عضویت     ورود  امام رضا (ع) : چنانچه مردم خوراك خویش را كم كنند و پرخورى ننمایند، بدن هاى آن ها دچار امراض مختلف نمى شود. دوشنبه، 25 تير ماه ، 1397

کانال تلگرام

تبلیغات متنی

منوی سایت

جست و جو در بانك مقالات

مقالات جدید
تعداد شاخه ها: 30 عدد
تعداد مقالات: 758 عدد 1: آزمايشگاه الكترونيك - استاد محرري 
[دفعات مشاهده : 4696 بار]
 2: جزوه درس مخابرات 1 - دانشگاه فردوسي مشهد 
[دفعات مشاهده : 4641 بار]
 3: كتاب مهندسي تاسيسات / دكتر كلهر 
[دفعات مشاهده : 4662 بار]
 4: مجموع اعوجاج هارمونیک T.H.D 
[دفعات مشاهده : 4618 بار]
 5: كتاب "روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك" 
[دفعات مشاهده : 11025 بار]
 6: ادوات نوري 
[دفعات مشاهده : 4708 بار]
 7: كتاب اصول تلويزيون رنگي 
[دفعات مشاهده : 6254 بار]
 8: پروژه دزد گیر با سنسور تشخیص حرکت pir با قفل رمز الکترونیکی 
[دفعات مشاهده : 5884 بار]
 9: جزوه اندازه گیری الکتریکی 
[دفعات مشاهده : 5016 بار]
 10: سوالات کنکور کارشناسی ارشد 90 / گروه مهندسی برق 
[دفعات مشاهده : 6981 بار]
 11: آرشيو پروژه هاي 8051 
[دفعات مشاهده : 5705 بار]
 12: آرشيو پروژه هاي AVR‌ (ـ‌ 126 پروژه ) 
[دفعات مشاهده : 13445 بار]
 13: آموزش برنامه نويسي و كار با ماژول Sim300CZ با ميكروكنترلر AVR 
[دفعات مشاهده : 9753 بار]
 14: سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق 
[دفعات مشاهده : 7125 بار]
 15: ارتباط میکروهای PIC با کمک پروتکل سریال I2C و نکات تکمیلی ماژول MSSP 
[دفعات مشاهده : 5286 بار]
 16: ساعت تقویم با کمک میکروکنترلر PIC و DS1307 
[دفعات مشاهده : 5849 بار]
 17: تایمرهای چند زمانه ( ساعت مرکزی ) با میکرو PIC 
[دفعات مشاهده : 5309 بار]
 18: ساعت تقویم شمسی مجهز به آلارم روزانه و هفتگی 
[دفعات مشاهده : 6251 بار]
 19: صفحه کلید وقفه ای با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 4964 بار]
 20: کرنومتر دیجیتال با میکروکنترلر PIC با قابلیت ثبت 3 زمان 
[دفعات مشاهده : 5109 بار]
 21: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HMTR + پروژه چت متنی بیسیم 
[دفعات مشاهده : 7894 بار]
 22: سنسورهای حرارت 
[دفعات مشاهده : 7267 بار]
 23: کنترل وسایل برقی از طریق خط تلفن با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 7272 بار]
 24: ارتباط سریال UART بین دو میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 5535 بار]
 25: گزارش کار آموزی : ماشین های ابزار کنترل عددی CNC 
[دفعات مشاهده : 5805 بار]
 26: کنترل وسایل به کمک ماژول HM-TR و میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 8237 بار]
 27: طراحی و ساخت کنترل از راه دور 1 کانال با کمک ماژول های ASK و آی سی های سری PT 
[دفعات مشاهده : 6823 بار]
 28: مجموعه رفرنس های آموزشی میکروکنترلرهای سری dsPIC 
[دفعات مشاهده : 6298 بار]
 29: مجموعه پروژه های میکروکنترلر AVR با کامپایلر بسکام 
[دفعات مشاهده : 11424 بار]
 30: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HM-T و HM-R با میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 9330 بار]

آخرين مطالب ارسال شده
· روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك[ 1 نظر شما چيه؟ - 38669 مشاهده ]
· اصول تلويزيون رنگي[ 0 نظر شما چيه؟ - 17436 مشاهده ]
· نرم افزار DigSilent[ 2 نظر شما چيه؟ - 20791 مشاهده ]
· AVR Tech Lib 2011[ 1 نظر شما چيه؟ - 24293 مشاهده ]
· مجموعه كنفرانس هاي سالينه ميكروچيپ / سال 2009 /[ 2 نظر شما چيه؟ - 21964 مشاهده ]
· آموزش كار با ماژول SIM300CZ با ميكرو AVR[ 4 نظر شما چيه؟ - 24377 مشاهده ]
· مجموعه فيلم هاي آموزشي نرم افزار Altium Designer[ 0 نظر شما چيه؟ - 37591 مشاهده ]
·  سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق[ 0 نظر شما چيه؟ - 19249 مشاهده ]
· لينك دانلود مجله October 2010 / SERVO[ 0 نظر شما چيه؟ - 16485 مشاهده ]
· Catalog CA 01 (10/2009) / International version[ 0 نظر شما چيه؟ - 20425 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]

زبان
انتخاب زبان نمایش :

مطالب جديد
· 1: کتاب آموزش طراحی مدار چاپی PCB
· 2: Flexible Power Transmission
· 3: تخمين پارامترهاي ديناميكي ژنراتور سنكرون با روش كمترين مربعات غيرخطي و با استفاده از آزمايش
· 4: ANSI/IEEE Std 460-1 988
· 5: نقش انواع بارها در ایجاد هارمونیک در شبکه توزیع
· 6: شناسايي نيمه خودكار سرويس ها با محوريت مدل اهداف ، مدل فرآيندهاي كسب و كار و موجوديت ها
· 7: Computerized Image-Based Detection and Grading of Lymphocytic Infiltration
· 8: نقشه و راهنمای تعمیرات Projection-SP مدل SP-43L2HX
· 9: مدیریت مصارف غیر اقتصادی ، پیش شرط واقعی شدن بازار در سمت توزیع و مصرف
· 10: مدلسازي دقيق موتور سنكرون خطي آهنرباي دائم شياردار همراه با اعتبارسنجي به كمك روش اجزا محدود
· 11: چالش هاي فراروي روش هاي عمليات در حوزه بهره برداري شبكه هاي توزيع و راهكارهاي بهبود آن
· 12: A New High Accuracy Time-Of-Flight Range Finder with Q-Switching Nd:YAG Laser
· 13: اسلايدهاي آموزشي طراحي الگوريتم با شبه كدهاي c++
· 14: Database Security—Concepts,Approaches, and Challenges
· 15: اثر ارتفاع پاشنه بر ويژگيهاي مكانيكي وضعيت ايستاده در زنان
· 16: روابط متقابل بازدارنده ها ، باید ها و نباید ها ، در شبکه های توزیع برق
· 17: An Overview of 3D Software Visualization
· 18: IEEE Std 379™-2000 (R2008)
· 19: الگوریتم جدیدی برای پخش بار اقتصادی نیروگاههای حرارتی بهمراه برنامه در مدار قرار گرفتن آنها در سیستم
· 20: IEEE Std 67™-2005

[ آخرين مقالات ]

ارسال مقاله به سايت

...::: Ir-Micro.Com :::... :: View topic - :idea: ارتباط AVR بوسیله تماس با موبایل :roll:

Idea ارتباط AVR بوسیله تماس با موبایل Rolling Eyes
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> برنامه نویسی و مباحث مربوط به AVR Printable Version
View previous topic :: View next topic  
Author Message
brainbaran
کاربر ماهر
کاربر ماهر

38919.68 امتیاز

Items

Status: Offline

PostPosted: دوشنبه، 9 ارديبهشت ماه ، 1387 21:34:56 Reply with quote Scroll Down to Next postGo to last Post of Page

Arash_em wrote:

و نكته مهم اينكه بعد از 358 يك خازن يك ميكرو فاراد هست...چه خازني براش گذاشتي؟ از اين استوانه اي ها هست؟(الكتروليت؟)ولتاژش را هم بگو؟
براي اين قسمت حتما بايد از يك خازن 1 ميكرو فاراد 400 ولت سراميكي استفاده كني...

سلام آرش خان ...میگم شما هم جواب نمیدین نمیدین نمیدین وقتی هم که جواب میدین یه کتاب جلو رو منه ! Mr. Green از شوخی گذشته مرسی .. بی خود نیست بهتون میگن آرش کماندار .. نگو تو کمان میکروهای AVR رو میذارین ...!

بله الکترولیته ... 1 میکروئه تقریبا 35 ولته

Quote:

انشاالا مشكلت حل مي شه... Wink
اگر جواب نداد بگو برات يك مدار طراحي كنم و با خودم بيارم تهران. Rolling Eyes Mr. Green Wink

(تو همون کمون بذارین بفرستین !! شوخی کردم ) aa)
درمورد استاد شرمنده اون نگفت فرکانس نمی دونم چرا لبام عادت کرده به فرکانس !!

Quote:

ميكروت درست شد؟هاتمال
آقاي مهندس نظرشون چي بود؟

قبلیه بله .. درستش شد !! مهندس فرمودن هوای آرشو بیشتر داشته باش !

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 9 ارديبهشت ماه ، 1387 21:51:46 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
به به چه شلوغ پلوغه اينجا ... به به .

Quote:
راستی میکرو قبلیه که مشکل داشت بردم Restore کردنش با نمی دونم هاتمال .. هاتمل هاتول ماتول توتول !!! (یه همچین چیزی !)

Quote:
ميكروت درست شد؟هاتمال

اسمش هاتل است . چه جالب ! نمي دونستم پروگرامر جناب محولاتي تا تهران هم رفته ! اين همون پروگرامري است كه بنده تهيه كردم و ذكر خيرش قبلا بود . به نظرم يه اختراعه . چيزي داره كه من هنوز نمي دونم چيه ! يني هنوز نتونستم واسش معادلي توي كله ام پيدا كنم .

زنده باد

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
MehdiArt
عضو افتخاری
عضو افتخاری

95991.80 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 9 ارديبهشت ماه ، 1387 21:52:09 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام مجدد ...

و اما چرا LM358 باران خانم ???
1- چون نيازي به تغذيه متقارن نداره .
2 - چون ما در اين مدار ( مدار خودمو ميگم ) نياز به دوتا آپ امپ داريم .
3 - چون توي بازار زياده و ارزون .

آپ امپ در حالت Voltage Follower قرار گرفته ٬ فقط و فقط به خاطر تصحيح هرچه تمام تر سيگنال تن !!!

حالا شما دوست داري ميتوني از هر آپ امپي استفاده كني !!!

Quote:
چوك 600 به 600 ؟؟؟؟

عجب استاد راهنمايي !!! اين مدار همين الان داره كار ميكنه ٬ از نويز و ... هم خبري نيست !!!
چوك نيازي نيست !!! ما كه انتقال امپدانس نداريم !!!

Victory is not never to fall, It is to rise after every fall[/i:
Back to top
brainbaran
کاربر ماهر
کاربر ماهر

38919.68 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 9 ارديبهشت ماه ، 1387 22:06:27 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام بچه ها ...
اصلا نمی دونم این استادا از کجا اومدن ... اصلا نمی دونم کی به اینها مدرک داده .... اصلا واسه چی حرفی روکه نمی دونن چیه دربارش نظر میدن ... اصلا کی گفته من حرف بزنم .. کی گفته اظهار نظر کنم .. کی میگه من نظر بدم .. آخه تو رو چه به این حرفا .... اصلا مگه من چیزی گفتم ... اصلا چرا دنیا اینجوریه .... وااااااااااااااااااااای 4455()

معذت می خوام ... Embarassed

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Arash_em
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

282074.08 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 9 ارديبهشت ماه ، 1387 22:14:47 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام بر همگي عزيزان و بزرگواران.
Quote:
بله الکترولیته ... 1 میکروئه تقریبا 35 ولته

عزيز برادر اين كه شد يك مشكل كامل...حتما عوضش كن و بجاش يك خازن 1 ميكرو سراميكي 400 ولت بزار...

Quote:
قبلیه بله .. درستش شد !! مهندس فرمودن هوای آرشو بیشتر داشته باش !

اي بابا كدوم هوا... Rolling Eyes هيچكي منو دوست نداره...آرش پير شدي رفت... Embarassed

Quote:
سلام آرش خان ...میگم شما هم جواب نمیدین نمیدین نمیدین وقتی هم که جواب میدین یه کتاب جلو رو منه ! از شوخی گذشته مرسی .. بی خود نیست بهتون میگن آرش کماندار .. نگو تو کمان میکروهای AVR رو میذارین ...!

من و صالح و مهدي عزيز را مي خواي ببري دركه ديگه... Rolling Eyes منم كه تا هفته ديگه تهرانم... Rolling Eyes البته شوخي بيش نبود... Mr. Green
همگي موفق و پيروز باشيد.

Back to top
brainbaran
کاربر ماهر
کاربر ماهر

38919.68 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 9 ارديبهشت ماه ، 1387 23:56:24 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

Arash_em wrote:

من و صالح و مهدي عزيز را مي خواي ببري دركه ديگه... Rolling Eyes منم كه تا هفته ديگه تهرانم... Rolling Eyes البته شوخي بيش نبود... Mr. Green
همگي موفق و پيروز باشيد.

از بابت خازن چشم عوضش میکنم .. منتظر باقیه اوامر میمونم ...
درباره ی درکه هم ..... پیشکشی فعلا به E-mail تون فرستادم تابعد ببینیم خدا چی می خواد .. مغازه برادر علی خان می باشد ... Wink
واسه صالح خان که دادیم رفت .... می مونه شما... شما هم که .. .. کاش زودتر میگفتین همونجا کلک .... Mr. Green

Back to top
Arash_em
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

282074.08 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 10 ارديبهشت ماه ، 1387 19:14:16 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

brainbaran wrote:
Arash_em wrote:

من و صالح و مهدي عزيز را مي خواي ببري دركه ديگه... منم كه تا هفته ديگه تهرانم... البته شوخي بيش نبود... :
همگي موفق و پيروز باشيد.

درباره ی درکه هم ..... پیشکشی فعلا به E-mail تون فرستادم تابعد ببینیم خدا چی می خواد .. مغازه برادر علی خان می باشد ...
واسه صالح خان که دادیم رفت .... می مونه شما... شما هم که .. .. کاش زودتر میگفتین همونجا کلک ....

سلام عليكم حاج خانم...
Quote:

انشاالا بعد از تعويض درست مي شه...خبرش را بده...اوامر... Rolling Eyes شما لطف داري...امري در كار نيست باران جان...بر حسب وظيفه نظري مي ديم خدمت شما بلكه مشكلتون حل بشه... Rolling Eyes

Quote:
درباره ی درکه هم ..... پیشکشی فعلا به E-mail تون فرستادم تابعد ببینیم خدا چی می خواد .. مغازه برادر علی خان می باشد ... Wink

باران جان شوخي بيش نبود... Rolling Eyes Mr. Green ما از هيچ يك از دوستان توقعي نداريم... و الا من و حامد و صالح و ديگر دوستان بايد خونمون مملو از كادو مي شد... Wink دعاي خير دوستان بدرقه راه ماها باشد انشاالا...
اين مباحث بيشتر جنبه طنز دارد تا دوستان خنده اي بر لبانشان بياد... Wink
دركه را فرستادي به ايميل من؟ عجب توهمي؟! Rolling Eyes Mr. Green
علي آقا را هم من نمي شناسم...فكر كنم صالح جان بشناسدشون...
آها فهميدم...مي خواي ببريمون نمايشگاه بجاي دركه... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Quote:
واسه صالح خان که دادیم رفت .... می مونه شما... شما هم که .. .. کاش زودتر میگفتین همونجا کلک .... Mr. Green

واسه صالح عزيز چي رفت؟ ... منو چي مي خواين ترور كنيد؟ Crying or Very sad ...كلك چي را مي كندين...من بچه خوبيم به خدا !!!نهههههههه كلك منو نكنين... Crying or Very sad كلك منو بكنين Ir-Micro بايد يكسال تو عزاداري باشه...اين همه كاربر...

خوش خرم باشي باران جان.

Back to top
brainbaran
کاربر ماهر
کاربر ماهر

38919.68 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 10 ارديبهشت ماه ، 1387 23:13:35 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام - شب و عصر روزتون بخیر ...
من خازنو گرفتم .... این شکلیه ...امیدوارم همین باشه ...

دو دونه صفحه مسی و اسید هم واسه تهیه ی فیبر مدار چاپی برای مدار(البته کامل شدش اونم واسه آینده ) و یه دونه هم واسه STK500 تهیه کردم - می خوام بسازمش !!!
برنامه هم یکی خودمو (!) تغییر به یکی شما دادم ....
Code:

$regfile = "m32def.dat"                                     ' specify the used micro

$crystal = 10000000                                         ' used crystal frequency

$baud = 19200                                               ' use baud rate

$hwstack = 32                                               ' default use 32 for the hardware stack

$swstack = 10                                               ' default use 10 for the SW stack

$framesize = 40                                             ' default use 40 for the frame space

'since the DTMFOUT statement uses the TIMER1 interrupt you must enable

'global interrupts

'This is not done by the compiler in case you have more ISRs

Enable Interrupts

Config Portd = Output

'the first sample does dtmfout in a loop

Dim Btmp As Byte , Sdtmf As String * 20

Sdtmf = "0912483????"                                       ' number to dial

Set Portd.3
Set Portd.7

Waitms 200

Do

Dtmfout Sdtmf , 50                                        ' lets dial a number
                  ' ^ duration is 50 mS for each digit

Waitms 15000

Reset Portd.7
  Reset Portd.3

Waitms 15000

Loop
End

فیوزبیتاش رو میترسم با بسکام پروگرم کنم ! کی دوباره می خواد بره به هاتول ماتول درستش کنه اَه.... ببخشید هاتل
بسکام ورشن 1.11.4 بود برداشتم ورشن 1.11.9.1 نصب کردم .. این یکی که بیشتر داره ... خیلی گیجم کرده
اگه عیبی نداره بگید با کدویژن چطوری این کارو بکنم ... اینطور که من میبینم چندتا تیک می خواد .....
تیک CKOPT راحته به نظر ... ولی واسه CKSEL نمیدونم واسه اون رقم شما (1101 ) از بالاست ، چپه ، راسته ... گیج شدم ...

Last edited by brainbaran on جمعه، 20 ارديبهشت ماه ، 1387 07:34:49; edited 1 time in total
Back to top
brainbaran
کاربر ماهر
کاربر ماهر

38919.68 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 10 ارديبهشت ماه ، 1387 23:17:36 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

راستی راستی راستی .....
این آخر عمری می خوام جواب این چندتا سوالم رو هم بدونم ..

- تو مدارم چرا نباید چوک باشه ؟
-چرا باید LM358 بذارم ؟(غیر ارزون بودنش) نباشه چی میشه ؟
-RC اسیلاتورداخلی میکرو با کریستال داخلی میکرو چه فرقی داره همچنین واسه نمونه خارجی (اگه درست گفته باشم )
-مزیت کریستال 10 خارجی چی می تونه باشه ؟ نباشه چی میشه ؟
-چرا نباید کریستال 8 خارجی رو فعال کنم تا نیازی به کریستال خارجی باشه ؟
-دیود متصل به رله غیر از کار یکسو کردن جریان چه نقشی تو مدار داره ؟
-وجود این خازن سرامیکی 1 میکرو 400 چه برتری ای بر اون الکترولیتی 1 میکرو 50 داره ؟
-سلف یا سیم پیچی که بعضی اوقات در بین ورودی Vcc میکرو میذارن واسه چیه ؟ نباشه چی میشه ؟
-تفاوت آرش با صالح چیه ؟ نباشن چی میشه ؟ ... آخ اوخ ایخ اوخ اوخ .. چی گفتم ببخشید حواسم از بس سوال دارم پرت شد ..وای وویوووو وااااااااااییییییییییییی !!

Back to top
brainbaran
کاربر ماهر
کاربر ماهر

38919.68 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 11 ارديبهشت ماه ، 1387 08:04:07 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

به هر حال بدون فعال کردن فیوزبیتاش یه امتحان کردم ..
زییییگ زییییگ زییییگ زییییگ زییییگ زییییگ زییییگ
ولی شماره ای که بهش دادم زنگ نمی خوره ...

Back to top
Arash_em
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

282074.08 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 11 ارديبهشت ماه ، 1387 16:33:02 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام باران جان.
خازن كه همون هست...
فيوز بيتها را هم بايد تغيير بدي...والا كه جواب نمي دهد...
كد ويژن هم قسمت فيوز بيتهاش فكر كنم يكم سختتر از بيسكام باشه...تازه با اين فرق كه در موقع نصب تيك پروگرام فيوز بيت را هم بايد بر داري...
الان دارم مي رم بيرون...سعي مي كنم امشب جواب سوالاتت را بدم...كما اينكه دوستان جواب ما را نمي دن.. Mr. Green
بعدشم گزينه هاي قسمت فيوز بيت بيسكام را يك عكس كامل ازش بزار...تا اشتباه نشه...در ضمن اين بيسكام جديدت مگه دمو نيست؟اگر دمو باشه محدوديت كامپايل كد و تايمر داري...ولي اگر فعلا خطايي نمي ده شايد مشكلي نيست...
از همين بيسكام جديده عكس را بزار...از قسمت فيوز هاش...
(من الان خودم پروگرامر Avr دم دست ندارم تا گزينه هاش را تو اين بيسكام جديده نگاه كنم...)
فعلا. Wink

Back to top
brainbaran
کاربر ماهر
کاربر ماهر

38919.68 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 11 ارديبهشت ماه ، 1387 20:26:48 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

Arash_em wrote:

1- سلام باران جان.
2- الان دارم مي رم بيرون...سعي مي كنم امشب جواب سوالاتت را بدم...كما اينكه دوستان جواب ما را نمي دن.. Mr. Green
3- بعدشم گزينه هاي قسمت فيوز بيت بيسكام را يك عكس كامل ازش بزار...تا اشتباه نشه...
4- در ضمن اين بيسكام جديدت مگه دمو نيست؟
5- از همين بيسكام جديده عكس را بزار...از قسمت فيوز هاش...
6- (من الان خودم پروگرامر Avr دم دست ندارم تا گزينه هاش را تو اين بيسكام جديده نگاه كنم...)
7- فعلا.
Wink

1- سلام
2- منم بیرونم الان اومدم ./.. مرسی ممنون فداتون شم خیلی گلین ... ولشون کن ! Mr. Green
3- حتما
4- نه IDE یه
5- اونم به چشم
6- ( اِوا چرا ؟ واستون یه دونه بخرم تو کمون بذارم بفرستم مَشَد !!)
7- بعدا

Last edited by brainbaran on چهارشنبه، 11 ارديبهشت ماه ، 1387 22:38:38; edited 1 time in total
Back to top
brainbaran
کاربر ماهر
کاربر ماهر

38919.68 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 11 ارديبهشت ماه ، 1387 22:13:20 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام .. دوباره
اومدم ..

این اولش...

این خودش....

این پروگرامش...!

Last edited by brainbaran on جمعه، 20 ارديبهشت ماه ، 1387 07:36:12; edited 2 times in total
Back to top
brainbaran
کاربر ماهر
کاربر ماهر

38919.68 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 11 ارديبهشت ماه ، 1387 22:18:37 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

اینم فیوزبیتاش :

Click to view this image at its original size
Click on the image to view it at its original size

Back to top
brainbaran
کاربر ماهر
کاربر ماهر

38919.68 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 11 ارديبهشت ماه ، 1387 22:30:31 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

راستی از گیجی در کریستال در اومدم ...!
کتاب کاهه رو که نیگا میکردم ..
ما این چند مورد رو داریم واسه میکرو ..
RCاسیلاتور داخلی ....
RC اسیلاتور خارجی ... که با مقاوت بسته میشه ....
اسیلاتور کریستالی ....
درسته ؟ Rolling Eyes

راستی یه چی دیگه ..
نظرتون با این مدار چیه ؟ ... نمی خواین یه امتحان کنین ؟

Last edited by brainbaran on جمعه، 20 ارديبهشت ماه ، 1387 07:44:13; edited 1 time in total
Back to top
Arash_em
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

282074.08 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 12 ارديبهشت ماه ، 1387 01:46:23 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام باران جان.
Quote:

1- سلام
2- منم بیرونم الان اومدم ./.. مرسی ممنون فداتون شم خیلی گلین ... ولشون کن !
3- حتما
4- نه IDE یه
5- اونم به چشم
6- ( اِوا چرا ؟ واستون یه دونه بخرم تو کمون بذارم بفرستم مَشَد !!)
7- بعدا

1- پس كار نداري...خودت گفتي ولت كنيم... Rolling Eyes Mr. Green
4-دختر جان اين كه دليل بر ريجيستر شدن نيست...يك عكس از تو قسمت About نرم افزار واقع در قسمت Help بزار...
6-ممنون لطف داري...يكي زماني كه جوان بوديم داشتم ...كه دادمش به كسي...بايد يكي ديگه درست كنم...البته ما منتظريم كه شما يك Stk 500 برامون درست كنيد Rolling Eyes Wink ...بعدشم اينكه ما به همون دركه راضيم... Mr. Green Mr. Green

Quote:

چون فعلا نياز نداري...بعشم اينكه سري را كه درد نمي كنه دسمال نمي بندن دختر جان.

Quote:
چرا باید LM358 بذارم ؟(غیر ارزون بودنش) نباشه چی میشه ؟

مهدي عزيز كه بهت گفت براي اينكه سيگنالت تصحيح بشه...و اينكه تقويت جريان بشه...

Quote:
-RC اسیلاتورداخلی میکرو با کریستال داخلی میکرو چه فرقی داره همچنین واسه نمونه خارجی (اگه درست گفته باشم )

اسماش روشه ديگه...اسيلاتور داخلي ميكرو زياد دقت بالايي نداره...ولي كريستال داري دقت بالايي هست...نسبت به گرما و خيلي پارامترهاي محيطي ديگه هم فرق دارن...

Quote:

كريستال خارجي دقيق تر هست.
-ما كه نفهميديم چي گفتي!!! Rolling Eyes چون براي اين دستور بايد از تايمر داخلي ميكرو هم استفاده كرد...

Quote:

بهش ميگن ديود كموتاسيون...سلف را در حالت خاموشي دشارژ مي كنه...

Quote:
-وجود این خازن سرامیکی 1 میکرو 400 چه برتری ای بر اون الکترولیتی 1 میکرو 50 داره ؟

از زمين تا آسمون فرق مي كند... اون قطبيعت داره كه اين نداره...و خيلي مسائل ديگه.

Quote:
-سلف یا سیم پیچی که بعضی اوقات در بین ورودی Vcc میکرو میذارن واسه چیه ؟ نباشه چی میشه ؟

مثلا كجا گذاشتن و ديدي؟ معمولا براي بهبود تغذيه مي گذارن...

Quote:
-تفاوت آرش با صالح چیه ؟ نباشن چی میشه ؟ ... آخ اوخ ایخ اوخ اوخ .. چی گفتم ببخشید حواسم از بس سوال دارم پرت شد ..وای وویوووو وااااااااااییییییییییییی !!

بعد كه ما ها نبوديم فكر كنم معلوم بشه...دركه هم نبري معلوم مي شه... Mr. Green 1234(( Mr. Green

در ضمن مي خواي يكروزه كل تجربه طراحي مدار و اصول الكترونيك را ياد بگيري Exclamation Rolling Eyes ppr(

Quote:
تیک CKOPT راحته به نظر ... ولی واسه CKSEL نمیدونم واسه اون رقم شما (1101 ) از بالاست ، چپه ، راسته ... گیج شدم ...

پس با Ckopt مشكل نداري...(موقعي كه داري اين قسمت را تغيير مي دي يك عكس ازش بگير و بزار تا ببينيم يكوقت اشتباه نشه...)
براي CKSEL هم گزينه آخر عكس فيوز بيتها را انتخاب كن...همه يك هستن...111111
و اينكه قبل از پروگرام كردن حتما مدار كريستال و خازنهاش را به ميكرو وصل كن و بعد وصلش كن به سوكت پروگرام...و بعد فيوز ها را تغيير بده...در ضمن بعد از اينكه فيوزها را تغيير دادي گزينه روبروش يعني Write FS را بزن و بعد بگير Write PRG را بزن...
1-پس اول كريستال به مدارت اضافه كن...
2-بعد ميكروت را پاك كن...
3-فيوز بيتها را تغيير بده...(اول CKOPT و بعد CKSEL)
4-بعد گزينه Write FS را بزن...
5-و آخر گزينه Write PRG را بزن...
6-از مراحل تغيير CKOPT و بعد CKSEL برام عكس بزار تا ببينيم چي كار كردي؟
7-اصلا با كدويژن اين كار را نكن...
8-كريستالت را هم فعلا 8 مگ بزاري بد نيست...

Quote:
به هر حال بدون فعال کردن فیوزبیتاش یه امتحان کردم ..
زییییگ زییییگ زییییگ زییییگ زییییگ زییییگ زییییگ
ولی شماره ای که بهش دادم زنگ نمی خوره ...

بايد مشكل اسيلاتور و كريستال باشد فعلا...

Quote:
راستی از گیجی در کریستال در اومدم ...!
کتاب کاهه رو که نیگا میکردم ..
ما این چند مورد رو داریم واسه میکرو ..
RCاسیلاتور داخلی ....
RC اسیلاتور خارجی ... که با مقاوت بسته میشه ....
اسیلاتور کریستالی ....
درسته ؟
راستی یه چی دیگه ..
نظرتون با این مدار چیه ؟ ... نمی خواین یه امتحان کنین ؟

به سلامتي...بعد از اون همه توضيح تازه از گيجي در اومدي... Rolling Eyes
شما اسيلاتور كريستالي نياز داري...براي داخلي و خارجي م كه برات توضيح دادم.
اين مداري هم كه گذاشتي رسما جواب نخواهد داد...چون نيازمند خيلي تغييرات هست...

احساس مي كنم از سرم داره دود بلند مي شه...ساعت 3.5 نصف شب...خدا ما را هم شفا دهد...آمين...
شب خوش... Wink

Back to top
brainbaran
کاربر ماهر
کاربر ماهر

38919.68 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 12 ارديبهشت ماه ، 1387 03:18:09 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

Quote:

پس كار نداري...خودت گفتي ولت كنيم..

نه مادر جون ! به نه نه ی پیرتون رحم کنین!
نتیجه رو حتما اعلام میکنم ... بازم از زحمات بی شائبه تون متشکرم ...

Quote:

دختر جان اين كه دليل بر ريجيستر شدن نيست...يك عكس از تو قسمت About نرم افزار واقع در قسمت Help بزار..

ده نه دیگه .. یعنی دو کلاسم سواد ندارم Crying or Very sad باشه .. اینم AeBaUtoesh !!!!
Code:

Don't forget that Serial numbers should not be sent to the user list.
Make sure you sent your email to support and not a public list !

Compiler version :1.11.9.0
Compiler build   :1.11.9.0.001
IDE version      :1.11.9.0
Serial number    :MH-0203-00149
Windows OS       :Microsoft Windows Vista
Windows SP       :Service Pack 1
Explorer         :6.0.2900.2180
Company          :
Owner            :Naslejavan
Windows dir      :C:\WINDOWS
App data dir     :C:\Documents and Settings\Baran Ziaienia\Application Data
System dir       :C:\WINDOWS\system32

Quote:

البته ما منتظريم كه شما يك Stk 500 برامون درست كنيد

مسخرم نکنین دیگه crybaby

Quote:

پس با Ckopt مشكل نداري...(موقعي كه داري اين قسمت را تغيير مي دي يك عكس ازش بگير و بزار تا ببينيم يكوقت اشتباه نشه...)

چشم !

Quote:

براي CKSEL هم گزينه آخر عكس فيوز بيتها را انتخاب كن...همه يك هستن...111111

مطمئنین واسه 10 مگاهرتز مناسبه ؟ (اوه اوه اوه دختره ی پر رو ! ازخدات باشه دارن جوابتو میدن !!)

Quote:

احساس مي كنم از سرم داره دود بلند مي شه...

بَ بو بَ بو بَ بو بَ بو بَ بو بَ بو بَ بو بَ بو بووووووووووووووووووووووووووووووووو ایژژژژژ ویزژژژژژژژژژژ ! 098)) پیییسسسسس !!!
Quote:

خدا ما را هم شفا دهد...

مطمن باشین خدا عوضشو بهتون میده ...
خدا یه خانم لایق و گل و سنبل و بلبل نسیبتون کنه ...

Quote:
آمين...

Mr. Green

Back to top
MehdiArt
عضو افتخاری
عضو افتخاری

95991.80 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 12 ارديبهشت ماه ، 1387 13:13:55 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام ...

باران خانم ....
بعضي وقتا توي مدار فرمان سلف ميذارن تا از جهش هاي ناخواسته جرياني ( اصطلاحا ميگن حالتهاي گذراي جرياني ) جلوگيري كنند ٬ چون ممكن از ديودها و يكسو كننده هاي عبور كنه و به ميكرو و آي سي ها برسه و بعد هم كه ميدوني ....

چون وقتي يك المان يكسو كننده با جريان DC درايو ميشه بعد ميشه جريان AC در جهت عكس ديود حركت كنه !!!

Back to top
brainbaran
کاربر ماهر
کاربر ماهر

38919.68 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 12 ارديبهشت ماه ، 1387 18:40:49 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام بر دوستان ...
ضمن تشکر و قدر دانی و سپاس فراوان از مهندس مهدی عزیز و آرزوی موفقیت روزافزون ایشون در اداره ی گاز

آرش جان مراحل کار رو میذارم تا پس از تایید بگین انجام بدم ..

فقط در مورد کریستال پروگرمر من 4 مگاهرتز گذاشتم واسه پایه های مربوط عیبی نداره ؟ Question
آخه مسافت من تا جمهوری رو مد نظر داشته باشین دوره !

بازم مرسی و تشکر aa)

Last edited by brainbaran on جمعه، 20 ارديبهشت ماه ، 1387 07:43:14; edited 1 time in total
Back to top
Arash_em
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

282074.08 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 12 ارديبهشت ماه ، 1387 19:03:10 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام بر همگي عزيزان.
Quote:
آرش جان مراحل کار رو میذارم تا پس از تایید بگین انجام بدم ..

به نظر كه مراحل درست مياد...فقط فيوز Ckopt كجاست؟
(نكته انحرافي... Mr. Green )
Quote:
فقط در مورد کریستال پروگرمر من 4 مگاهرتز گذاشتم واسه پایه های مربوط عیبی نداره ؟

احتمالا مشكل نداشته باشه...

و بعد هم اينكه من فيوزها را براي كريستال بين 8 مگ تا 10 مگ برات تعيين كردم...كريستال خارجي كه مي خواي تو مدارت اصليت بزاري چند مگ هست؟

موفق و پيروز باشيد.

Back to top
MehdiArt
عضو افتخاری
عضو افتخاری

95991.80 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 12 ارديبهشت ماه ، 1387 21:15:29 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

Quote:
اداره ی گاز !!!!!!!!!!!!!

ac) ac) ac) ac) ac) ac) ac) ac) Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3049681.20 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 12 ارديبهشت ماه ، 1387 21:53:38 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام سلام صد تا سلام
چند روزي نبودم چه خبره !!

ها ها ها ها ها ها ها ها ها ... هر هر هر هر هر هر هر هر هر .... هو هو هو هو هو هو هو ... 1234(( 1234(( 1234((

Quote:
علي آقا را هم من نمي شناسم...فكر كنم صالح جان بشناسدشون...

يك بچه ي گليه ... فقط نمي دونم چرا توي ساندويچي دوغي كه داشت مي خورد از دماغش پاشيد بيرون !!! Laughing
من فقط داشتم شوخي هاي كوچولو مي كردم !!! Laughing

آهان راستي يادم رفت : تي شرت زرد با شلوار لي ! چهار راه شهيد سي و هشت متري !!!

Quote:
یه دونه هم واسه STK500 تهیه کردم - می خوام بسازمش !!!

Quote:
مسخرم نکنین دیگه

ببشخيد ! خوب شد ديدم ! قرار بود در اين مكان كلي خنده صورت گيرد !!! Laughing ( شوخي )

Quote:
-چرا باید LM358 بذارم ؟(غیر ارزون بودنش) نباشه چی میشه ؟

خدا بهت آرش جان صبر بده !! Laughing ( شوخي )

Quote:
كما اينكه دوستان جواب ما را نمي دن..

آرش جان فدات بشم من ... من كه گفتم جريان چيه . باور كن ... الهي زنده و پاينده باشي عزيزم .

Quote:

Quote:
بعد كه ما ها نبوديم فكر كنم معلوم بشه...دركه هم نبري معلوم مي شه...

ها ؟ ... چي ؟ ... چي شده ؟ ... من چكار كردم ؟ ... آهان . حالا افتاد !
خوب من كه نباشم هيچ اتفاقي نمي افته ولي آرش جان نباشه ... پرپرينگا !!!

Quote:

ppr(
Laughing

Quote:
البته ما منتظريم كه شما يك Stk 500 برامون درست كنيد

منم مي خوام . البته به اضافه ي اون سي دي 455 مگيه !

Quote:
بَ بو بَ بو بَ بو بَ بو بَ بو بَ بو بَ بو بَ بو بووووووووووووووووووووووووووووووووو ایژژژژژ ویزژژژژژژژژژژ ! پیییسسسسس !!!

بيا آرش جان بلاخره معلوم شد فرقمون چيه !! من كه همون دو پوك بخاري كه توي كله ام بود جزغاله شد هيچكي يه ليوان آب هم رومون نريخت ... واسه ي شما كپسول گرد ... ( شوخي ) Laughing

Quote:
نه مادر جون ! به نه نه ی پیرتون رحم کنین!

نه نه جون مي دوني چند تا عروس بايست واسه ي بچه هات پيدا كني ؟
Laughing
( شوخي )

Quote:
اداره ی گاز !!!!!!!!!!!!!

خدا بهم رحم كنه !! امشب چقدر خنديديم !!! دست باران جان درد نكنه !!! ( شوخي )‌ايشالله هميشه زنده باشي .

زنده باد

Back to top
brainbaran
کاربر ماهر
کاربر ماهر

38919.68 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 12 ارديبهشت ماه ، 1387 22:50:38 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

Arash_em wrote:

فقط فيوز Ckopt كجاست؟
و بعد هم اينكه من فيوزها را براي كريستال بين 8 مگ تا 10 مگ برات تعيين كردم...كريستال خارجي كه مي خواي تو مدارت اصليت بزاري چند مگ هست؟

مگه همون که علامت زده بودم واسه CKopt نبود ؟ Neutral مادرجون من قلب ندارم ! با من ازون شوخی آ نکنین !!
من 10 مگ رو واسه مدار اصلی و 4 مگ رو برای پروگرامر انتخاب کردم ....

آرش خان آرزوی سرافرازی واستون ....

Back to top
brainbaran
کاربر ماهر
کاربر ماهر

38919.68 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 12 ارديبهشت ماه ، 1387 23:38:29 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

Quote:

ها ها ها ها ها ها ها ها ها ... هر هر هر هر هر هر هر هر هر .... هو هو هو هو هو هو هو ..

بر روی آب موجک بزنید !شوخی شد !

Quote:

يك بچه ي گليه ... فقط نمي دونم چرا توي ساندويچي دوغي كه داشت مي خورد از دماغش پاشيد بيرون !!!
من فقط داشتم شوخي هاي كوچولو مي كردم !!!

ppr(

Quote:

آهان راستي يادم رفت : تي شرت زرد با شلوار لي ! چهار راه شهيد سي و هشت متري !!!

Question

Quote:

خدا بهت آرش جان صبر بده !!

crybaby

Quote:

چرا نباید کریستال 8 خارجی رو فعال کنم تا نیازی به کریستال خارجی باشه ؟

خوب ! شرمنده من اینجا نیاز هست یه ویرایش صورت بدم ...
چرا نباید کریستال 8 داخلی رو فعال کنم تا نیازی به کریستال داخلی که از خاجی گرفته و در اسیلاتور داخلی ادغام شده تا بتونه کلاک RC اسیلاتور داخلی رو فعال کنه که بتونه با خازن های 36 پیکوی خودش کار کنه ببندم ؟
متوجه شدین ؟ Rolling Eyes

Quote:

خدا بهم رحم كنه !! امشب چقدر خنديديم !!! دست باران جان درد نكنه !!! ( شوخي )‌ايشالله هميشه زنده باشي .

به! به! به ! مثل اینکه از بینی شما هم داره دوغ میزنه بیرون .... Mr. Green

Back to top
brainbaran
کاربر ماهر
کاربر ماهر

38919.68 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 13 ارديبهشت ماه ، 1387 16:19:16 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

ضمن عرض سلام مجدد ....
راستیتش دارم وسوسه میشم برم یه دونه ازین 10000 تومنیاش بگیرم ....
من کریستال 4 رو به همراه خازن های 27 پیکو برای پروگرمر گذاشتم ولی دوباره همون بلا رو سرش در آورد ...
به نظرتون چی کار کنم ....
مثل اینکه ...مدار درسته ... برنامه هم فعلا گیر نداره ... اما این وسط فیوزبیتا دارن اذیت میکنن ..
خدا ذلیلشون کنه !!!!!!!

Back to top
Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> برنامه نویسی و مباحث مربوط به AVR All times are GMT + 3.5 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 4 of 9
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Jump to: