عضویت     ورود  اندوخته ای با ارزشتر از تندرستی ، نمی شناسم . ارد بزرگ يكشنبه، 1 بهمن ماه ، 1396

کانال تلگرام

تبلیغات متنی

منوی سایت

جست و جو در بانك مقالات

مقالات جدید
تعداد شاخه ها: 30 عدد
تعداد مقالات: 758 عدد 1: آزمايشگاه الكترونيك - استاد محرري 
[دفعات مشاهده : 3615 بار]
 2: جزوه درس مخابرات 1 - دانشگاه فردوسي مشهد 
[دفعات مشاهده : 3524 بار]
 3: كتاب مهندسي تاسيسات / دكتر كلهر 
[دفعات مشاهده : 3615 بار]
 4: مجموع اعوجاج هارمونیک T.H.D 
[دفعات مشاهده : 3582 بار]
 5: كتاب "روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك" 
[دفعات مشاهده : 9946 بار]
 6: ادوات نوري 
[دفعات مشاهده : 3819 بار]
 7: كتاب اصول تلويزيون رنگي 
[دفعات مشاهده : 5203 بار]
 8: پروژه دزد گیر با سنسور تشخیص حرکت pir با قفل رمز الکترونیکی 
[دفعات مشاهده : 4953 بار]
 9: جزوه اندازه گیری الکتریکی 
[دفعات مشاهده : 4040 بار]
 10: سوالات کنکور کارشناسی ارشد 90 / گروه مهندسی برق 
[دفعات مشاهده : 6011 بار]
 11: آرشيو پروژه هاي 8051 
[دفعات مشاهده : 4668 بار]
 12: آرشيو پروژه هاي AVR‌ (ـ‌ 126 پروژه ) 
[دفعات مشاهده : 12427 بار]
 13: آموزش برنامه نويسي و كار با ماژول Sim300CZ با ميكروكنترلر AVR 
[دفعات مشاهده : 8702 بار]
 14: سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق 
[دفعات مشاهده : 6125 بار]
 15: ارتباط میکروهای PIC با کمک پروتکل سریال I2C و نکات تکمیلی ماژول MSSP 
[دفعات مشاهده : 4353 بار]
 16: ساعت تقویم با کمک میکروکنترلر PIC و DS1307 
[دفعات مشاهده : 4886 بار]
 17: تایمرهای چند زمانه ( ساعت مرکزی ) با میکرو PIC 
[دفعات مشاهده : 4428 بار]
 18: ساعت تقویم شمسی مجهز به آلارم روزانه و هفتگی 
[دفعات مشاهده : 5268 بار]
 19: صفحه کلید وقفه ای با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 4032 بار]
 20: کرنومتر دیجیتال با میکروکنترلر PIC با قابلیت ثبت 3 زمان 
[دفعات مشاهده : 4186 بار]
 21: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HMTR + پروژه چت متنی بیسیم 
[دفعات مشاهده : 6910 بار]
 22: سنسورهای حرارت 
[دفعات مشاهده : 6308 بار]
 23: کنترل وسایل برقی از طریق خط تلفن با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 6212 بار]
 24: ارتباط سریال UART بین دو میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 4501 بار]
 25: گزارش کار آموزی : ماشین های ابزار کنترل عددی CNC 
[دفعات مشاهده : 4751 بار]
 26: کنترل وسایل به کمک ماژول HM-TR و میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 7144 بار]
 27: طراحی و ساخت کنترل از راه دور 1 کانال با کمک ماژول های ASK و آی سی های سری PT 
[دفعات مشاهده : 5872 بار]
 28: مجموعه رفرنس های آموزشی میکروکنترلرهای سری dsPIC 
[دفعات مشاهده : 5273 بار]
 29: مجموعه پروژه های میکروکنترلر AVR با کامپایلر بسکام 
[دفعات مشاهده : 10458 بار]
 30: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HM-T و HM-R با میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 8393 بار]

آخرين مطالب ارسال شده
· روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك[ 1 نظر شما چيه؟ - 37610 مشاهده ]
· اصول تلويزيون رنگي[ 0 نظر شما چيه؟ - 16449 مشاهده ]
· نرم افزار DigSilent[ 2 نظر شما چيه؟ - 19937 مشاهده ]
· AVR Tech Lib 2011[ 1 نظر شما چيه؟ - 23368 مشاهده ]
· مجموعه كنفرانس هاي سالينه ميكروچيپ / سال 2009 /[ 2 نظر شما چيه؟ - 21027 مشاهده ]
· آموزش كار با ماژول SIM300CZ با ميكرو AVR[ 4 نظر شما چيه؟ - 23386 مشاهده ]
· مجموعه فيلم هاي آموزشي نرم افزار Altium Designer[ 0 نظر شما چيه؟ - 35609 مشاهده ]
·  سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق[ 0 نظر شما چيه؟ - 18302 مشاهده ]
· لينك دانلود مجله October 2010 / SERVO[ 0 نظر شما چيه؟ - 15631 مشاهده ]
· Catalog CA 01 (10/2009) / International version[ 0 نظر شما چيه؟ - 19155 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]

زبان
انتخاب زبان نمایش :

مطالب جديد
· 1: بررسي علل شكست و شل شدن طولاني مدت پروتزهاي كامل مفصل ران
· 2: An 8-bit 120-MS/s Interleaved CMOS Pipeline ADC Based on MOS Parametric Amplification
· 3: CEI EN 60034-22
· 4: Professional ASP.NET 3.5 In C# and VB
· 5: تفاوت هاي بين پورتال و وب سايت
· 6: طراحي يك مدولاتور دلتا- سيگما با ولتاژ و توان مصرفي پائين با بهره گيري از يك تكنيك جديد CMFB
· 7: A HYBRID MODEL BASED GAS POWER PLANT SIMULATOR
· 8: Fast Model Predictive Control Using Online Optimization
· 9: Piezoelectric Composite Materials for Ultrasonic Transducer Applications.
· 10: Connecting Adjacent Images Captured by Machine Vision System of 2D Measurement using Hybrid Genetic
· 11: FIBER OPTICS-A NEW TOOL FOR INDUSTRY
· 12: طراحي کنترل کننده براي سيستمهاي کنترل غير خطي چند متغيره با استفاده از الگوريتم PSO
· 13: نقشه و راهنمای تعمیرات تلویزیون رنگی سامسونگ مدل CS21S1STX-HAC
· 14: بررسي تاثير عدم تغيير ساعت رسمي كشور در شبكه برق ايران
· 15: Rectifier Applications Handbook
· 16: ارائه يك الگوريتم جديد براي شناسايي هارمونيكها
· 17: The history Of Television
· 18: Self-Adaptive Handoff Management for Mobile Streaming Continuity
· 19: توصيف پيادهسازي سيستم الگو با استفاده از عملگرهاي سازنده
· 20: مجله February 2010 ، ELEKTOR

[ آخرين مقالات ]

ارسال مقاله به سايت

...::: Ir-Micro.Com :::... :: View topic - مشكل استفاده از وقفه خارجي

مشكل استفاده از وقفه خارجي
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> برنامه نویسی و مباحث مربوط به PIC Printable Version
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

Status: Offline

PostPosted: دوشنبه، 24 اسفند ماه ، 1388 16:18:49 Reply with quote Scroll Down to Next postGo to last Post of Page

من برای اینکه طرز کار وقفه رو نشون بدم یه برنامه ی ساده ولی در عین حال مفید و کامل نوشتم که همه چیزو مشخص می کنه. لطفا سورس برنامه و فایل شبیه سازی با پروتیوس رو دانلود و تست کنید.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Ramin_Ghn
مدیر انجمن
مدیر انجمن

931185.18 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 24 اسفند ماه ، 1388 16:37:44 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

Quote:
در صورت بروز هرگونه وقفه اجرای برنامه از خط جاری لغو میشه و روتین مربوط به وقفه اجرا میشه ، حتی اگه این خط از برنامه تاخیری باشه که ما لحاظ کردیم!

شاید...!
می تونید این گفتتون رو اثبات کنید؟در ضمن اگه پروتئوس زیر دستتون هست می تونید امتحان کنید.یه تاخیر 10 ثانیه به برنامت بده(البته با دستور مرتبط)حتی دستوراتی مثل serin هم از این قاعده مستثنی نیستن , بعد بیا مثلا از وقفه خارجی استفاده کن یه شستی بذار فشار بده به زیر برنامه وقفه پرش نخواهد کرد البته ممکنه بیت نشانگر وقفه ست بشه..ولی پرشی در کار نخواهد بود..امتحان کن بعد جواب بده.
درود بر شما

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ramin_Ghn
مدیر انجمن
مدیر انجمن

931185.18 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 24 اسفند ماه ، 1388 17:00:16 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

ویروس کش من اجازه نمی ده این لینک رو بازش کنم...آلوده هست..
اگه ممکنه یه جای دیگه آپ لودش کن...در ضمن شما با چه کامپایلر و میکرویی کار می کنید یعنی با چه کامپایلری به این نتایج رسیدید؟! (این مهمه)

Back to top
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 24 اسفند ماه ، 1388 19:08:49 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

دوست خوب من نکته اینجاست که من راجع به AVR حرف می زنم و اگه اشتباه نکنم شما راجع به PIC ، درسته؟

من با بسکام کار می کنم. برنامه ای که من نوشتم دقیقا مصداق گفته ی شماست! یعنی یه سری LED به یه پورت متصل هستند که برنامه اونارو روشن می کنه و 3 ثانیه صبر می کنه و خاموششون میکنه و دوباره بعداز 3 ثانیه روشنشون می کنه و این کار دائما تکرار میشه! حالا اگه در مدت زمان 3 ثانیه که برنامه در حالت wait یا انتظار هست کلید متصل به وقفه فشار داده بشه برنامه به روتین وقفه پرش می کنه! حتی اگه در مدت این 3 ثانیه شما چندین با کلید رو فشار بدید برنامه به تعداد دفعات فشرده شدن کلید به روتین وقفه پرش میکنه!

من فکر می کنم که یه جای برنامه ی شما می لنگه! وگرنه کاری رو که AVR می تونه انجام بده PIC هم باید بتونه و برعکس!!

اینم لینک جدید ، هرچند که لینک قبلی سالم بود و مال Persiangig هست :

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Ramin_Ghn
مدیر انجمن
مدیر انجمن

931185.18 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 24 اسفند ماه ، 1388 21:19:04 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

Quote:
دوست خوب من نکته اینجاست که من راجع به AVR حرف می زنم و اگه اشتباه نکنم شما راجع به PIC ، درسته؟

بله چون این تاپیک (اگه بالای صفحه مراجعه کنید)مربوط به بخش PIC هست...! ونه AVR ...!پس ممکنه مشکلی که کامپایلر PBP داره رو شما متوجه نباشی!
Quote:
! حالا اگه در مدت زمان 3 ثانیه که برنامه در حالت wait یا انتظار هست کلید متصل به وقفه فشار داده بشه برنامه به روتین وقفه پرش می کنه! حتی اگه در مدت این 3 ثانیه شما چندین با کلید رو فشار بدید برنامه به تعداد دفعات فشرده شدن کلید به روتین وقفه پرش میکنه!

هر دو میکرو از لحاظ ساختاری متفاوتند از لحاظ نرم افزاری هم همین طور ، پس نمیشه در بخش میکرو PIC در مورد میکرو AVR صحبت و قضاوت کرد...
Quote:
من فکر می کنم که یه جای برنامه ی شما می لنگه! وگرنه کاری رو که AVR می تونه انجام بده PIC هم باید بتونه و برعکس!!

خواهشی که از شما دارم اینه که اگر تجربه کار با کامپایلر PBP و میکرو پیک ندارید در اینباره قضاوت و پیش داوری نفرمائید.مشکل میکرو pPIC نیست بلکه این مشکل کامپایلر مربوطه هست که حین اجرای برخی دستورات مثل دستورات ارتباط سریال یا دستورات تاخیری وقفه رو غیر فعال می کنه و باعث عدم وقوع وقفه میشه.
به آخرین پست لینک زیر توجه کنید:

موفق باشید...

Last edited by Ramin_Ghn on جمعه، 28 مهر ماه ، 1391 16:38:41; edited 1 time in total
Back to top
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 24 اسفند ماه ، 1388 23:28:57 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

مهندس ظاهرا بهت بر خورد! ولی من قصد جسارت نداشتم و از همینجا معذرت خواهی می کنم.

اما اساس کار وقفه ها همینه و اصلا برای همین ایجاد شدن ، وگرنه شما فکرشو بکن که توی برنامه وقفه ایجاد بکنی ولی میکرو وقفه رو بعداز یه wait انجام بده! به نظرت این دیگه اسمش وقفه میشه!؟

از دوستانی که در زمینه ی PIC تجربه دارن خواهش می کنم که در این بحث شرکت کنن.
راستی رامین جان شما هم همون برنامه ی کوچیکی که من نوشتم رو برای PIC بنویس تا ببینیم نتیجه چی مشیه!؟ شاید مشکل از کامپایلر و یا کرکش باشه.

Back to top
mahdifah
کاربر ماهر
کاربر ماهر

1615055.42 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 24 اسفند ماه ، 1388 23:51:33 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

منكه نوشتم و دقيقا همون چيزي كه آقا مرتضي گفتن ميشه با pic basic نوشتماا. فقط نميدونم چرا pic تو وقفه مربوط به usart مشكل داره!!!!!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ramin_Ghn
مدیر انجمن
مدیر انجمن

931185.18 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 25 اسفند ماه ، 1388 10:08:00 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

Quote:
راستی رامین جان شما هم همون برنامه ی کوچیکی که من نوشتم رو برای PIC بنویس تا ببینیم نتیجه چی مشیه!؟ شاید مشکل از کامپایلر و یا کرکش باشه.

من با وقفه ها زیاد کار کردم و نیازی به این کار نمی بینم...گفتم این مشکل PBP هست و این مسئله گریبان گیر همه کاربرای مبتدی هستش...ولی راهی که بالا گفتم(تو اولین پستم که اگه دقت می کردید نیاز به بحث و بررسی نبود) این مشکل کامپایلر رو برطرف می کنه یعنی به جای اینکه از دستور Pause 1000 استفاده کنیم به صورت زیر عمل می کنیم تا هر لحظه(هر یک میلی ثانیه) وقفه ها رو چک کنه:
Code:
for y=0 to 1000
pause 1
next y

یعنی در این کامپایلر بایستی دستور در حال اجرا به اتمام برسه و بعدا به وقفه ها...و دستوراتی مثل Serin که زمان اجرای زیادی رو می طلبه وقفه های آنی رو نادیده خواهد گرفت...

Back to top
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 25 اسفند ماه ، 1388 11:27:14 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

راستش من PIC بلد نیستم ، آقا رامین طبق تجربیاتی که دارن این حرفارو می زنن. اگه آقا حامد هم توی بحث شرکت می کردن خوب بود ، ولی ظاهرا وقت نمی کنن. چون آخر سال هم هست و معمولا این موقع همه سی کارا می ریزه بهم.

بهرحال آقا رامین در PIC بهتر از منه (معلومه دیگه!)

Back to top
arvinfx
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

110808.70 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 25 اسفند ماه ، 1388 21:01:01 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

چه بحثی شد! wink

دکمه تعریف کردن خیلی سخته! بهترین راهش استفاده از INT هستش که هنوز به نتیجه نرسیدیم! کاش بتونیم که کد برای PIC بنویسیم که هلو کار کنه!

برای اینکار باید همه دکمه ها به وقفه خارجی هم وصل بشه ولی سخت افزاشو نمیدونم چطوری! razz

هر دکمه به 2 تا پایه وصل میشه 1 کی به وقفه یکی به پایه اختصاصیه خودش .
در وقفه هم چک میشه که کدوم پایه کلییدش زده شده و یه فلگ فعال میشه و به روتین اصلی برنامه return میدیم به همین راحتی ولی نمیدونم چطوری باید سخت افزارشو وصل کرد که به پایه های ای سی صدمه وارد نشه ممکنه کاربر بخاد کل دکمه ها رو فشار بده !

Back to top
View user's profile Send private message
Hamed
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

702670.36 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 26 اسفند ماه ، 1388 00:23:49 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
یه نکته ای که تو رخ دادن وقفه واسه برخی کامپایلرها وجود داره اینه که برخی از کامپایلرها زمان تاخیر نرم افزاری ، وقفه ها رو غیر فعال می کنند . یعنی فعالساز وقفه تو روتین ایجاد تاخیر 0 میشه تا وقفه ای رخ نده . اگر اشتباه نکنم PBP هم جز همین کامپایلرهاست . البته عملی تست نکردم و فقط جایی خوندم.
اما به صورت کلی وقتی درخواست وقفه میشه ، پرچم مربوط به وقفه مورد نظر 1 میشه . در این حالت CPU دستوری رو که در حال پردازش هست رو به صورت کامل اجرا می کنه . بعد از اون تو سیکل بعدی به جای اینکه وارد پردازش دستور خط بعد بشه ، آدرس خط بعدی برنامه رو در پشته ذخیره میکنه و آدرس زیر برنامه وقفه رو وارد شمارنده برنامه میکنه و به اونجا پرش میکنه و دستورات رو اجرا می کنه . که بعد از رسیدن به دستور return آدرس ذخیره شده رو بازیابی میکنه و ادامه پردازش برنامه رو از اونجا از سر میگیره .
حالا فرقی نداره که شما در حال انجام چه دستوری هستید و ... ( دستوری مثل pause هم از حلقه های تو در تو برای ایجاد تاخیر استفاده می کنه که به زبان اسمبلی نوشته شده اند و ...) .
برای استفاده از صفحه کلید با امکان اسکن دقیق و ... و البته عدم اشغال CPU جهت پردازش ، میشه از صفحه کلید های وقفه ای استفاده کرد که فقط وقتی کلیدی زده شده باشه برنامه وارد بحث کدگشایی شماره کلید میشه .
یک مطلب در مورد همین صفحه کلید وقفه ای و ساعت و تقویم با آلارم روزانه و ... دارم که سعی می کنم زودتر تو سایت آپلودش کنم .

Back to top
Hamed
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

702670.36 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 26 اسفند ماه ، 1388 00:47:28 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

یه مورددیگه ای هم که یادم رفت استفاده از اسکنرهای صفحه کلید هست . یعنی یک میکرو جانبی مخصوص اسکن کلید ها قرار داده میشه که در حالت زده شدن و یا رها شدن کلید به میکروی اصلی اطلاع میده . البته یک سری مزیت ها مثل اولویت بندی برای زده شدن چند کلید به صورت همزمان و ... هم به مدار اضافه میشه .

Back to top
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 26 اسفند ماه ، 1388 11:02:54 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

چه جالب؟!

ولی فکر نمی کنم که در AVR روال کار به این شکل باشه! آقا حامد اگه ممکنه رنامه ای رو که من برای AVR نوشتم تست کنید. در این برنامه وقتی میکرو در حالت انتظار قرار داره شما راحت می تونید وقفه بدید ، البته یه نکته ی مهم وجود داره و اونم اینه که وقتی برنامه به روتین یک وقفه پرش کرد تا پایان عملیات اون وقفه به وقفه های دیگه پاسخ نمیده!

یعنی اول باید تمام دستورات مربوط به وقفه ی اول رو انجام بده و بعد بره سراغ روتین وقفه ی دوم و الی آخر ، اما در هر لحظه می تونه از برنامه ی اصلی به روتین وقفه پرش کنه ، که این امر در برنامه ای که گذاشتم مشهوده.

ضمنا من اینجارو متوجه نشدم :

Quote:

میشه یه توضیحی در این مورد بدید؟

Back to top
mahdifah
کاربر ماهر
کاربر ماهر

1615055.42 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 26 اسفند ماه ، 1388 13:20:40 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

فكنم منظور آقا حامد اينه كه چندتا كليد (به تعداد نياز)كه 1 طرف همشون به هم خوردر ميزنين به پايه وقفه و از طرف ديگه هر يه دونه از پايه ها ميزنين به ورودي هاي ميكروتون.مثل وصل كردن صفحه كليد ولي با فرق اين كه تو ستونا محدوديت وجود داره به خاطر كمبود پايه هاي وقفه.فكنم اين بوده منظورشون. خودشون ايشالا گفتن مطمين ميشيم
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
arvinfx
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

110808.70 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 5 فروردين ماه ، 1389 18:49:52 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

Morteza_rk wrote:
چه جالب؟!

ولی فکر نمی کنم که در AVR روال کار به این شکل باشه! آقا حامد اگه ممکنه رنامه ای رو که من برای AVR نوشتم تست کنید. در این برنامه وقتی میکرو در حالت انتظار قرار داره شما راحت می تونید وقفه بدید ، البته یه نکته ی مهم وجود داره و اونم اینه که وقتی برنامه به روتین یک وقفه پرش کرد تا پایان عملیات اون وقفه به وقفه های دیگه پاسخ نمیده!

یعنی اول باید تمام دستورات مربوط به وقفه ی اول رو انجام بده و بعد بره سراغ روتین وقفه ی دوم و الی آخر ، اما در هر لحظه می تونه از برنامه ی اصلی به روتین وقفه پرش کنه ، که این امر در برنامه ای که گذاشتم مشهوده.

ضمنا من اینجارو متوجه نشدم :

Quote:

میشه یه توضیحی در این مورد بدید؟

یعنی

از دکمه :──────> به یکی از پایه های دلخواه میکرو
|
┘───────────> به پایه وقفه میکرو

توی برنامه مینویسیم که هر وقت وقفه رخ داد ببینه کدوم پایه یک منتقی شده

Back to top
View user's profile Send private message
Hamed
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

702670.36 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 6 فروردين ماه ، 1389 00:40:31 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

Quote:

تو همه میکروها همینه . منتها این به کاربر برمیگرده که بخواد فقط یک زیر برنامه وقفه اجرا بشه یا به باقی زیر برنامه ها هم سرویس داده بشه که این کار با غیر فعال کردن یا نکردن بیت فعال سازی کلی وقفه ها در ابتدای روتین وقفه قابل انتخاب هست .
سوای این بحث اولیت بندی وقفه ها هم هست ...
برای مورد دوم هم این مطلب + شماتیک داخل اونو ببینید :

Back to top
Morteza_rk
مدیر انجمن
مدیر انجمن

1096070.42 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 6 فروردين ماه ، 1389 15:55:00 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

بله ، متوجه منظورتون شدم آقا حامد ، دقیقا حق با شماست.

من این موضوع رو در برنامه ی زیر نشون دادم ، همون مثال قبلی هست با یه تفاوت جزیی.

Back to top
Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> برنامه نویسی و مباحث مربوط به PIC All times are GMT + 3.5 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Jump to: