عضویت     ورود  هیچ قومى با همدیگر مشورت نكنند، مگر آن كه به رشد و كمالشان هدایت شوند. امام حسن (ع) پنجشنبه، 30 خرداد ماه ، 1398

کانال تلگرام

تبلیغات متنی

منوی سایت

جست و جو در بانك مقالات

مقالات جدید
تعداد شاخه ها: 30 عدد
تعداد مقالات: 758 عدد 1: آزمايشگاه الكترونيك - استاد محرري 
[دفعات مشاهده : 5490 بار]
 2: جزوه درس مخابرات 1 - دانشگاه فردوسي مشهد 
[دفعات مشاهده : 5523 بار]
 3: كتاب مهندسي تاسيسات / دكتر كلهر 
[دفعات مشاهده : 5374 بار]
 4: مجموع اعوجاج هارمونیک T.H.D 
[دفعات مشاهده : 5367 بار]
 5: كتاب "روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك" 
[دفعات مشاهده : 11941 بار]
 6: ادوات نوري 
[دفعات مشاهده : 5343 بار]
 7: كتاب اصول تلويزيون رنگي 
[دفعات مشاهده : 7031 بار]
 8: پروژه دزد گیر با سنسور تشخیص حرکت pir با قفل رمز الکترونیکی 
[دفعات مشاهده : 6561 بار]
 9: جزوه اندازه گیری الکتریکی 
[دفعات مشاهده : 5797 بار]
 10: سوالات کنکور کارشناسی ارشد 90 / گروه مهندسی برق 
[دفعات مشاهده : 7661 بار]
 11: آرشيو پروژه هاي 8051 
[دفعات مشاهده : 6475 بار]
 12: آرشيو پروژه هاي AVR‌ (ـ‌ 126 پروژه ) 
[دفعات مشاهده : 14326 بار]
 13: آموزش برنامه نويسي و كار با ماژول Sim300CZ با ميكروكنترلر AVR 
[دفعات مشاهده : 10450 بار]
 14: سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق 
[دفعات مشاهده : 7883 بار]
 15: ارتباط میکروهای PIC با کمک پروتکل سریال I2C و نکات تکمیلی ماژول MSSP 
[دفعات مشاهده : 5978 بار]
 16: ساعت تقویم با کمک میکروکنترلر PIC و DS1307 
[دفعات مشاهده : 6598 بار]
 17: تایمرهای چند زمانه ( ساعت مرکزی ) با میکرو PIC 
[دفعات مشاهده : 5924 بار]
 18: ساعت تقویم شمسی مجهز به آلارم روزانه و هفتگی 
[دفعات مشاهده : 6873 بار]
 19: صفحه کلید وقفه ای با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 5688 بار]
 20: کرنومتر دیجیتال با میکروکنترلر PIC با قابلیت ثبت 3 زمان 
[دفعات مشاهده : 5788 بار]
 21: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HMTR + پروژه چت متنی بیسیم 
[دفعات مشاهده : 8886 بار]
 22: سنسورهای حرارت 
[دفعات مشاهده : 7920 بار]
 23: کنترل وسایل برقی از طریق خط تلفن با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 7952 بار]
 24: ارتباط سریال UART بین دو میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 6228 بار]
 25: گزارش کار آموزی : ماشین های ابزار کنترل عددی CNC 
[دفعات مشاهده : 6504 بار]
 26: کنترل وسایل به کمک ماژول HM-TR و میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 9049 بار]
 27: طراحی و ساخت کنترل از راه دور 1 کانال با کمک ماژول های ASK و آی سی های سری PT 
[دفعات مشاهده : 7494 بار]
 28: مجموعه رفرنس های آموزشی میکروکنترلرهای سری dsPIC 
[دفعات مشاهده : 6983 بار]
 29: مجموعه پروژه های میکروکنترلر AVR با کامپایلر بسکام 
[دفعات مشاهده : 12148 بار]
 30: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HM-T و HM-R با میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 9956 بار]

آخرين مطالب ارسال شده
· روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك[ 1 نظر شما چيه؟ - 39635 مشاهده ]
· اصول تلويزيون رنگي[ 0 نظر شما چيه؟ - 18213 مشاهده ]
· نرم افزار DigSilent[ 2 نظر شما چيه؟ - 21451 مشاهده ]
· AVR Tech Lib 2011[ 1 نظر شما چيه؟ - 24958 مشاهده ]
· مجموعه كنفرانس هاي سالينه ميكروچيپ / سال 2009 /[ 2 نظر شما چيه؟ - 22674 مشاهده ]
· آموزش كار با ماژول SIM300CZ با ميكرو AVR[ 4 نظر شما چيه؟ - 25039 مشاهده ]
· مجموعه فيلم هاي آموزشي نرم افزار Altium Designer[ 0 نظر شما چيه؟ - 39027 مشاهده ]
·  سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق[ 0 نظر شما چيه؟ - 20025 مشاهده ]
· لينك دانلود مجله October 2010 / SERVO[ 0 نظر شما چيه؟ - 17083 مشاهده ]
· Catalog CA 01 (10/2009) / International version[ 0 نظر شما چيه؟ - 21381 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]

زبان
انتخاب زبان نمایش :

مطالب جديد
· 1: IEEE Std 802.21™-2008
· 2: Automating Linux and Unix System Administration
· 3: Fault Location Techniques for One of the World's Longest AC Interconnector Cables
· 4: تعیین مولفه های پیک مصرف برق در محدوده برق منطقه ای هرمزگان وحد کاهش آنها
· 5: روشهای شناخت و کاهش تلفات در ترانسفورماتورهای توزیع
· 6: The Use of Vacuum Interruption at Transmission Voltages
· 7: محاسبه و بررسي جريان هجومي ناشي از وصل ترانسفورماتورهاي توزيع
· 8: طراحی یک فیلتر فرکانس گزین مایکروویو با قابلیت تنظیم پیوسته بر اساس ضرب در حوزه نور
· 9: AN IC OPERATIONAL-TRANSCONDUCTANCE-AMPLIFIER (OTA) WITH POWER CAPABILITY
· 10: Miniature Internal Penta-Band Monopole Antenna for Mobile Phones
· 11: بررسی برق رسانی به صنایع از طریق نیروگاه های اختصاصی با اتصال به شبکه سراسری
· 12: بررسي سرعت باد مناسب جهت طراحي برپايه قابليت اطمينان خطوط انتقال نيرو در ايران
· 13: A FIRST LAB IN CIRCUITS AND ELECTRONICS
· 14: IEEE Std 1187-2002™
· 15: الگوریتم هاي تخمین و جهتیابی سیگنال در آرایه هاي آنتنی هوشمند در سیستم هاي مخابرات سیار سلولی
· 16: RF SYSTEM DESIGN OF TRANSCEIVERS FOR WIRELESS COMMUNICATIONS
· 17: A Survey on Next Generation Mobile WiMAX Networks: Objectives, Features and Technical Challenges
· 18: Computerized Image-Based Detection and Grading of Lymphocytic Infiltration
· 19: Image Processing Toolbox
· 20: Getting Started with dsPIC30F Digital Signal Controllers User’s Guide

[ آخرين مقالات ]

ارسال مقاله به سايت

...::: Ir-Micro.Com :::... :: View topic - مدار LED

مدار LED
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> الکترونیک Printable Version
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hadi357
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

2590.76 امتیاز

Items

Status: Offline

PostPosted: يكشنبه، 7 مهر ماه ، 1387 00:00:43 Reply with quote Scroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام خدمت کاربران گرامی
من می خوام 60 تا LED High bright سفید رو به باتری 6 ولت متصل کنم
از یکی پرسیدم گفت باید مقاومت بذاری تا جریان کنترل شود و از 20 میلی آمپر بیشتر نشود که منطقی هم هست. آمپراژ عبوری از هر LED را 15 میلی آمپر در نظر گرفتم.
حالا من اگر LED ها را دو به دو سری کنم و بعد این 30 جفت را با هم موازی کنم فرضا که ولتاژ 4.4 ولت نیاز داشت. من اگر یک مقاومت با کل این مجموعه سری کنم که از آن ولتاژ 1.6 ولت و جریان 0.450 میلی آمپر بگذرد (30*15mA) که اهم آن میشود 1.6/0.45 اهم.
این کار با اینکه برای هر کدام از شاخه های مدار یک مقاومت بگذارم یعنی مجموعا 30 مقاومت تفاوتی دارد؟
در ضمن میدانم که در حالت اول باید توان مقاومت بیشتر باشد
از نظر نور LED ها و عمر آنها گفتم. لطفا بفرمایید کدام بهتر است؟ Question

Click to view this image at its original size
Click on the image to view it at its original size

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ELEC_TECH
کاربر فعال
کاربر فعال

9098.70 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 7 مهر ماه ، 1387 03:50:00 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام Wink
فکر میکنم بهتر باشه شما از رگولاتور استفاده بفرماییدو مدار ال ای دی رو به صورت سری ببندید.

Back to top
View user's profile Send private message AIM Address Yahoo Messenger
javad66
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

904.00 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 7 مهر ماه ، 1387 12:23:39 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
سری بستن ال ای دی ها در کاهش جریان شما را کمک می کنه اما ولتاژ با نیاز دارید 60*2.4v واستفاده از رگولاتور اصلا جواب نمیده .
در مورد مدار خودتون استفاده از مقامت در هر شاخه از ال ای دی های سری خیلی به صرفه تر ومناسب تره . چرا که هم ارزان تر میشه وهم گرم نمیشه.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
hadi357
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

2590.76 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 8 مهر ماه ، 1387 23:55:36 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام
من مدار رو بعد از کلی زحمت و ظرافت بستم نتیجه خوب بود فقط وقتی آمپراژ کل مدار رو اندازه میگیرم 160 میلی آمپر است در حالی که باید حدود 600 میلی آمپر باشد یعنی LED ها از این باید پر نور تر باشند.
من فکر کنم برای باتری باشد من از یک باتری 6 ولت 4 آمپر ساعت استفاده می کنم که برای حدود 3 سال پیش است و مدت زیادی بدون استفاده مانده فکر کنم اگر باتری را عوض کنم میلی آمپر هر LED بیشتر شود.
ضمنا ولتاژ نرمال ال ای دی سفید 3.2 ولت و آمپراژ 20 میلی آمپر است.

Last edited by hadi357 on سه شنبه، 9 مهر ماه ، 1387 11:07:21; edited 1 time in total
Back to top
1nafar
کاربر ماهر
کاربر ماهر

55594.32 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 9 مهر ماه ، 1387 09:15:52 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
اون جریان 15 میلی امپر گفته شده برای همه ledهایکسان نیست و در حالت نرمال بیان میشه (یعنی محددش 15 میلی امپر ست و ممکنه جریان از این بیشتر یا کمتر یاشه

Back to top
hadi357
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

2590.76 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 9 مهر ماه ، 1387 11:01:09 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

1nafar wrote:
سلام
اون جریان 15 میلی امپر گفته شده برای همه ledهایکسان نیست و در حالت نرمال بیان میشه (یعنی محددش 15 میلی امپر ست و ممکنه جریان از این بیشتر یا کمتر یاشه

حرف شما درست ولی میانگین 60 LED که باید در این حدود باشد الان به طور میانگین هر ال ای دی 4 میلی آمپر جریان می کشد.

Back to top
Misaghsepehr
کاربر فعال
کاربر فعال

13286.62 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 10 مهر ماه ، 1387 01:31:35 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

من پیشنهاد میکنم یه رئوستا 500~0 OHM بذارین سر راه یه دونه از اون LED ها و جریانش رو به ازای نور نرمال و مطلوبتون بدست بیارین و بعد از اون این جریان رو توی محاسباتتون لحاظ بفرمایید.

hadi357
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

2590.76 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 19 مهر ماه ، 1387 00:43:44 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام
کار مدار ما هم تمام شد تجربه خوبی بود
نهایتا از 6 باتری شارژی 1.2 ولت Ni-MH استفاده کردم که آمپراژ حدودا بین 12 تا 20 mA برای هر LED ( وقتی باتری پر است و یا در حال خالی شدن) که تفاوت چشمگیری در نورش نیست.
ولتاژ دو سر هر LED هم حدودا بین 3.1 تا 3.3 ولت بود.
با تشکر از تجربیات دوستان
امیدوارم باز هم با هم همکاری کنیم.

Back to top
arvinfx
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

110808.70 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 19 مهر ماه ، 1387 10:45:27 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

من 450 تا LED رو به يه باطري 12 ولتي وصل كردم و با سيم اطراف خونه گذاشتم ولي آمپر شو كه ميگرفتم ميديدم يه جوريه خيلي كم تره بعد كه كلي باهاش ور رفتم ديدم كه سيم هام 16 اهم مقاومت دارن!!!

سيم هات رو هم چك كن ببين از اونا نباشه! Wink

Back to top
View user's profile Send private message
hadi357
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

2590.76 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 20 مهر ماه ، 1387 12:29:41 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

arvinfx wrote:
من 450 تا LED رو به يه باطري 12 ولتي وصل كردم و با سيم اطراف خونه گذاشتم ولي آمپر شو كه ميگرفتم ميديدم يه جوريه خيلي كم تره بعد كه كلي باهاش ور رفتم ديدم كه سيم هام 16 اهم مقاومت دارن!!!

سيم هات رو هم چك كن ببين از اونا نباشه! Wink

بله خود سیم ها هم مقاومت دارند من یکبار سیم مرغوب تری خریدم ولی خیلی تاثیر نداشت به هر حال مقاومت دارند. در واقع مدار من با باتری 6.5 ولت می بایست به خوبی کار می کرد و آمپراژ لازم را می داد ولی الان از ولتاژ 7.2 در واقع 6 عدد باتری 1.2 ولت نیکل متال استفاده می کنم. و آمپراژ قابل قبولی دارم و وقتی باتری ها شارژ هستند در حدود 550 میلی آمپر به مدار می دهد. یعنی به طور متوسط به هر شاخه از مدار و در واقع هر ال ای دی 18 میلی آمپر میرسد.
شما با 450 ال ای دی کل خونه رو روشن میکنی خیلی جالبه از چه نوع ال ای دی استفاده می کنی مدار چه شکلی هست؟
از چه نوع باتری استفاده می کنین؟ چطور شارژش می کنین؟
حتما دیگه به لامپ احتیاجی ندارین aa)

Back to top
m_hashemi
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

468.88 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 29 مهر ماه ، 1387 17:04:50 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام
من از مطالب عنوان شده خیلی استفاده کردم
فقط بفرمایید که مقدار مقاومتی که باید در هر شاخه سری شود چگونه محاسبه می شود؟
متشکرم
aa) aa)

Back to top
1nafar
کاربر ماهر
کاربر ماهر

55594.32 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 30 مهر ماه ، 1387 12:48:33 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
فکر کنم از فرمول زیر :
r=vin - vled/i
مقاومت برابر است با ولتاژ ورودی منهای افت ولتاژ روی led ها ( هر led سه ولت)تقسیم بر جریان (بین 5تا10 میلی امپر (بستگی به نوع led داره که استفاده میشه))

Back to top
hadi357
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

2590.76 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 1 آبان ماه ، 1387 13:36:27 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

m_hashemi wrote:
با سلام
من از مطالب عنوان شده خیلی استفاده کردم
فقط بفرمایید که مقدار مقاومتی که باید در هر شاخه سری شود چگونه محاسبه می شود؟
متشکرم
aa) aa)

با سلام خدمت شما دوست عزیز
شما با توجه به نوع رنگ LED ها باید ولتاژ مورد نیازشان را در تعداد آنها در یک شاخه ضرب کنید سپس اخلاف بین ولتاژ منبع تغذیه و عدد محاسبه شده را بدست آوری سپس با توجه به قانون اهم R=V/I مقاومت مورد نیاز را بر حسب اهم به دست آوری که در آن I بر حسب نوع LEDشما از 0.01 تا 0.02 آمپر است.
حال وات مورد نیاز را بدست می آوریم با توجه به رابطه P=VI که ذر آن I را بر حسب آمپراژ LED شما حداکثر 0.03 آمپر در نظر می گیریم و V نیز همان اختلاف بین ولتاز منبع تغذیه و LED های یک شاخه می باشد که قبلا بدست آوردید. 098))
اگر می خواهید مدار LED ببندید قبل از آن تعداد LED ها و نوع آنها و رنگ آنها و ولتاژ منبع تغذیه خود و نوع آن را همین جا بگویید تا بهتر کمکتان کنم.

Back to top
m_hashemi
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

468.88 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 16 آبان ماه ، 1387 17:33:38 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
خیلی ممنون از پاسخهای کامل شما
من میخوام 240LED سبز
و600 LEDقرمز
و240LED سفید
و140LED قرمز را هر ماژول جدا ولی همزمان بایک منبع 12 یا24و یا هر ولتاژی که بهتره روشن کنم لطفا راهنمایی کنید
سپاسگزارم
هر كس روزنه‌اي است رو به خدا اگر...

Back to top
ahmadk
کاربر نمونه
کاربر نمونه

12487.82 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 16 آبان ماه ، 1387 21:38:19 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

دوستان خوبم
در روشن كردن LED‌ها آن هم وقتي تغذيه ي ما باطري باشد نبايد از مقاومت استفاده كنيم. چون توان تلف مي كند.

شما مي توانيد با روش زير هر تعداد LED‌را با هر ولتاژي كه دوست داريد روشن كنيد.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
hadi357
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

2590.76 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 16 آبان ماه ، 1387 23:26:26 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

ahmadk wrote:
دوستان خوبم
در روشن كردن LED‌ها آن هم وقتي تغذيه ي ما باطري باشد نبايد از مقاومت استفاده كنيم. چون توان تلف مي كند.

شما مي توانيد با روش زير هر تعداد LED‌را با هر ولتاژي كه دوست داريد روشن كنيد.

وجود مقاومت در مدار ال ای دی به این دلیل است که ال ای دی را نباید به عنوان مصرف کننده در مدار فرض کرد بلکه فقط یک نوع دیود است.
احمد جان حالا شما در مورد این مداری که گذاشتی یه توضیحی بده احتمالا می خوای با این روش جریان رو کنترل کنی
در روشی که من گفتم مقاومت ها را مقاومت کنترل جریان نیز می نامند که به طولانی شدن عمر ال ای دی کمک میکند.

Back to top
hadi357
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

2590.76 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 16 آبان ماه ، 1387 23:32:36 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

جناب m_hashemi عزیز در مورد ولتاژ کارکرد LED ها با توجه به رنگ آنها این را ببینید Idea

Back to top
hadi357
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

2590.76 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 16 آبان ماه ، 1387 23:39:17 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

احمد عزیز
وجود مقاومت در مدار ال ای دی به این دلیل است که ال ای دی را نباید به عنوان مصرف کننده در مدار فرض کرد بلکه فقط یک نوع دیود است.
احمد جان حالا شما در مورد این مداری که گذاشتی یه توضیحی بده احتمالا می خوای با این روش جریان رو کنترل کنی
در روشی که من گفتم مقاومت ها را مقاومت کنترل جریان نیز می نامند که به طولانی شدن عمر ال ای دی کمک میکند.
البته اگر روش شما جریان را کنترل می کند روش شما بهتر است چون تلفات حرارتی کمتر است ولی من مداری که بستم در هر شاخه از ال ای دی ها یک مقاومت 2.2 اهمی گذاشتم که افت ولتاژ آن ناچیز است : ( 2.2*0.02=0.044 ولت )

Back to top
ahmadk
کاربر نمونه
کاربر نمونه

12487.82 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 17 آبان ماه ، 1387 09:02:02 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

هادي جان
دقيقا اي مدار منبع جريان است و مقاومتي براي افت توان ندارد. مقاومت غير از افت توان دقت خوبي در كنترل جريان ندارد. البته وقتي مي خواهيم تعداد محدودي LED را روشن كنيم مقاومت ايده آل است. اما اگه تعداد زياد باشه مداري كه دادم تنها چاره ي كاره چون نور همه ي لامپها يكسانه و افت ولتاژ روي سر هر كدوم تاثيري توي جريان نداره. با كنترل زمان يك بودن پالس ماسفت مي تونيد به سادگي جريان را كنترل كنيد.ماسفتي كه من گذاشتم 400 ولته اما مي تونيد ماسفت با ولتاژ بالاتر انتخاب كنيد تا لامپ هاي بيشتري را روشن كنيد.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Arash_em
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

282074.08 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 17 آبان ماه ، 1387 13:01:39 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام بر همگي عزيزان.
علاوه بر مواردي كه احمد عزيز فرمودند , اين رو خدمتتون عرض كنم كه اين مدار را شما بايد مدولاسيون عرض پالس كنترل كنيد...(Pwm )
بهترين گزينه هم براي توليد پالس Pwm استفاده از ماژول Pwm ميكرو است...و با تغيير Duty cycle شما به راحتي مي توانيد مداري را كه احمد عزيز گذاشتند را كنترل كنيد...
موفق و پيروز باشيد.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ahmadk
کاربر نمونه
کاربر نمونه

12487.82 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 17 آبان ماه ، 1387 13:23:43 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

البته اگه هنوز ميكرو ياد نگرفتيد با يه 555 هم مي تونيد PWM توليد كنيد Wink
Back to top
hadi357
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

2590.76 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 25 آذر ماه ، 1387 12:37:42 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

احمد جان لطفا جواب این سوالات رو بده.
در مداری که برای LED گذاشتی ولتاژ ماسفت همان مجموع ولتاژ ال ای دی ها هست که به هم سری شدن؟
بعد اون سلف که مقدارش همیشه همون 5 میلی هانری هست؟
Vcc ولتازی که به مدار وصل میشه هر عددی میتونه باشه؟
چون گفتی با هر ولتاژی میشه روشن کرد.

تو نقشه مدار اون شکل موج مربعی که سمت چپ ماسفت هست چیه ؟

چطوری میشه زمان یک بودن پالس ماسفت رو تنظیم کرد؟

جریان رو چطور میتونم مثلا رو 20 میلی آمپر تنظیم کنم؟

من این مدارو میخوام درست کنم لطفا هر کاری لازمه بگو انجام بدم تا بعدا اشتباهی نشه.

Back to top
ahmadk
کاربر نمونه
کاربر نمونه

12487.82 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 26 آذر ماه ، 1387 00:26:46 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

اون مدار يك مدار تيپيكال آموزشي بود. بخاطر اين اونو دادم چون 555 برات آشنا بود.

اگه واقعا مي خواي درست كني بايد از UC3843 استفاده كني. اين آي سي كنترل كننده ي PWM جريان است. يعني مخصوص كاري كه تو مي خواي. اگه ديتاشيتش رو خوندي و متوجه نشدي بگو تا برات توضيح بدم. اين آي سي بسيار پر كاربرد است و مي توني باهاش خيلي كارا بكني. پس يادگيريش مفيد خواهد بود.

ديتا شيت:

تنها يك مشكل دارد و اين است كه از 9 ولت كمتر كار نمي كند.

Back to top
hadi357
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

2590.76 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 26 آذر ماه ، 1387 10:16:30 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

ahmadk wrote:
اون مدار يك مدار تيپيكال آموزشي بود. بخاطر اين اونو دادم چون 555 برات آشنا بود.

اگه واقعا مي خواي درست كني بايد از UC3843 استفاده كني. اين آي سي كنترل كننده ي PWM جريان است. يعني مخصوص كاري كه تو مي خواي. اگه ديتاشيتش رو خوندي و متوجه نشدي بگو تا برات توضيح بدم. اين آي سي بسيار پر كاربرد است و مي توني باهاش خيلي كارا بكني. پس يادگيريش مفيد خواهد بود.

ديتا شيت:

تنها يك مشكل دارد و اين است كه از 9 ولت كمتر كار نمي كند.

آخه من که با ولتاژ 6 ولت کار میکنم Neutral

Back to top
hadi357
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

2590.76 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 26 آذر ماه ، 1387 10:27:33 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

من این ماسفت رو دیدم گفتم ماسفت 200 ولت هست حالا شاید اشتباه میکنم.

Back to top
Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> الکترونیک All times are GMT + 3.5 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Jump to: