرت خیلی خوبه . فکر نکنم ایرادی هم داشته باشه . خیلی از مدارات تغذیه باتری دارند البته نه برای راه اندازی ! بلکه برای بک آپ. لیکن اصولا وجود باتری در مدار تغذیه توی مدار کار بدیعی نیست.
اما ...
در مدارات تغذیه سویچینگ از یه مقاومت مقدار بالا استفاده می کنند که به طور مستقیم از ورودی یه خازن روی تغذیه آی سی رو شارژ می کنه . ولتاژ خازن که از آستانه شروع به کار آی سی گذشت مدار شروع به کار می کنه و بعد از اون باید تغذیه مدار رو از خروجی گرفت (بهترین روش هم سیم پیچ دوم روی ترانس یا چوک هست که بستگی به مدل مبدل هم داره)
از محافظت یادت نره. معمولا از یه زینر روی خط تغذیه آی سی استفاده میشه.
دوست من
همه ی مشکل مدارت شروع صحیح نیست . از خاموش شدن صحیح یادت نره !
اثر یه خاموشی تحت حداکثر بار و حداقل ورودی رو می تونی توی اسکوپ ببینی.

یا علی

Back to top
afza_saeghe
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

38290.00 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 10 مرداد ماه ، 1391 23:04:54 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

ممنونم که وقتتو میذاری و راهنماییم میکنی

Quote:
فکرت خیلی خوبه . فکر نکنم ایرادی هم داشته باشه . خیلی از مدارات تغذیه باتری دارند البته نه برای راه اندازی ! بلکه برای بک آپ. لیکن اصولا وجود باتری در مدار تغذیه توی مدار کار بدیعی نیست.

یعنی چی برای بک آپ؟ میشه بیشتر بهم توضیح بدی؟

Quote:

در مدارات تغذیه سویچینگ از یه مقاومت مقدار بالا استفاده می کنند که به طور مستقیم از ورودی یه خازن روی تغذیه آی سی رو شارژ می کنه . ولتاژ خازن که از آستانه شروع به کار آی سی گذشت مدار شروع به کار می کنه و بعد از اون باید تغذیه مدار رو از خروجی گرفت (بهترین روش هم سیم پیچ دوم روی ترانس یا چوک هست که بستگی به مدل مبدل هم داره)

داداش ما سوادمون خیلی پایینه و با این توضیحا متوجه نمیشیم اگه میشه یه مدار واسم میذاری؟
الان توی این مواردی که گفتی باتری ای وجود نداشت که!!!
و اینکه چجوری تشخیص بدم وقتی مدار شروع به کار کرد تغذیه رو از خروجی بگیره؟

Quote:

همه ی مشکل مدارت شروع صحیح نیست . از خاموش شدن صحیح یادت نره !
اثر یه خاموشی تحت حداکثر بار و حداقل ورودی رو می تونی توی اسکوپ ببینی.

میشه در رابطه با این هم بیشتر توضیح بدی تا دوزاری بیافته؟ Embarassed Embarassed

Quote:

یا علی

علی یارت!!

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 13 مرداد ماه ، 1391 00:38:17 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام دوست من
- باتري بك آپ واسه مواقعيه كه شما برق وروديتون قطع ميشه اما مهمه كه بخشي از مدار برقش قطع نشه.
- واسه مدار يه عكس جور كردم اميدوارم لود بشه...
توي عكس R1 مقاومت شارژ اوليه واسه ي C1 هست. ولتاژ خازن مثلا به 10 ولت كه برسه آي سي روشن ميشه مدار راه مي افته بعد از طريق T1 ولتاژ آي سي تامين ميشه.
ضمنا آستانه ولتاژ روشن شدن آي سي با آستانه خاموش شدن فرق داره . واسه همينه كه آي سي فرصت پيدا مي كنه كه مدار رو راه بندازه . مثلا آستانه روشنايي 10 ولت و آستانه خاموشي 8 ولت. اين 2 ولت ،‌جريان مصرفي آي سي و متعلقات مربوطه و ظرفيت خازن C1 حداكثر زمان موجود براي راه اندازي رو تعيين ميكنه.
شما نيازي نيست تشخيص بدي . مدار بايد الكترونيكي كار خودش رو انجام بده.

- شما بايد ورودي رو تحت نظر بگيري كه اگه از يه حدي افت داشتي خود به خود سويچ قدرت رو از كار بندازه چون جريان عبوري ازش خيلي زياد ميشه و ممكنه بسوزه.
البته از روش هاي ديگه هم ميشه استفاده كرد مثلا اندازه گيري جريان سويچ قدرت و حرارت و ...

نوكرم

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 13 مرداد ماه ، 1391 00:48:14 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

/span>

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 13 مرداد ماه ، 1391 14:51:16 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
دوستان اگه لینک عکس درست کار نمی کنه بگید تا یه فکر دیگه کنم واسش.

مرسی کم الله

Back to top
afza_saeghe
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

38290.00 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 14 مرداد ماه ، 1391 21:00:37 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

دوست عزیز بابت وقتی که واسم میذاری نمیدونم چجوری ازت تشکر کنم ولی تنها کاری که میتونم انجام بدم اینه که تو این روزا واست دعا کنم.
این مدار خوبیه ولی محدوده ولتاژ ورودیش بین 90 تا 130 ولته که من رنج بیشتر از این رو می خوام و همچنین خروجی 5 ولت میده که 12 ولت نیاز دارم.
فکر کنم استفاده از باتری که گفته بودم عملی باشه ولی نمیدونم چجوری باتری رو وصل کنم.
ایده من اینه که اول که تغذیه وصل شد مثلا با یه رله باتری توی مدار قرار بگیره و تغذیه آی سی هارو تامین کنه بعد که منبع تغذیم خروجی داد یه جوری باتری از مدار خارج شه و خروجی منبع تغذیه تغذیه آی سی ها رو تامین کنه همچنین بیاد باتری رو دوباره شارژ کنه!!!
مشکلم اینه که ولتاژ خروجی تغذیم ممکنه بالای 100 ولت باشه اونوقت من نمیتونم با این ولتاژ باتری رو شارژ کنم.
نظر شما چیه؟ عملی هست؟

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 15 مرداد ماه ، 1391 17:32:08 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام دوست من
ببین منو ناامید نکن !!!
عزیزم من این مدار رو واسه نمونه گذاشتم واست تا مطلبی که می خواستم بهت بگم رو بهتر برسونم نه اینکه بگم اینو بساز !!!

عزیز من دقیقا شما برای لحظه ی استارت داری از این مقاومت و خازن استفاده می کنی .

اگه هم می خوای از باتری استفاده کنی فقط کافیه با یه دیود اونو به میکرو وصل کنی و از طرفی منبع تغذیه رو هم ( حالا هر چی که می خواد باشه ) با دیود به میکرو وصل کنی . اینطوری دوتا منبع تغذیه (باتری و ...) از هم ایزوله کار می کنند و مدارت هم به صورت آن لاین کار خواهد کرد (بدون قطعی )

خروجی متغییر اون هم با این گستره وسیع به نظر من نمیتونه یه منبع تغذیه واسه کنترلر smps باشه.
شما بهتره واسه کنترلر منبع تغذیه ی ماوراطبیعه تون (!) از یه منبع تغذیه سویچینگ کوچولوی دیگه به طور مجزا استفاده کنی .

حالا این نظر من
فقط جون من دوباره نگی لیلی زن بود یا مرد (شوخی )

Back to top
afza_saeghe
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

38290.00 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 15 مرداد ماه ، 1391 20:25:55 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

آقا ما سوادمون پایینه شما ببخش
ببخشید از اینکه وقتتو گرفتم و بابت راهنمایی هات ممنونم

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 18 مرداد ماه ، 1391 03:13:58 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
آقا من معذرت می خوام اگه ناراحتت کردم.
اختیار دارید . انجام وظیفه می کنیم تا بالاخره به نتیجه برسه بلکه من هم یه چیزی یاد بگیرم.
ولی بی خیال مبحث نشو لطفا.
بذار من ببینم چندتا راه وجود داره .... Embarassed

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 19 مرداد ماه ، 1391 21:00:57 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
آخه گستره ورودی خیلی بالاست اون هم با این گستره خروجی !
عملا مدار هم کاهنده است هم افزاینده !
عملا توی چند کلاس مختلف داریم کار می کنیم. آزمایشگاه هم یه محدودیت هایی داره آخه.

حالا اگه موضوع آزمایشگاهیه شما مدار کنترلر پاور رو با یه منبع تغذیه جدا راه اندازی کن. حالا باتری ، پاور یا ...

کسی نیست کمک بیشتری کنه !

Neutral

Back to top
afza_saeghe
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

38290.00 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 20 مرداد ماه ، 1391 13:54:46 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

saleh_chz wrote:
سلام
حالا اگه موضوع آزمایشگاهیه شما مدار کنترلر پاور رو با یه منبع تغذیه جدا راه اندازی کن. حالا باتری ، پاور یا ...
Neutral

فکر کنم آخرش باید همچین کاری کنم
هرکاری کردم نتیجه آخرشو بهت میگم
بازم متشکرم

Back to top
afza_saeghe
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

38290.00 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 22 مرداد ماه ، 1391 12:58:26 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام مجدد
اول بگم که چون وقتم کمه خروجی رو تغییر دادم و حداکثر تا 30 ولت تغییر میکنه ( دیگه فضایی نیست!)
نظرت راجع به این مدار که طراحی کردم چیه؟ از یه زنر استفاده کردم که دوسرش 27 ولت می افته.
چند تا سوال دارم
1- این زنر میتونه 220 رو دوسرش تحمل کنه؟ توی دیتاشیت چیزی در مورد ولتاژ قابل تحملش ننوشته بود یا من سر در نیاوردم!!!
2- اگه اون مقاومت 1 کیلو رو زیاد کنم جریان کم میشه و رگولاتورها کار نمیکنن. با این مقدار هم باید یه مقاومت 50 وات!! بذارم. راه دیگه ای وجود داره یا میشه مدار رو طوری دیگه ای تغییر داد که این مشکل رفع بشه؟

اگه این مدار عملی باشه فکر کنم دیگه لازم نیست از خروجی منبع تغذیه ولتاژ بگیرم. ممنون میشم سریع راهنماییم کنی؟( یه خورده عجله دارم)

فایل پروتئوسشم گذاشتم تا اگه لازم شد یه نگاه بهش بنداز

Back to top
afza_saeghe
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

38290.00 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 26 مرداد ماه ، 1391 07:12:29 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

آقا صالح دیگه جواب مارو نمیدی؟!
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
توی مدار بالایی که گفتم به یه میشکل برخوردم

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 26 مرداد ماه ، 1391 18:26:39 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous post

سلام
عزيزم مي بخشي كه دير جواب دادم . اما اگه زودتر مي ديدم پستت رو حتما جواب مي دادم.
من هميشه پاي سيستم نيستم.

Quote:
اول بگم که چون وقتم کمه خروجی رو تغییر دادم و حداکثر تا 30 ولت تغییر میکنه ( دیگه فضایی نیست!)

خوب اين خبر خيلي خوبيه . حداقل اينطوري ميشه بيشتر روش كار كرد.

Quote:
نظرت راجع به این مدار که طراحی کردم چیه؟ از یه زنر استفاده کردم که دوسرش 27 ولت می افته.

واسه شروع بد نيست. مي توني طراحي هاي بهتري هم بكني . اما اين يكي خيلي عملي و منطقي نيست. مي دوني ؟ .... راستش هيچ كس همچين كاري رو واسه اين هدف انجام نمي ده.

Quote:
1- این زنر میتونه 220 رو دوسرش تحمل کنه؟

اين وحشتناك تربن چيزي هست كه ممكنه اتفاق بيفته Shocked
Quote:

2- اگه اون مقاومت 1 کیلو رو زیاد کنم جریان کم میشه و رگولاتورها کار نمیکنن. با این مقدار هم باید یه مقاومت 50 وات!!

عزيزم استفاده از مقاومت سر راه مدارت كار منطقي اي نيست. وگرنه اين همه هزينه نمي كردند كه مدار سوييچينگ بسازند. ميومدند و يه مقاومت تالاپ مي گذاشتند روي خط برق و تموم. Rolling Eyes

Quote:
بذارم. راه دیگه ای وجود داره یا میشه مدار رو طوری دیگه ای تغییر داد که این مشکل رفع بشه؟

فكر كنم اينطوري كه خروجي رو رام كردي حالا ديگه بشه يه كارايي كرد.
ميشه يه پاور دوگانه با باتري بك آپ طراحي كرد. باتري هم واسه لحظه ي تغيير وضعيت.

Quote:
اگه این مدار عملی باشه فکر کنم دیگه لازم نیست از خروجی منبع تغذیه ولتاژ بگیرم. ممنون میشم سریع راهنماییم کنی؟( یه خورده عجله دارم)

عملي نيست عزيز من.

ياعلي

Back to top
Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> الکترونیک All times are GMT + 3.5 Hours
Page 1 of 1
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Jump to: