عضویت     ورود  جایی که ديگر راه نیست ، خداوند راه می گشاید . اسکاول شین شنبه، 21 تير ماه ، 1399

کانال تلگرام

تبلیغات متنی

منوی سایت

جست و جو در بانك مقالات

مقالات جدید
تعداد شاخه ها: 30 عدد
تعداد مقالات: 758 عدد 1: آزمايشگاه الكترونيك - استاد محرري 
[دفعات مشاهده : 6738 بار]
 2: جزوه درس مخابرات 1 - دانشگاه فردوسي مشهد 
[دفعات مشاهده : 6665 بار]
 3: كتاب مهندسي تاسيسات / دكتر كلهر 
[دفعات مشاهده : 6470 بار]
 4: مجموع اعوجاج هارمونیک T.H.D 
[دفعات مشاهده : 6468 بار]
 5: كتاب "روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك" 
[دفعات مشاهده : 13231 بار]
 6: ادوات نوري 
[دفعات مشاهده : 6280 بار]
 7: كتاب اصول تلويزيون رنگي 
[دفعات مشاهده : 8269 بار]
 8: پروژه دزد گیر با سنسور تشخیص حرکت pir با قفل رمز الکترونیکی 
[دفعات مشاهده : 7587 بار]
 9: جزوه اندازه گیری الکتریکی 
[دفعات مشاهده : 6887 بار]
 10: سوالات کنکور کارشناسی ارشد 90 / گروه مهندسی برق 
[دفعات مشاهده : 8627 بار]
 11: آرشيو پروژه هاي 8051 
[دفعات مشاهده : 7466 بار]
 12: آرشيو پروژه هاي AVR‌ (ـ‌ 126 پروژه ) 
[دفعات مشاهده : 15463 بار]
 13: آموزش برنامه نويسي و كار با ماژول Sim300CZ با ميكروكنترلر AVR 
[دفعات مشاهده : 11618 بار]
 14: سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق 
[دفعات مشاهده : 8856 بار]
 15: ارتباط میکروهای PIC با کمک پروتکل سریال I2C و نکات تکمیلی ماژول MSSP 
[دفعات مشاهده : 7015 بار]
 16: ساعت تقویم با کمک میکروکنترلر PIC و DS1307 
[دفعات مشاهده : 7557 بار]
 17: تایمرهای چند زمانه ( ساعت مرکزی ) با میکرو PIC 
[دفعات مشاهده : 6939 بار]
 18: ساعت تقویم شمسی مجهز به آلارم روزانه و هفتگی 
[دفعات مشاهده : 7870 بار]
 19: صفحه کلید وقفه ای با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 6662 بار]
 20: کرنومتر دیجیتال با میکروکنترلر PIC با قابلیت ثبت 3 زمان 
[دفعات مشاهده : 6772 بار]
 21: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HMTR + پروژه چت متنی بیسیم 
[دفعات مشاهده : 11262 بار]
 22: سنسورهای حرارت 
[دفعات مشاهده : 8897 بار]
 23: کنترل وسایل برقی از طریق خط تلفن با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 9009 بار]
 24: ارتباط سریال UART بین دو میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 7248 بار]
 25: گزارش کار آموزی : ماشین های ابزار کنترل عددی CNC 
[دفعات مشاهده : 7567 بار]
 26: کنترل وسایل به کمک ماژول HM-TR و میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 10124 بار]
 27: طراحی و ساخت کنترل از راه دور 1 کانال با کمک ماژول های ASK و آی سی های سری PT 
[دفعات مشاهده : 8600 بار]
 28: مجموعه رفرنس های آموزشی میکروکنترلرهای سری dsPIC 
[دفعات مشاهده : 7947 بار]
 29: مجموعه پروژه های میکروکنترلر AVR با کامپایلر بسکام 
[دفعات مشاهده : 13346 بار]
 30: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HM-T و HM-R با میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 11066 بار]

آخرين مطالب ارسال شده
· روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك[ 1 نظر شما چيه؟ - 40762 مشاهده ]
· اصول تلويزيون رنگي[ 0 نظر شما چيه؟ - 19026 مشاهده ]
· نرم افزار DigSilent[ 2 نظر شما چيه؟ - 22167 مشاهده ]
· AVR Tech Lib 2011[ 1 نظر شما چيه؟ - 25686 مشاهده ]
· مجموعه كنفرانس هاي سالينه ميكروچيپ / سال 2009 /[ 2 نظر شما چيه؟ - 23482 مشاهده ]
· آموزش كار با ماژول SIM300CZ با ميكرو AVR[ 4 نظر شما چيه؟ - 25930 مشاهده ]
· مجموعه فيلم هاي آموزشي نرم افزار Altium Designer[ 0 نظر شما چيه؟ - 40236 مشاهده ]
·  سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق[ 0 نظر شما چيه؟ - 20869 مشاهده ]
· لينك دانلود مجله October 2010 / SERVO[ 0 نظر شما چيه؟ - 17779 مشاهده ]
· Catalog CA 01 (10/2009) / International version[ 0 نظر شما چيه؟ - 22355 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]

زبان
انتخاب زبان نمایش :

مطالب جديد
· 1: دانلود کتاب مهندسی کنترل (اوگاتا) + حل المسائل (بخش نهم و دهم )
· 2: IEEE 271-1966
· 3: تحليل و کنترل ESD روي قطعات نيمه هادي با وجود پارامترهاي محيطي
· 4: Filling the gap between Web 2.0 technologies and natural language processing pipelines with semantic
· 5: Real-time Early Infectious Outbreak Detection Systems Using Emerging Technologies
· 6: Performance Analysis of the IEEE 802.11 Distributed Coordination Function
· 7: نقشه و راهنمای تعمیرات دوربین فیلمبرداریVP-D99I
· 8: Direct Stability Analysis of Electric Power Systems Using Energy Functions: Theory, Applications, an
· 9: عوامل موثر در تعیین پرسنل شرکتهای توزیع برق
· 10: دانلود کتاب یادگیری زبان به کمک رایانه در محیط مودل
· 11: بهره‌گیری از مفهوم رتبه در ارزیابی كارایی سیستم‌های بازیابی تصویر
· 12: بررسي امكان استفاده از E.P.P. در صدور فرامين كنترلي دست سايبرنتيك تهران
· 13: Arithmetic Operations Based on Imitation of Handwriting Calculation
· 14: TCP Noordwijk for high-speed trains
· 15: SEMICONDUCTOR DIODES FOR TV RECEIVERS
· 16: نقشه و راهنمای تعمیرات دوربین فیلمبرداری VP-L600-HAC
· 17: Thermal Design Based on Surface Temperature Mapping
· 18: مقايسه تطبيقي سطح تكنولوژي پيل سوختي ايران با چند كشور پيشرو با استفاده از مدل قابليت تكنولوژيكي
· 19: IEEE STD 1068-2009
· 20: Estimating River Depth From Remote Sensing Swath Interferometry Measurements

[ آخرين مقالات ]

ارسال مقاله به سايت

...::: Ir-Micro.Com :::... :: View topic - در کلاس اصول میکروی ما چه می گذرد؟!

در کلاس اصول میکروی ما چه می گذرد؟!
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> گفتگوی آزاد Printable Version
View previous topic :: View next topic  
Author Message
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

Status: Offline

PostPosted: چهارشنبه، 16 اسفند ماه ، 1391 20:42:02 Reply with quote Scroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام دوستان
همه ی بروبچ قدیمی سایت می دونن که من زمانی که هنوز کاردانیمو تموم نکرده بودم به خاطر فعالیت خوبی که داشتم مدیر انجمن شدم. الان هم در حال تحصیل و ترم دوم کارشناسی ابزار دقیق هستم.

این ترم درس میکروکنترلر واسمون گذاشتند و من خیلی تلاش کردم و مایه گذاشتم که در کلاس ARM یاد بگیریم.

از اونجایی که روحیه ی نقد در وجود همه ی ما به وفور موج میزند (!)‌من این تاپیک رو ایجاد کردم تا کلاسمون رو اینجا نقد کنم و از اونجایی که من باید بالاخره حرفم رو بزنم ، حرفامو اینجا میزنم و دوست دارم کاربران عزیز نظرشون رو در مورد هر گفته بذارند.

راستش چون اصولا دانشگاه محل یادگیری دانش هست و اصولا این دانش باید صحیح باشه لذا از نقد و بیان مطالبی که صحیح ارايه شده پرهیز می کنم و اتفاقا خیلی هم می خوام کلید کنم روی گفته هام !!
دوستان اگه مخالف هر موردی که بودند منو روشن کنند.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 16 اسفند ماه ، 1391 20:53:23 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

امروز ۱۳۹۱/۱۲/۱۶ هست و اولین روز تشکیل کلاس میکرومون!!!

سه جلسه از کلاسمون به دلیل اینکه کلاس قبلی استاد تشکیل نمیشد همه ی کلاس های اون روز رو کنسل می کرد و ما هم که با هزار مکافات مرخصی گرفته بودیم و ۲۰ کیلومتر مسافت رو طی کرده بودیم ، بر می گشتیم!

سه هفته پیش با آموزش دانشگاه و مدیر گروه صحبت کردم و کتاب جناب خوش باطن رو ارایه دادم و چند تا میکرو و بورد تبدیل و پروگرمر JTAG و ... تحویل دادم و قول دادم که هر طور نیازی رو تامین کنم .
بالاخره دانشگاه قبول کرد و تصمیم رو به استاد واگذار کرد.

امروز استاد تشریف آوردن و ما نظرامون رو گفتیم .
استاد نهایتا با کلی تماس و صحبت و ... نهایتا گفت دانشگاه گفته نباید ARM درس بدم !!!
استاد میگه من دوست ندارم میکرو درس بدم و بهم تحمیل شده و برین یه استاد دیگه بگیرین و .... !!!!
تازشم جلسه قبل گفتن استاد تصادف کرده که امروز با ماشین سالمش اومد !!!
حالا سرفصل میکرو AVR‌ رو دادند با برنامه نویسی بیسیک (بسکام) و التماس های ما برای تدریس زبان سی بی فایده بود !!!

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 16 اسفند ماه ، 1391 21:05:43 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

حالا من از مطالب درسی امروز چند تا نکته در آوردم که واسم جدید بود و می خوام شما منو راهنمایی کنید .
ضمنا من به خاطر احترام به استاد سوالامو سر کلاس مطرح نکردم.
خواهش می کنم نفرمایید که استاد این مطالب را گفته تا درکش واسه دانشجو راحت باشه !!!!!

۱− اگر میکرو قفل شود دیگر نمی توان برنامه ی آن را تغییر داد.

۲− cpu حافظه ی اصلی است که رجیستر ها را به عنوان حافظه ی جانبی کنترل می کند.

۳− فرمان دادن به هر قسمتی از میکرو برای فعال شدن آن وقفه است.

۴− smart battery avr دارای قابلیت کنترل جریان پایه ها در زمان اتصال کوتاه و مجهز به باتری می باشد.

۵− مهمترین خصوصیت xmega مجهز بودن به مبدل DAC است.

۶− تعداد پایه های مگا ۳۲ بیشتر از مگا ۱۶ است . (استاد پای تخته بسته بندی DIP کشید)

۷− پایه ی XTAL1و۲ برای اتصال اسیلاتور خارجی است. کریستال اسیلاتور خارجی است.

۸− AVCC تغذیه مثبت میکرو است.

۹−( AGND نداریم! )

خصوصیات میکرو مگا ۱۶ L :

۱۰−اجرای دستورالعمل در هر کلاک 131 دستور !!!

۱۱− در حافظه ی EEPROM می توان ۱۰۰ هزار دستور نوشت !

۱۲− ماکزیمم فرکانس کاری میکرو مگا ۱۶ L مقدار ۱۶ مگاهرتز می باشد.

۱۳− در میکرو مگا ۱۶ تعداد ۸ مبدل ADC وجود دارد.

۱۴−کارکرد تایمر یا کانتر با وقفه ی آن تعیین می شود.

خوب دوستان ، حالا من سوالم اینه که : پس میکرو چیه ؟!!

لطفا نظر بدید.

Back to top
hosein_roshan
کاربر فعال
کاربر فعال

1207984.00 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 16 اسفند ماه ، 1391 22:08:53 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
سر خیلی کلاسا فقط میرم و نمره میگیرم
میدونم که هرچقدر حرص بخورم به خواطر اینکه به اون درس علاقه دارم و استادش به ذوق دانشجوها عکس العمل نشون نمیده هیچ فایده ای نداره و فقط خودمو خسته کردم
منم ترم 4 کنترلم
ترم پیش میکرو داشتیم
استادمون فقط تایمر کانتر رو گفت اما خیلی بیشتر دوست داشتم یاد بگیرم
همون تایمر کانتر رو هم واقعآ خوب نگفت
با سی هم درس داد
اما حالا اومدیم این ترم ازمایشگاه دارن بیسیک میگن
حالا همه ی بچه ها هم بچه های همون کلاسن
به این مدیریت آموزشی چی باید گفت؟
نه از استاد خود درس کسی راضی بود نه از چیزی که تو آزمایشگاه گفته میشه
ولی استاد آزمایشگاه رو دوسش دارن چون نمره کیلویی میده
راستی خیلی استادها یه چیزایی شنیدن و کار نکردن و یادشون نیست و کلآ فراموش کردن و الانم دارن تدریس میکنن
استاد باید خودشو آپدیت کنه
به قول یکی از دوستام که تدریس میکرد میگفت سر همه ی کلاسها میگه اگه کسی هست که مطالب بهتر و بیشتری میدونه بیاد و صحبت کنه تا کلاس متکلم وحده نباشه و منم یه نکتع یاد بگیرم

saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 16 اسفند ماه ، 1391 22:27:14 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

خوب راستش منم فقط دنبال اين نيستم كه غر بزنم !
مي خوام مطالب غلطي كه نوشته شده رو تصحيح كنيم و مطالبي هم كه درسته تاييد .

به هر حال هركي هر چي ميدونه بگه .
رفقاي جديد هم خجالت نكشند .
ترتيب هم نداره. هر شماره اي كه دوست داشتند نقد كنند.

زنده باد

Back to top
steghlalt
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

801979.98 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 17 اسفند ماه ، 1391 09:11:03 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
خدا رو شکر با اینکه ما رشته مون کامپیوتر بود حداقل AVR با C درس دادن البته شانس آوردم چون با توجه به اینکه دانشگاه های ما کلا همیشه به روز هست و مطالب جدید و روز دنیا رو یاد می دن!! ترم های پیش Z80 درس می دادن و همین که میکرو جدید اومده باز اونی که داره منسوخ می شه رو یاد می دن آخه حیفه !!
با توجه به رشته من که فقط 3 واحد میکرو پاس کردم می دونم که :

− cpu حافظه ی اصلی است که رجیستر ها را به عنوان حافظه ی جانبی کنترل می کند. (خوب شد فهمیدم حافظه است یک عمر فکر می کردم پردازشگر مرکزی رو می گن نگو اشتباه می کردن همه!!! رجیستر حافظه جانبی بود دیگه!!!! حتما یک چیزی شبیه هارد خودمونه Mr. Green )

− AVCC تغذیه مثبت میکرو است. (قدیم مربوط به تغذیه آنالوگ می شد احتمالا جدیدا وظایف جدید بهش محول شده!!)

خصوصیات میکرو مگا ۱۶ L :

− اجرای دستورالعمل در هر کلاک 131 دستور !!! (عجب توانایی داره این میکروهه نکنه خوداستاد اینو ساخته!!!)

− در حافظه ی EEPROM می توان ۱۰۰ هزار دستور نوشت ! ( گفته بودن EEProm واسه ذخیره داده هست که !!! یک عمر در اشتباه بودم خوب شد روشن شدم )
ماکزیمم فرکانس کاری میکرو مگا ۱۶ L مقدار ۱۶ مگاهرتز می باشد. (احتمالا L رو نخودی گرفته غصه نخور )

− در میکرو مگا ۱۶ تعداد ۸ مبدل ADC وجود دارد. ( دوستان در اینجا یاد می گیریم کانال ADC هم یک جور مبدله زیاد سخت نگیرین چی 8 تا کانال باشه چی 8 تا مبدل Mr. Green )

− کارکرد تایمر یا کانتر با وقفه ی آن تعیین می شود. (دیگه این عالیه هی جا نمی تونستیم این مطلب آموزنده رو یاد بگیریم)

ای داد و بیداد از این اساتیدی که واسه دانشگاه ها می ذارن و باید به ما بیچاره ها درس بده حالا باز خدا خیر بده اون اساتیدی که یاد ندارن و انتقاد پذیرن ، امیدوارم این استاده تو امتحان اشتباهات خودشو نخواد اون موقع است که باید یاد بگیری CPUحافظه است

آخه می دونین کتاب ها هم عاری از اشتباه نیست و دانشگاه .... همون اشتباه ها رو می خواد و کسی که درست بنویسه نمره نمی گیره؟!

بازهم می خندم
آنقدر می خندم که غم از رو برود
Back to top
View user's profile Send private message
hosein_roshan
کاربر فعال
کاربر فعال

1207984.00 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 17 اسفند ماه ، 1391 11:27:46 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

همونطور که گفتم و از نوشته تون برداشت کردم ایشون یه سری مطلب راجع به میکرو قبلآ خونده و الان باید خودشو آپدیت کنه
شاید اگه ادم انتقاد پذیری باشن بهتر باشه بیان اینجا و مطالب رو بخونن و آپدیت بشن خوب چه اشکالی داره خیلی ها خیلی چیزای ساده رو هم نمیدونن (البته باز تاکید میکنم اگه جنبه ی انتقاد رو داره)
به هرحال من از سطح علمی دانشگاهمون (4ارمین دانشگاه بین غیر انتفاعی ها) راضی نیستم حداقل باید هم سخت بگیرن و هم جذاب و پرمحتوا (هم جذاب و هم پرمحتوا تاکید میکنم) تدریس بشه تا هم مجبور بشیم بخونیم و هم با علاقه دنبال کنیم (منظورم از غر زدن این حرفام بود)
راجع به اینکه صحبت هایی هم که استادتون تو کلاس فرمودن حرف بزنیم خوب کاملآ مشخصه که خیلی از حرفهاشون اشتباهه که خانم steghlalt هم به بعضی هاش اشاره کردن و یا اینکه مهمترین خصوصیت میکروهای xmega داشتن dac هست یا ...
البته شاید برای ایشون همینقدر ایکس ماگاها ارزش داشته و احتمالآ با pwm هم آشنایی ندارن
به هرحال نمیخوام خرده بگیرم بهشون باید به هر طریقی که امکانش هست راهنمایی بشن تا یه کلاس 50-60 نفره تو اشتباه نیفتن
زنده باشید آقا صالح

saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 23 اسفند ماه ، 1391 21:54:30 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام مجدد
خوب امروز جلسه دوم تشكيل شد و استاد گفت كه احتمال داره ايشون كلاس ما رو كلا بعد از عيد ديگه نياد !!
خوب من نمي دونم تكليف ما چيه ؟!
البته استاد معتقد بود ما مشكلي نداريم ،‌ سر ساعت كلاسمون رو مياييم و درسمون رو مي خونيم و بعد هم مي ريم !!
به هر حال دستشون درد نكنه. بنده خدا گناهي نداره .

و اما مواردي كه من در موردش مشكل دارم.
البته من چون بيسيك بلد نيستم قضاوت نمي كنم ولي دوستاني كه بلدند توضيحات ممكن رو لطف كنند.

15- براي برنامه اصلي بايد حلقه ي for داشته باشيم.

16- برنامه ي اصلي آدرس سطر و ستون را به جدول مي دهد و عمليات قرار گرفته در جدول را اجرا مي كند .(فكر كنم منظور جدول لوك آپ بوده)

و حالا سورپرايزومون واسه ي شركت اتمل (!) :
17- فركانس كاري ميكروي mega16L مي تواند بين 8 مگاهرتز تا 64 مگاهرتز باشد!!!

18- در حين تعريف متغيير ها بايد حواسمان به حجم برنامه باشد.

19- همه ي انواع داده ها را مي توان به عنوان string تعريف كرد!!!

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 23 اسفند ماه ، 1391 22:26:28 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

حالا به نظرم بياييم و ازين افاضات يه نتيجه ي درست بگيريم:
من هر فرموده ي استاد رو با يه شماره مشخص نوشتم و براي اشاره به هر كدوم فقط شمارشو مي گم:

واسه ي مورد 1 راستش من قبلا تست كرده بودم ديدم ميكرويي كه قفله قابليت خوندن داره ولي چيزي كه مي خونه در حقيقت بي معنيه و اطلاعات فلش نيست . راستش در مورد اينكه ديگه نشه تغييرش داد من فكر مي كنم آگه ميكرو رو پاك كنيم بشه دوباره ازش استفاده كرد.
البته تست نكردم. كسي آزمايش كرده ؟ اطلاعات دقيق د اره؟

در مورد فرمايش شماره 2 راستش خيلي ضايعه ! خوب مشخصا cpu واحد پردازشگر مركزي هست كه تعدادي رجيستر در داخل خودش داره و تعدادي رجيستر هم خارج از "دقيقا" cpu‌ وجود دارد كه براي تعيين دقيق مكان اون روي ماسك آي سي بايد آرشيتكت آي سي رو ديد.

در مورد 3 راستش تعداد حالت هايي كه مي شد ازش نتيجه گرفت زياد ميشه و من اصولا نمي فهمم منظور چي بوده.
خوب من فكر مي كنم وقفه براي فعال كردن يه تجهيز نيست.
موارد ديگه هم ...

واسه ي مورد 4 با اينكه من ديتاشيت اين نوع ميكرو رو نخوندم و مطمئن نيستم كه بتونه جريان پايه ها رو كنترل كنه اما خيلي خيلي بعيد مي دونم كه ميكرو داخلش باتري داشته باشه و من فكر مي كنم سيستم كنترل باتري بك آپ داره يا كلا سيستم كنترل باتري يا همچين چيزي.

خوب همونطور كه دوستومون گفتند شايد دارا بودن DAC واسه ي xmega واسه ي استادمون خيلي برجسته بوده ولي من توي يه اطلاعات كلي از xmega تفاوت هاي زيادي رو با mega ديدم.

قطعا براي يه نوع بسته بندي تعداد پايه هاي مگا32 و مگا16 برابره و تا كنون من نشنيدم كه اتمل ميكروهاي فوق رو واسه ي بسته بندي ديپ با تعداد پايه هاي غير 40 توليد كرده باشه.

شايد قسمت اول فرمايش شماره 7 تا حدودي قابل قبول باشد ولي قطعا كريستال اسيلاتور نيست. دنياي الكترونيك "كريستال اسيلاتور" دارند كه معمولا 4 پايه هستند ولي كريستال هاي 2 پايه اسيلاتور نيستند.

پايه ي avcc تعذيه ي مثبت مبدل آنالوگ به ديجيتال است.

agnd گراند مبدل آنالوگ به ديجيتال است و اتفاقا رؤيايي نيست و موجوده!

راستش اين يكي نوبره !
avr ميتونه اكثر دستورات اسمبلي رو در يه سيكل cpu انجام بده ولي اجراي 131 دستور بيسيك اون هم در يه سيكل كاري بس جادوييست!

خوب اين مورد 11 جاي بحث داره . كار نداريم كه چند مرتبه ميشه توي حافظه ي e2prom نوشت و پاك كرد. اينجا يه جابجايي عددي ساده رخ داده ولي نكته اي كه وجود داره نوشتن دستور در e2prom است .
خوب وقتي موضوع ذخيره ي دستورات به عنوان داده يا "متغيير" مطرح ميشه ،‌موضوع شيء گرايي وسط مياد.
همونطور كه مي دونيد كلاس ها ساختار هايي هستند كه علاوه بر متغيير هاي داده اي داراي توابع نيز هستند كه ما مي تونيم يه متغيير از نوع يه كلاس رو كه حاوي توابع نيز هست رو روي حافظه ي ram نيز تعريف كنيم . اما من نمي دونم محيط بسكام آيا شيء گرا هست يا نه ؟
اگه از دوستان كسي مي دونه و اطلاع داره كه چطور ميشه يه كلاس توي بسكام نوشت بگه.

ماكزيمم فركانس ميكروي m16L حداكثر 8 مگاهرتز مي باشد.

در ميكروي مگا16 يه مبدل آنالوگ به ديجيتال وجود داره با 8 كانال ورودي.

كاركرد تايمر-كانتر از طريق تنظيمات - از طريق رجيستر هاي آن - تعيين ميشود.

خوب ازونجايي كه من هم اشتباهات زيادي دارم لطفا دوستان عرايض بنده رو تصحيح بفرمايند.

زنده باد

Back to top
m_khoshbaten
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

432214.00 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 24 اسفند ماه ، 1391 14:18:16 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام
چه دل پری دارید شما آقای چرخ زرین.
بکی از دانشجوهام اوایل ترم می گفت :
دانشجو می میرد دانش نمی پذیرد.

اما اواخر ترم از این عقیده منصرف شد!!!

البته از مطالب این استاد محترم میشه فهمید که توی درسای دیگه چی داره به سر دانشجوها میاد.
از محبت شما در اول ترم نیز بسیار ممنونم.
به هر حال مطالبی که شما نوشتید مایه ی شادی را فراهم کرد و لبخند و را به ما هدیه کرد که تشکر می کنم.
البته تاسف آن بیشتر از مسرتش بود.
برای یادگیری AVR با بسکام ، از کتاب آقای علی کاهه استفاده نمایید.
موفق باشید.

m_khoshbaten
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

432214.00 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 24 اسفند ماه ، 1391 17:18:13 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

به نظر من به جای ایراد گرفتن از استادتون برید و از مدیر گروه و رییس دانشگاه پیگیری کنید.
متاسفانه دانشگاه مقصر اصلی در بعضی موارد هست. قبل از شروع ترم اساتید درسایی که میتونن ارائه بدن رو به مدیر گروه میگن و مدیر گروه باید درسا رو تقسیم کنن.
حالا وقتی درسی بدون استاد بمونه، به جای گشتن دنبال استاد، به اجبار درس رو به یه نفر از اساتید محول می کنن.
معمولا هم دانشگاه زیر بار اعتراض انشجویان نمیره.
به نظر من برای اینکه به استادتون هم بر نخوره ، این پیشنهاد رو بدید که خود دانشجویان هر جلسه یک مبحث رو ارائه بدن. البته هماهنگ باشید که دانشجویان مبتدی این کار را نکنند. اینطوری هم استاد یاد می گیره. هم برای خودتون تجربه میشه. هم دانشجویان یاد می گیرند. استاد هم شما رو نمیندازه!
حتما از پس کار بر میاید.

موفق باشید.

saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 24 اسفند ماه ، 1391 17:38:05 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
ممنونم استاد.
راستش همونطور كه قبلا عرض كردم هدفم فقط گير دادن به استاد نبوده. راستش ايشان هم تقصيري ندارند.
از طرفي ديگه كاري از دست من بر نمياد. تمام تلاشم رو كردم.
واسه ي اين كه كلاس متشنج نشه و استاد هم ابهتش از بين نره من هيچ چي نميگم.
ابنجا موارد رو مطرح مي كنم و راستش برخي از اونها هم واقعا واسه خودم سوال ميشه آخه من با خودم فكر ميكنم خيلي بلدم ولي گاهي وقتها يه موارد ساده اي پيش مياد كه ميبينم خيلي گير دارم.
به هر حال شما اگه دستور بديد تاپيك رو جمعش مي كنم Neutral

زنده باد

Back to top
m_khoshbaten
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

432214.00 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 25 اسفند ماه ، 1391 11:55:52 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

saleh_chz wrote:
سلام
ممنونم استاد.
راستش همونطور كه قبلا عرض كردم هدفم فقط گير دادن به استاد نبوده. راستش ايشان هم تقصيري ندارند.
از طرفي ديگه كاري از دست من بر نمياد. تمام تلاشم رو كردم.
واسه ي اين كه كلاس متشنج نشه و استاد هم ابهتش از بين نره من هيچ چي نميگم.
ابنجا موارد رو مطرح مي كنم و راستش برخي از اونها هم واقعا واسه خودم سوال ميشه آخه من با خودم فكر ميكنم خيلي بلدم ولي گاهي وقتها يه موارد ساده اي پيش مياد كه ميبينم خيلي گير دارم.
به هر حال شما اگه دستور بديد تاپيك رو جمعش مي كنم Neutral

زنده باد

نه-اتفاقا تاپیک به جا و خوبیه

دوستان میتونن از این وقایع درس بگیرن. توی این زمونه توی اکثر دانشگاه ها جای علم آموزی نیست. فقط بستریه تا شما خودتون تلاش کنید و یاد بگیرید.

مطمئنم موفق میشید.

saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 25 اسفند ماه ، 1391 17:06:49 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
حتما همينطور خواهد بود.
فرمودين تلاش :
راستش من چند وقتيه دارم از ويندوز به لينوكس مهاجرت مي كنم و شما بهتر ميدونيد كه كار ساده اي نيست .
واسه ي نرم افزار طراحي بورد دارم يه راهي پيدا مي كنم بين پروتل و ايگل.
سازنده هاي بورد 99% با پروتل 99 كار مي كنند و دستگاهاشون حتي با DXP به مشكل مي خوره.
واسه ي برنامه نويسي هم دنبال كار با WINARM هستم.
لينوكس رو هم با اوبونتو شروع كردم كه البته هسته ي لينوكس 3.2 دارم (آپديت!)
واسه ي نمردن هم ويندوز XP دارم كه با گراب بينشون سوييچ مي كنم.
اينم تلاش اين چند وقت منه...

اينا رو گفتم چون احساس ميكنم يه مشوق خوب دارم Embarassed

زنده باد

Back to top
m_khoshbaten
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

432214.00 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 25 اسفند ماه ، 1391 17:23:47 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

saleh_chz wrote:
سلام
حتما همينطور خواهد بود.
فرمودين تلاش :
راستش من چند وقتيه دارم از ويندوز به لينوكس مهاجرت مي كنم و شما بهتر ميدونيد كه كار ساده اي نيست .
واسه ي نرم افزار طراحي بورد دارم يه راهي پيدا مي كنم بين پروتل و ايگل.
سازنده هاي بورد 99% با پروتل 99 كار مي كنند و دستگاهاشون حتي با DXP به مشكل مي خوره.
واسه ي برنامه نويسي هم دنبال كار با WINARM هستم.
لينوكس رو هم با اوبونتو شروع كردم كه البته هسته ي لينوكس 3.2 دارم (آپديت!)
واسه ي نمردن هم ويندوز XP دارم كه با گراب بينشون سوييچ مي كنم.
اينم تلاش اين چند وقت منه...

اينا رو گفتم چون احساس ميكنم يه مشوق خوب دارم Embarassed

زنده باد

گفتید مشوق، یه جمله ای یادم افتاد؛

همیشه پای یک . . . در میان است!!!

saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 25 اسفند ماه ، 1391 18:00:13 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

خدا مي دونه منظورم اهانت به شما نبود .
خيلي شرمنده ام .
ببخشيد.

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 21 فروردين ماه ، 1392 13:54:38 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
امروز 92/1/21 هست و ساعت 14:58 کلاس میکرو دوساعتی هست که تموم شده. و من مثل همیشه با دست پر هستم!!!
فعلا وقت نیست واستون بذارم ولی حتما کلاسا تموم بشه آن میشم و ...

راستی!!!

من امروز شیطنت کردم و به استاد گفتم که توی نت یه سرچ بزنه : "در کلاس اصول میکروی ما چه می گذرد؟"

فکر کنم من این درس رو بیفتم Laughing

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 22 فروردين ماه ، 1392 18:41:35 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
خوب اون مطالبی که گفتم رو عرض می کنم :

20- توی بسکام قدیما با C برنامه نویسی می کردند.

21- دستور fusing مقدار یک متغییر را به یک "رشته عددی اعشاری" با مشخص کردن تعداد رقم اعشار تبدیل می کند.

22-دستور do-loop حداقل یک بار اجرا می شود و اگر شرط برقرار " نباشد" دائم تکرار می شود و اگر شرط برقرار " شود" از حلقه خارج می شود.

23- مقاومت پول آپ برای اینه که جریان پایه روی یک مقدار تنظیم شود تا اگر یک led را به پایه وصل کرده باشیم پایه نسوزد.

24- استاد یک مثال طرح کرده اند که در آن یک پایه ی ورودی که قراره به میکروسویچ متصل شود بدون مقاومت پول آپ تنظیم شده است.

25- برای معرفی میکرو از عبارت "mdef.dat" استفاده کرده اند .

زنده باد

Back to top
hosein_roshan
کاربر فعال
کاربر فعال

1207984.00 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 22 فروردين ماه ، 1392 22:07:04 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
آقا صالح اینا دیگه خیلی تابلو ه
آخه دیگه بسکام اسمش روشه مشخصه که بیسیک مینویسن
یا مثلآ do-loop خوب دیگه کلمه ی انگلیسیه معلومه که یه حلقه ی دائمه
من چند روز پیش تو کلاس آزمیکرو بعداز اینکه استاد چندباری توضیح دادن و بچه ها نمیفهمیدن از استاد خواستم اجازه بده من کار و دلایل استفاده از مقاومت پول آپ رو توضیح بدم
خلاصه وقتی کامل توضیح دادم و به سوالا جواب دادم بچه ها تشویق کردن
اما بعدش پیش خودم گفتم کاش نمیرفتم بالاخره استاد هرچقدم با جنبه و روشنفکر و ... باشه باز حق داره بهش بر بخوره حالا ایشون خیلی آدم باکلاسی هستن و ... بگذریم
حالا استاد شما چقد باجنبه و انتقاد پذیر هستن خدا میدونه!!!
ولی خودمونیم کلآ بچه های برقی یه شیطنت زیر پوستی دارنا Laughing

steghlalt
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

801979.98 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 23 فروردين ماه ، 1392 21:36:46 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام

دستور do- loop درزبان های برنامه نویسی :
دستور do-loop حداقل یک بار اجرا می شود در جلوی loop در بعضی زبانها یک بخش اختیاری و در بعضی اجباری است که شرط را درآن می نویسند و در صورتی که بخش اختیاری ذکر نشود حلقه بی نهایت و در صورت ذکر شرط حلقه تا زمانی که شرط ارزش True یا غیر صفر داشته باشد اجرا می شود که bascom اینچنین است

DO
..
..
LOOP [Untile Condition]

بازهم می خندم
آنقدر می خندم که غم از رو برود
Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 28 فروردين ماه ، 1392 13:01:59 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
خیلی بد شد.
اصلا قرار نبود اینقدر بد بشه.
اصلا قرار نبود استاد ناراحت بشه.
اصلا قرار نبود استاد رو ناراحت کنم.
خیلی بد شد.

خوب راستش امروز کلاس که تشکیل شد و بعد از اینکه مزاح کوچیکی در رابطه با تعداد دانشجوهای کلاس و اینکه میشه کلاس رو کنسل کرد یا نه ( Laughing ) ، متوجه شدم استاد به شدت عصبانی هستند.
در حین درس هم فرمایشاتی داشتند که مشخص بود علت ناراحتی ایشان از این تاپیک نشأت گرفته .
درس امروز واسه ی من خیلی پر بار بود. خوب من همه جا گفتم که بیسیک بلد نیستم و اگر هم کلاس واسه ی من چیزی نداشت همونطور که خود استاد اول ترم فرمودند اصلا توی کلاس شرکت نمی کردم!
اصولا من استادمون رو به عنوان "استاد" قبول دارم. همونطور که توی صحبت های قبلیم مشخصه.
استاد سرکلاس فرمودند که دوجلسه ی دیگه یه امتحان 5 سوالی می گیرند و اگر هر کس حتی یه سوال رو درست جواب نده ، حذف میشه!
خوب اگه می دونستم اینطور میشه ابدا به استاد نمی گفتم توی اینترنت سرچ بزنند...
استاد در اعتراض دانشجو ها گفتند که قصد دارند بعضی ها حذف شوند!!!

من به هیچ عنوان به استاد بی احترامی نکردم حتی پشت سرشان و حتی وقتی که جمع دانشجوها بعد از کلاس با هم پچ پچ می کنند!
با اینکه در مواردی استاد جواب سلام یا خداحافظی من رو ندادند.
من به هیچ یک از دانشجو های دانشگاه موضوع این تاپیک رو نگفته بودم .
من به هیچ کدام از اهالی دانشگاه هم چیزی نگفتم و شکایتی نکردم.
من به هیچ عنوان سر کلاس به استاد ایرادی نگرفتم و سوالی که استاد نتونه جواب بده مطرح نکردم.
دوستان ، به عرایض بنده در پست های بالا مراجعه بفرمایید تا ببینید که من حتی اینجا هم بی ادبی نکردم.
در اولین پستم گفتم که اینجا فقط مواردی که فکر می کنم صحیح نیست رو نقد می کنیم و این به این معنی نیست که استاد هیچ مطلب درستی نگفته . کاملا هم مشخصه: ینی قرار بود تمام مطالبی که استاد از اول ترم درس دادند همین قدر باشه ؟!
نمی دونم چی باید بگم...
ولی باز هم اگه من جسارت و بی ادبی کرده باشم همینجا

عذرخواهی می کنم.

دوستان هم قضاوت کنند.
من واقعا متاثر و متاسفم برای این وضعیت ، جامعه ، دانشگاه و خودم.

استاد می فرمایند دو ، سه جلسه ی دیگه درس رو تمام میکنند و بعدش هم می فرمایند که چکار کنیم.
تاثر من خیلی بیشتر از این است که این درس رو بیفتم.

من بعد از کلاس دنبال استاد رفتم که با ایشان صحبت و دلجویی کنم ولی خوب استاد تماس تلفنی طولانی داشتند و من نمی تونستم دیگه منتظر باشم.

کاش استاد در انجمن عضو شوند و اینجا پست بگذارند.

نظر شما چیه استاد خوش باطن ؟

زنده باد

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 28 فروردين ماه ، 1392 13:05:21 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

من چند تا مطلب دیگه واسه ی امروز دارم که انشالله بعدا واستون میذارم.
زنده باد

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 4 ارديبهشت ماه ، 1392 18:29:21 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام

اعتراف می کنم .
اعتراف می کنم که تدریس استاد خیلی خوب شده.
به غیر از چند تا اشتباه لپی که تعدادش شاید از اشتباهات لپی ما هم کمتر باشه ، استاد حتی املای لغات انگلیسی رو هم سعی می کنه درست بنویسه و سینتکس رو کاملا رعایت کنه.
خوب من بر خلاف هفته ی پیش خیلی خوشحالم.

استاد نظرشون رو در مورد امتحان هفته ی دیگه به صورت ضمنی تغییر دادند و در جواب دانشجو ها گفتند که نمره ی این امتحان خیلی مهم نیست و فقط برای نتیجه گیری است.

من برای استادمون که اتفاقا امروز متوجه شدم ایشون درس بسیار بسیار سخت و پیچیده ی کنترل مدرن رو هم درس می دن آرزوی پیشرفت و موفقیت می کنم .
اول از همه به خودم میگم که بایست انتقاد پذیر بود و خود من هم می دونم که چقدر سخته .

به استاد تبریک می گم.

زنده باد

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 4 ارديبهشت ماه ، 1392 18:53:48 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

و اما بنده یه سری مطلب دیگه که از هفته ی قبل هم باد کرده واسه ی نقد آماده کردم ، خدمتتون میگم.

26- استاد به جای استفاده از کلمه ی "انواع" در توصیف انواع داده ای از کلمه ی "حالت" استفاده کرده اند.

27- استاد کلمه ی integer را " اینتیگر" خواندند.

28- مداری در نحوه ی بستن کی پد 4*4 است که در طی آن تمامی سطرها و ستون ها با مقاومت سری به میکرو متصل شده اند و هیچ مقاومت پول آپی در نظر گرفته نشده است.

29- اگه من اشتباه می کنم دوستان بفرمایند: در استفاده از دستور پیکربندی کی پد ، مقدار delay تاخیری است که میکرو صفحه کلید را می خواند.

30- در پیکر بندی LCD نامی از پایه ی R/D برده نشده است.

31- استاد کلمه ی cursor را کورسٌر خوانده اند.

32- برنامه ی LCD designer مقادیر r1 تا r8 دستور deflcdchar را توسط نرم افزار متلب ایجاد می کند.

33- تایمر کانتر صفر می تواند کلاک مورد نیاز خود را از سیستم یا "پایه ی خروجی" تامین کند.

34- در حالتی که بیت های cs00 , cs01 , cs02 همگی صفر باشند ، "تایمر کانتر صفر می شود" .

خوب دوستان بر حسب شماره و تمایل بنده را روشن کنند.

زنده باد

Back to top
dani-micro
کاربر فعال
کاربر فعال

770464.00 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 5 ارديبهشت ماه ، 1392 00:53:36 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام
به نظر من شما هیچ اشتباهی نکردین و به درستی مطالب رو درمورد استاد تون نوشتین
فقط چون شناسایی شدین واسه استاد گرون تموم شده ، اگه ناشناس بودید فقط استاد خودش
میفهمید که داره اشتباه میکنه و همه چیز حل بود .
مطالبی که بیان میکنن اشتباهه و نه من بلکه همه قبول دارن ، حالا بیایم از یه دید دیگه نگاه کنیم
ببینیم میشه این مسئله رو توجیه کرد ؟
یه سری از دانشگاه ها چون استاد کم دارن ، بعضی از اساتید رو مجبور میکنن تا بر خلاف میل اساتید
آموزش یک سری از درسهارو که توش تخصص ندارن رو به عهده بگیرن ، و فقط خود استاد نیست که
از این اجبار ناراحت میشه و میبینیم دانشجویی که واسه تحصیل اومده هم ناراحته ، البته اونایی که
واسه مدرک اومدن خوشحالن و رئیس دانشگاه که مشکلش حل شده !!!!
متاسفانه حقیقته و همیشه حقیقت خیلی تلخ و ناگواره .
به امید داشتن ایرانی آباد با : ( کردار نیک ، پندار نیک و گفتار نیک )
یا علی

Back to top
Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> گفتگوی آزاد All times are GMT + 3.5 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Jump to: