عضویت     ورود  کشوری که دارای پیشوایی بی باک است همه مردمش قهرمان و دلیر می شوند . ارد بزرگ چهارشنبه، 27 تير ماه ، 1397

کانال تلگرام

تبلیغات متنی

منوی سایت

جست و جو در بانك مقالات

مقالات جدید
تعداد شاخه ها: 30 عدد
تعداد مقالات: 758 عدد 1: آزمايشگاه الكترونيك - استاد محرري 
[دفعات مشاهده : 4703 بار]
 2: جزوه درس مخابرات 1 - دانشگاه فردوسي مشهد 
[دفعات مشاهده : 4646 بار]
 3: كتاب مهندسي تاسيسات / دكتر كلهر 
[دفعات مشاهده : 4664 بار]
 4: مجموع اعوجاج هارمونیک T.H.D 
[دفعات مشاهده : 4625 بار]
 5: كتاب "روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك" 
[دفعات مشاهده : 11039 بار]
 6: ادوات نوري 
[دفعات مشاهده : 4709 بار]
 7: كتاب اصول تلويزيون رنگي 
[دفعات مشاهده : 6265 بار]
 8: پروژه دزد گیر با سنسور تشخیص حرکت pir با قفل رمز الکترونیکی 
[دفعات مشاهده : 5888 بار]
 9: جزوه اندازه گیری الکتریکی 
[دفعات مشاهده : 5027 بار]
 10: سوالات کنکور کارشناسی ارشد 90 / گروه مهندسی برق 
[دفعات مشاهده : 6997 بار]
 11: آرشيو پروژه هاي 8051 
[دفعات مشاهده : 5718 بار]
 12: آرشيو پروژه هاي AVR‌ (ـ‌ 126 پروژه ) 
[دفعات مشاهده : 13454 بار]
 13: آموزش برنامه نويسي و كار با ماژول Sim300CZ با ميكروكنترلر AVR 
[دفعات مشاهده : 9759 بار]
 14: سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق 
[دفعات مشاهده : 7135 بار]
 15: ارتباط میکروهای PIC با کمک پروتکل سریال I2C و نکات تکمیلی ماژول MSSP 
[دفعات مشاهده : 5296 بار]
 16: ساعت تقویم با کمک میکروکنترلر PIC و DS1307 
[دفعات مشاهده : 5855 بار]
 17: تایمرهای چند زمانه ( ساعت مرکزی ) با میکرو PIC 
[دفعات مشاهده : 5318 بار]
 18: ساعت تقویم شمسی مجهز به آلارم روزانه و هفتگی 
[دفعات مشاهده : 6256 بار]
 19: صفحه کلید وقفه ای با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 4973 بار]
 20: کرنومتر دیجیتال با میکروکنترلر PIC با قابلیت ثبت 3 زمان 
[دفعات مشاهده : 5116 بار]
 21: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HMTR + پروژه چت متنی بیسیم 
[دفعات مشاهده : 7904 بار]
 22: سنسورهای حرارت 
[دفعات مشاهده : 7274 بار]
 23: کنترل وسایل برقی از طریق خط تلفن با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 7277 بار]
 24: ارتباط سریال UART بین دو میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 5543 بار]
 25: گزارش کار آموزی : ماشین های ابزار کنترل عددی CNC 
[دفعات مشاهده : 5815 بار]
 26: کنترل وسایل به کمک ماژول HM-TR و میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 8244 بار]
 27: طراحی و ساخت کنترل از راه دور 1 کانال با کمک ماژول های ASK و آی سی های سری PT 
[دفعات مشاهده : 6832 بار]
 28: مجموعه رفرنس های آموزشی میکروکنترلرهای سری dsPIC 
[دفعات مشاهده : 6309 بار]
 29: مجموعه پروژه های میکروکنترلر AVR با کامپایلر بسکام 
[دفعات مشاهده : 11432 بار]
 30: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HM-T و HM-R با میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 9340 بار]

آخرين مطالب ارسال شده
· روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك[ 1 نظر شما چيه؟ - 38680 مشاهده ]
· اصول تلويزيون رنگي[ 0 نظر شما چيه؟ - 17443 مشاهده ]
· نرم افزار DigSilent[ 2 نظر شما چيه؟ - 20794 مشاهده ]
· AVR Tech Lib 2011[ 1 نظر شما چيه؟ - 24299 مشاهده ]
· مجموعه كنفرانس هاي سالينه ميكروچيپ / سال 2009 /[ 2 نظر شما چيه؟ - 21972 مشاهده ]
· آموزش كار با ماژول SIM300CZ با ميكرو AVR[ 4 نظر شما چيه؟ - 24379 مشاهده ]
· مجموعه فيلم هاي آموزشي نرم افزار Altium Designer[ 0 نظر شما چيه؟ - 37602 مشاهده ]
·  سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق[ 0 نظر شما چيه؟ - 19257 مشاهده ]
· لينك دانلود مجله October 2010 / SERVO[ 0 نظر شما چيه؟ - 16488 مشاهده ]
· Catalog CA 01 (10/2009) / International version[ 0 نظر شما چيه؟ - 20429 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]

زبان
انتخاب زبان نمایش :

مطالب جديد
· 1: آزمايش عايقي پست گازي 400 كيلوولت در محل نصب
· 2: طراحی و ساخت دستگاه نمایشگر فعالیتهای رحمی
· 3: نقد و بررسي محدوديت ها و نارسائيهاي دبي سنجهاي اولتراسونيكي متداول و معرفي تكنيك جديد Sing-Around
· 4: Functional Architecture for NGN-Based Personalized IPTV Services
· 5: IEEE Std 125™-2007
· 6: Deep-submicron CMOS circuit design Simulator in hands
· 7: An Alminum Solid Electrolytic Capacitor
· 8: INTRODUCTION TO CDMA WIRELESS COMMUNICATIONS
· 9: روباتیک از ابتدا تا انتها -گفتار سوم
· 10: Aware and Smart Environments: the Casattenta project
· 11: Introduction to CPLD and FPGA Design
· 12: نقش ايمني وبهداشت كار دربهسازي ساختار سازماني صنعت برق كشور
· 13: بررسي تاثير عدم تغيير ساعت رسمي كشور در شبكه برق ايران
· 14: EXPERIENCES WITH A KNOWLEDGE-BASED SYSTEM FOR INSULATION
· 15: مفاهیم و اصول شی گرا
· 16: تحليل و بررسي تزويج کننده هاي نوري با استفاده از روش انتشار پرتو در حوزه زمان
· 17: معرفی بافر ولتاژ بالا 8 بیتی ULN2803
· 18: معرفي تكنيك آكوستيك اميشن جهت شناسايي نشت مخازن صنايع نيروگاهي
· 19: A UNIFIED POWER FLOW CONTROL CONCEFT FOR FLEXIBLE AC TRANSMISSION SYSTEMS
· 20: مقاله آموزشی انواع باتری ها

[ آخرين مقالات ]

ارسال مقاله به سايت

...::: Ir-Micro.Com :::... :: View topic - كمك در جشواره خوارزمي

كمك در جشواره خوارزمي

Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> گفتگوی آزاد Printable Version
View previous topic :: View next topic  
Author Message
aragon
کاربر عادی
کاربر عادی

2659.44 امتیاز

Items

Status: Offline

PostPosted: جمعه، 14 تير ماه ، 1387 00:12:41 Reply with quote Scroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
حقيقتش اينكه من بايد به دلايلي حتما در جشواره شركت ومقامي هم كسب كنم
چون تقريبا هيچ پيش زمينه شركت قبلي ندارم درخواست كمك عاجل دارم
چندتا سوال هم دارم .اول اينه سطح طرحهاي اراپه شده چقدر است .دوم اينكه ازكجا بايد شروع كنم....
راستي كسي ميدونه تو زمينه هواپيماي مدل جاي كار هست يانه.من يه فرصت يك تا يك سال ونيم براي پروژه نسبتا خفني گرفتم . ايده هم يه چيزهايي دارم .
مخلص كلوم واقعا به كمك فكري و... نياز دارم .
اميد وارم ياعلي را بگيد . راستي از ايده وطرحهاي خودتون مرا بي نسيب نزاريد
ياعلي

Back to top
View user's profile Send private message
behzad_k
کاربر عادی
کاربر عادی

1443.38 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 14 تير ماه ، 1387 01:01:51 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

دوست عزيز تو جشنواره چي ميخواي ارائه بدي؟
چه پروژهاي رو مد نظر داري؟
ايدت چيه؟

Back to top
1nafar
کاربر ماهر
کاربر ماهر

55594.32 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 14 تير ماه ، 1387 14:07:21 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
طرح که زیاده
اما....
من یه مدت زده بود به سرم که...
1یه دستگاهی بسازم که اطلاعات کنتور برق وگاز واب ...رو روی خطوط برق به ادرات مربوطه منتقل کنه و بر روی کنتور برق یه صفحه نمایش تعبیه بشه که ادارات مر بوطه بتونن پول گاز ... رو روی این صفحه نشون بدن و مشتر هم پول رو پرداخت کنه
2-یه کمربند بسازم واسه ماشین ها که وقتی تصادف کردن با زدن یه کلید که در بیرون ماشین تعبیه میشه همه کمر بند های ایمنی باز بشه(از این مورد زیاد داشتیم که بعد از تصادف کمربند باز نشده تا اوردن قیچی و چاقو ... طرف حالش جا اومده)
3-روی هد فون های بیسیم یه کنترل طراحی کنی و با هاش بتونی اهنگی رو که از کامپیتر پخش می شه کنترل کنی(به صورت بیسیم)
و خیلی چیز های دیگه که از سرم رفته
و اما رویا های که شاید به حقیقت بپیوندد
1-صفحه نمایش با قابلیت دولا شدن
2-قفل که کلیدش صدا ی شخص است و هیچ وقت اشتباه نمی کنه
3-دستگاهی که بتواند هرانچه که می نویسیم را بخاند وبلعکس
(البته مورد دوم و سوم ساخته شده اما قیمت بسیار بالایی دارد و برای کار به کامپیوتر نیازمند است)
من سیدی مربوط به جشنواره خوارزمی رو دارم اگه خواستی ادرس بده تا برات بفرستم (توش همه جور طرح هست از بد گرفته تا خیلی بد (شوخی))

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aragon
کاربر عادی
کاربر عادی

2659.44 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 15 تير ماه ، 1387 00:11:11 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام دوباره
ببينين من دونبال يك پروژهايي هستم كه منو با vhdl و به تبع اون fpga در گير كنه ( البته خيلي بااونا كارنكردم ولي چون خيلي به اونا علاقه دارم ميخوام اول كاملشون كنم بعد بكار بگيرمشون)
ايدهام هم ( شايد خوب نباشه ) ساخت فيلتر هاي ديجيتال با fpga‌ با قابليت كنترل پهناي باند و انتخاب نوع فيلتر
(البته بگم نمي دونم ساخته شده يانه)
ساخت روبات با قابليت حركت بر روي يك چرخ
ساخت آنتن گيرنده و فرستنده هوشمند امواج( امواج رو با طول موج مشخص گرفته و....)
البته اين آخري براي زمان دانش آموزيم بوده و كاملا يادم نمياد كه چي بود
واگر بشه در رابطه با ساخت وتركيب چند سنسور به صورت ديجيتال با fpga
بقيشو واقعا يادم رفته
خلاصه تو اين مايه ها باشه.
راستي اين سيد رو چهطور ميتونم ازتون بگيرم
ياعلي

Back to top
behzad_k
کاربر عادی
کاربر عادی

1443.38 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 15 تير ماه ، 1387 00:30:15 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام
موضوع جالب شد. aa)
من با دو موضوع موافقم:
1)دستگاهي كه بشه به وسيله خطوط برق يا هر وسيله ديگه شركت اب و برق بتونه از ميزان كار كرد guery بگيره
2)ساخت قفل الكترونيكي كه با صداي صاحبش باز شه
خوب حالا از كجا شروع كنيم؟
نظر من اينكه يكيشو انتخاب كنيمو كار رو تقسيم بندي كنيم و هر كس روي قسمتي كه تخصص داره كار كنه..يه كار گروهي..
چه طوره؟؟
Razz

Back to top
aragon
کاربر عادی
کاربر عادی

2659.44 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 16 تير ماه ، 1387 19:50:50 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

باسلام
من هميشه موافق با كارهاي تيمي و پايه اينجور كارها هستم
به نظر من بيايم حدودا 2 هفته روي انتخاب ايدها كار كنيم.(حتما شما هم نمي خوايد وسط كارپشمون بشييم)
ازكمك اساتيد و ايدهاشون بهره بگيريم و بعد بيايم در باره كاربري و ... بحث كنيم و يه طرح همچين شسته رفته از كار دربياريم .
(البته ما 2 تا 3 طرح رو تو چنته داريم)
خيل خوب بيايم اگه قراره يه تيم بشيم همديگه رو بهتر بشناسيم. راستي با هرجا از نظرات من مخالفيد دوست دارم روك بگيد.
در نهايت اگه موافقين بسم الله.
يا علي

Back to top
behzad_k
کاربر عادی
کاربر عادی

1443.38 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 17 تير ماه ، 1387 00:20:32 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
كاملا موافقم
كسي به غير از 2 موضوع بالا ايده داره؟
به نظر من موضوع 1 خيلي جالبه
كسي نظري نداره؟

Back to top
roboeli
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

22523.54 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 17 تير ماه ، 1387 13:57:09 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

خسته نباشيد.
نظر شخصي من اينه كه اول يك فاصله ياب با برد 6 متر با طراحي داخلي ( بچه هاي آي آر ميكرو طراحي كنند -- حامد خان -- آرش جان -- صالح جون -- و---.....) بسازيد تا بقيه كارهارو شروع كنيم. /././.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
1nafar
کاربر ماهر
کاربر ماهر

55594.32 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 18 تير ماه ، 1387 03:42:27 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام

یه دونه پرینتر که به کامپیوتر وصل میشه و شما نقشه که طراحی کردی ،دکمه پرینت رو می زنی برد ساخته شده رو بهت تحویل میده (با اسید کاری )
...

Back to top
aragon
کاربر عادی
کاربر عادی

2659.44 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 19 تير ماه ، 1387 13:03:45 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
ببخشيد. ببخشيد .ببخشيد ..
اين تاخير به خاطر مشكل در خوطوط تلفن بود واما بعد
از roboeli ميخوام يه مقدار طرحشو واضح تر بگن
در رابطه با ارسال توسط كابل برق به نظر من براي اين كار شايد نياز به سيم كشي اضافي داشته باشد
اما شايد بشه ازطريق خطوط تلفن شخصي اين ديتا رو ارسال كرد به اين طريق كه از هرمشترك بهسمت نزديكترين مركز مخابرات واز آنجا به صورت پكتي از مشتركين به اداره مربوطه .كه چه جوريش رو بايد راهكاربديم. ...اگر اشتباه ميگم لطفا بگيد.
امادرمورد اين پيشنهاد اخير به نظر طرح جالبي مي ياد. ببينيد يعني بايد يه جورايي يا بجاي جوهر در پيرينتر معمولي از مس استفاده كنيم يا يك برد مسي رو توسط تيغه اي بتراشيمـ(يا با اشعه ليزر با دقت بسيار بالا) Question كه ديگه مشكلات اسيدكاري رو نداشته باشيم.
راستي قرار شد درباره كارايي و... طرح ها بحث كنيم ها crybaby

Back to top
roboeli
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

22523.54 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 19 تير ماه ، 1387 15:37:57 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

اگر وقت داشتم حتما اين طرح پرينتر رو درست مي كردم ( البته بعد از تحقیقات لازم).
فاصله یاب 5 متری یک چیزی هستش که در پروژه های حرفه ای و رباتیک کاربرد زیادی داره ( البته به تنهایی ارزشی نداره )
نقشه هایی که تو اینترنت پیدا می شه از لحاظ عملی ساده نیستند /.تازه برنامه یا اسمبلی یا سی هستش ./
خلاصه بگذیرم چون به یک فاصله یاب نیاز داشتم اینو مطرح کردم.
طرح پیشنهادی من اینه که یک گیرنده تلویزیونی یا ماهواره ای درست کنیم که تمام شبکه های استانی کشورمون رو بگیره و بشه تو تلویزیون تماشا کرد.
موفق باشیم. Wink

Back to top
1nafar
کاربر ماهر
کاربر ماهر

55594.32 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 19 تير ماه ، 1387 17:23:24 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
اما شايد بشه ازطريق خطوط تلفن شخصي اين ديتا رو ارسال كرد ....
حالا اگه طرف پول تلفن رو نداد وتلفنش قطع شد تکلیف چیه
راه های که میشه دیتارو روی خط برق فرستاد
1- استفاده از پالسهای dc
مثلا از ولتاژ -20 تا -25 سطح 1 و از 0تا-5 سطح 1 (نویز روی خطوط با ولتاژ منفی ایجاد نمی شود)
2 - استفاده ازمدلاسیون fsk مانند خط تلفن
3- مدوله کردن اطلاعات روی یک موج با فرکانس بالا
4....
به طور کلی میشه کل اطلاعات رو با خطوط برق منتقل کرد
یه خورده بیشتر =>هر کنتور در یه ساعت مخصوص شروع به ارسال دیتامیکند(ساعت و زمان مخصوص به طور دقیق درحافظه کنتور ذخیره می شود )به طوری که چند بیت اول اطلاعات مشخصات مشتری و بیت های بعدی رقم کنتور ... می باشد
اگر بیشترین زمان مورد نیاز برای ارسال اطلاعات از یک کنتور به اداره برق رو1 دقیقه فرض کنیم ،در دو ماه ،تقریبا 86400 کنتور میتونن به اداره برق دیتا بفرستند ، که فکر نکنم اداره برق هر منطقه اینقدر مشترک داشته باشد (شایدم داشته باشه )در ضمن ادراه برق هم باید صورت حساب را به کنتور ارسال کند برای این کار هم مانند قسمت قبل چند بیت اول مشخصات مشتری (کنتور فقط با چند بیت مخصوص خود واکنش نشان می دهد)و بیت های بعدی مقدار پول برق، اخطار قطع ،تبلیغات و قطع برق درصورت پرداخت نکردن پول برق ...
این سیستم حتما باید دارای بیت تشخیص خطاباشد تا کنتور و اداره برق از صحت اطلاعات ارسال شده مطمئن شوند
++امکانات اضافه :مشتری شماره رسید بانکی (که پول برق رو داده )وارد کنتور کنه ،که با وجود اینترنت واین جور چیزها این مورد یه نکته مثبته (شما از طریق اینترنت از داخل خونتون پول برق رو می دی ،بعد میری درحیاط شماره رسید اینترنتی رو وارد کنتورمیکنی و کنتور خودش بقیه کارو میکنه)

ببينيد يعني بايد يه جورايي يا بجاي جوهر در پيرينتر معمولي از مس استفاده كنيم يا يك برد مسي رو توسط تيغه اي بتراشيمـ
این دستگاه حتما نباید برد رو اسید کاری کنه ،
در پرینتر های موجود کاغذی که برای چاپ گذاشته میشه باید خمیده شود اما در این مورد :
یه صفحه بزرگ (اندازه بزرگتیرین بوردیکه ممکن است در اینده تولید شود)از یه جنس قابل شستوشو در زیر قرارمیگیره
و قتی که مدار اماده شد و دکمه پرینت زده شد ،نرم افزار مخصوص دستگاه به دستگاه فرمان میده و دستگاه یه کادر اندازه برد روی این صفحه میکشه که برد باید دراین کادر قرارگیرد (بدون حرکت) سپس کلیه سوراخ کاری ها انجام میشود ، سپس
درمرحله بعد روی برد با سنباده تمیز میشود و درمرحله اخر نقشه روی برد چاپ می شود...
برد مسي رو توسط تيغه اي بتراشيمـ(
در مورد تربرد مسي تراشیده چون برد گرم میشه و دراکثر کارها از بردهای نامرغوب استفاده می شه ....و نیاز به انواع مختلفی از تیغه داری (زاویه و پهنا ...)
يا با اشعه ليزر با دقت بسيار بالا)
دو ستان میگن خیلی گرونه
طرح پیشنهادی من اینه که یک گیرنده تلویزیونی یا ماهواره ای درست کنیم که تمام شبکه های استانی کشورمون رو بگیره و بشه تو تلویزیون تماشا کرد

هر گیرنده یه فرستنده داره که اگه فرستنده قوی نباشه قدرت گیرنده به چشم نمییاد
نقشه هایی که تو اینترنت پیدا می شه از لحاظ عملی ساده نیستند /.تازه برنامه یا اسمبلی یا سی هستش ./
می تونی نقشه ها رو بذاری

یه طرح دیگه دستگاهی بشه از طریق خط تلفن و بدون نیاز به اینتر نت و ... اطلاعات رو برای یکی دیگه ار سال کرد
توضیح بیشتر => شما زنگ می زنی خونه دوستت و نرم افزاری که روی کامپیو تر ش نصب هست گوشی رو برمی داره و شما کل اطلاعات هاردت رو براش می فرستی ....

Back to top
aragon
کاربر عادی
کاربر عادی

2659.44 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 20 تير ماه ، 1387 15:16:47 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
خوب پس ...
در موردانتقال از طريق خطوط برق :
چون يك كابل مستقيم بين اداره ها و مشتركين موجود نيست دومشكل از نظر من وجود داره
1) مشكل مسيريابي بين مشتركين وادارات مربوطه?
2) مشكل ترافيك بين بسته ارسالي ؟
3) زمان بندي بين ارسال دادها از طرف مشتركين چگونه انجام ميشود كه دو مشترك همزمان روي خط واحد ارسال داده نكنند؟
البته شايد درمورد اول بشه از روتر استفاده كرد ولي كجا؟
حالا اللحساب بيايم اين مساپل رو حل كنيم تا بعد.(فعلا همينا به ذهنم رسيده Mr. Green )
اما در مورد ماهوارها
اينكه آيا قدرت و پوشش فرستندهاي مراكز به اندازه كافي هست يا نياز به نصب ريپيترها نيز هست.(معمولا ازكارهاي مخابراتي خوشم مياد Wink )
مدارفاصله ياب تا چه حد قابل ساخت و ارتقا براي قابليت ها ي بعدي است. لطفا در اين باره هم توضيح دهيد.
راستي در مورد پرينتر : در حال حاضر كارخانه ها براي زدن بردهاشون در تيراژ بالا چي كار ميكنن .كسي ميدونه؟
متشكرم
تا بعد...ياعلي

Back to top
alirezapower
کاربر عادی
کاربر عادی

20815.72 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 20 تير ماه ، 1387 15:48:12 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
در مورد انتقال اطلاعات بوسيله برق مثل انجام مكالمه سالهاست كه اينجور چيزي هست و من خودم ديدم اين فناوري در پستهاي برق براي ارتباط دو پست با هم استفاده ميشه و از دستگاهاي مخصوص كه از خارج مياد استفاده ميشه و داراي هزينه بسيار سنگيني هست و اصلا مقرون به صرفه نميباشد

Back to top
1nafar
کاربر ماهر
کاربر ماهر

55594.32 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 20 تير ماه ، 1387 18:42:06 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
در موردانتقال از طريق خطوط برق چندتا مشکل هست :
در بیشترمکانها از اداره برق خطوط 63 کیلو ولت(مقدار دقیقش رو نمیدونم ) سه فاز خارج می شه و در ورودی هر محله با ترانس کم می شود وبه خانه ها داده می شود(بزرگترین مشکل)
بقیه مشال قابل حل است
2) مشكل ترافيك بين بسته ارسالي ؟

هر کنتور در یک زمان مشخص اطلاعات را می فرستد (این اطلاعات دارا بیت تشخیص خطا می باشند)
3) زمان بندي بين ارسال دادها از طرف مشتركين چگونه انجام ميشود كه دو مشترك همزمان روي خط واحد ارسال داده نكنند؟
در حافه کنتور ذخیره می شود (در کارخانه سازنده)
البته شايد درمورد اول بشه از روتر استفاده كرد ولي كجا؟
روتر چیست؟
اينكه آيا قدرت و پوشش فرستندهاي مراكز به اندازه كافي هست يا نياز به نصب ريپيترها نيز هست.
صدا سیما اگه می خواست پول بده ،شبکه های استان ها رو به شبکه های سراسری اضافه می کرد تا گرايش به ماهواره .... کمتر بشه
مدارفاصله ياب تا چه حد قابل ساخت و ارتقا براي قابليت ها ي بعدي است. لطفا در اين باره هم توضيح دهيد.
مدار فاصله یاب قابل ساخت و اجرا می باشد به زودی نتیجه رو میگم
در حال حاضر كارخانه ها براي زدن بردهاشون در تيراژ بالا چي كار ميكنن .كسي ميدونه؟
در حال حاضر در ایران از روش چاپ سیلک استفاده میشود .
در مورد انتقال اطلاعات بوسيله برق مثل انجام مكالمه سالهاست كه اينجور چيزي هست و من خودم ديدم اين فناوري در پستهاي برق براي ارتباط دو پست با هم استفاده ميشه و از دستگاهاي مخصوص كه از خارج مياد استفاده ميشه و داراي هزينه بسيار سنگيني هست و اصلا مقرون به صرفه نميباشد
من هم چندین نوع دیدم مانند
کنترل بالا بر
کنترل تلویزیون
...

Back to top
1nafar
کاربر ماهر
کاربر ماهر

55594.32 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 20 تير ماه ، 1387 21:05:26 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
کنترل هو شمند سرعت اتومبیل ها
=>یه کیلو متر کاملا الکترونیی که سرعت و دور موتور و مسافت طی شده رو روی 7 سگمنت یا lcd گرافیکی نشون بده
=>هر یک دقیقه یک بار از سرعت نمونه برداره و بعد اون رو به صور بیسیم به اولین ما شین پلیسی که در مسیر از کنار ش رد می شه منتقل کنه
=>هنگامی که اتوبوس از کنار پلیسراه رد می شه اطلاعات به صورت بیسیم به پلیس راه منتقل بشه و دیگه نیازی به ایستادن و ساعت زدن اتوبوس نبا شه
....

Back to top
aragon
کاربر عادی
کاربر عادی

2659.44 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 21 تير ماه ، 1387 00:01:55 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
روتر چيست؟
رو تر يا مسرياب در شبكه هاي كامپيوتري و نوعي خاص در شبكه هاي صنعتي براي مسيريابي بين نودهاي شبكه بكار ميرود(حس مي كنم اين طرح باشبكه سازي نيز در ارتباط هست) كه با پيكربندي واجراي پروتككل هاي خاصي قادر به مسيريابي بين زير شبكه ها وداخل شبكه ها است.نوع پيشرفته تر سوپيچ نامند.
راستي به نظر شما ها امكان داره عمل فيلترينگ شبكه هاي ماهواري اي رو يه جورايي خود مراكز انجام و مابقي رو
روي انتن فرستده ارسال كنند كه با آنتن هاي معمولي امكان دريافت براي همه فراهم بشه.(يااينكه الان داره همين كار انجام مشه) ppr(
از ايدهاي قشنگتون واقعا ممنونم.
ياعلي

Back to top
roboeli
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

22523.54 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 21 تير ماه ، 1387 11:55:08 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

البته مشابه چند طرح آخري به جشنواره اراپه شده ( كتابهاي خوارزمي رو مطالعه كنيد)
بعضي هاشون رتبه نياورده چون خلاقيت لازم و چشمگير نداشه.
هدف جشنواره خوارزمي دريافت طرح هاي كاربردي نيست بلكه طرح هايي كه با هزينه كم و خلاقيت بالا بدرد كل مملكت بخورد هستش ./ مثلا طرح يك ماشين مجسمه سازي كه حداكثر 100 هزار تومان خرج بگيره بدرد جشنواره مي خوره..
اين ماشي بايد شكل رو بگيره و روي سنگ و يا گچ پياده كنه.
به طوري كلي طرحي باشه كه نو باشه و اطلاعات خيلي زيادي به داور برده كه داور چيزي ياد بگيره./
رتبه آوردن تو خوارزمي نياز به يك استاد راهنما قدر مي خواهد كه با اطلاعات اون شما خلاقيت هاي خودتون رو پياده كنيد. Wink
احتمالا براي ورود به دانشگاه شما تصميم به اراپه طرح به جشنواره نموده ايد ... بايد بگم كه دانشگاها نامردي مي كنند در اين مورد خود خوارزمي هم خودشو كنار كشيده و گفته در صورت اخذش پذيرش از دانشگاها مي تونيد بدون كنكور وارد شويد.
به نظر من اگر ايقدر زياد تبليغ نكنند كه هركسي رتبه بياره بدون كنكور به دانشگاه مي ره تعداد طرح هاي ارسالي به جشنواره از 30000 به زير 3000 طرح كاهش پيدا مي كنه!!!!
آره خودم هم امسال تو جشنواره شركت كردم كه بستگي داره به داورا؟؟؟؟؟؟!!!!!

Back to top
aragon
کاربر عادی
کاربر عادی

2659.44 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 21 تير ماه ، 1387 12:57:06 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
با حرفت كاملا موافقم .اين كتابهاي خوارزمي رو از كجا مي تونم تهيه كنم .ماهم دقيقا مادنبال طرحي نو بهينه و فني هستيم.
واقعا برات آرزوي موفقيت مي كنم (البته نه به خاطر خودت بلكه براي خودم كه بيشتر كمكم كنيد. شوخي بود Mr. Green )
اگر كسي ميشناسيد خوشحال ميشم معرفيشون كنيد.
ياعلي

Back to top
roboeli
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

22523.54 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 21 تير ماه ، 1387 21:35:09 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

اين كتاب ها در پژوهش سرا هاي دانش آموزي شهر تون بايد باشد ( البته تعداد پژوهش سراها در كشور خيلي كمه)./
در وبسايت جشنواره مي توني تقريبا با اكثر طرح هاي رتبه آورده شده روبهرو شوي!
در گوگل هم سرچ كني پيدا ميشن .

موفق باشیم. aa)

Back to top
aragon
کاربر عادی
کاربر عادی

2659.44 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 24 تير ماه ، 1387 12:08:49 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
راستي كسي در رابطه با شبكه هاي عصبي پروژهاي يا ايده اي داره(ميگن پرداش تصوير و شبكه عصبي چندتا از جديد ترن كا رهايي است كه ميشه انجام داد)
ودر آخر (البته اينو بايد زودتر مي نوشتم) ,نه من براي ورود به دانشگاه نمي خوام توجشواره شركت كنم.يكي از دلايلم براي خروج از دانشگاه است(خوشبختانه يا متاسفانه من تقريبا ديگه آخراي درسم است)
يا علي

Back to top
ehmir
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

75.00 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 2 آبان ماه ، 1387 22:36:18 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous post

سلام
در رابطه با ارسال اطلاعات از طریق خطوط برق باید بگم که از سالها پیش این مساله مطرح بوده و شاخه ایی در رشته ی برق قدرت وجود داره به نام power line carrier به معنی ارسال اطلاعات از طریق خطوط قدرت.
به اختصار به اون PLC نیز می گویند اما با اون PLC کنترل منطقی اشتباه نشه.
به هر حال مین راجع به این موضوع تحقیقات بسیاری داشتم .
چیز مهمی در مرحله ی اول به نظر نمی رسه تنها مشکل ترانس های کاهنده هست که 400 رو به 220 ولت تبدیل می کنه.
ساختار کلی این مدارات اینه که شما یک فرکانس بالایی رو روی خطوط برق سوار می کنید که این فرکانس حاویه اطلاعات شماست .
تا اینجاش مشکلی نیست جز ورود برق 220 به مدار ما که ممکنه در حد 12-24 ولت باشه .
برای جلوگیری از این مشکل باید از ترانس بهره ببرید .
یعنی یه ترانس بزارید سر راه مدار گیرنده و بعد از اینکه کل ولتاژ رو از 220 به ولتاژ مورد نظر رسوندین با یه فیلتر بالا گذر فرکانس زیاد خودتون رو که قبلا سوار کرده بودین رو بگیرین.
بعد با یه تقویت کننده اونو تقویت کنید تا بیاد تو محدوده ی مورد نظر .
البته این چیزایی که من اینطوری می گم به همین راحتی نیست . یعنی هم هست هم نیست .
بعد که فرکانس مورد نظر خودتونو ایزوله کردین نوبت به پردازش می رسه که دیگه باید داد دست یه آدم میکرو کار حرفه یی .
در مورد اینکه می گید خونه ها به صورت سری ارطلاعات رو بفرسن یعنی یکی پس از دیگری نه با هم باید بگم که تکنیک PWD رو گزاشتن واسه همچین موقعی .
البته اونم جایه یکم کار داره.
ولی می شه کاری کرد که 100 تا خونه با هم همزمان به مرکز کانکت شن.

به نظر من تنها مشکل همون بحث ترانس های کاهنده ی شرکت برق هست .
که از کسایی که در این باره اطلاعات دارن می خوام که ما رو تو این زمینه یاری دهند.
برای مشاهدهی مقالات بیشتر در مورد Power line carrier می تونید برید اینجا .

امید وارم اطلاعاتم به درد یه نفر خورده باشه.

Back to top
Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> گفتگوی آزاد All times are GMT + 3.5 Hours
Page 1 of 1
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Jump to: