عضویت     ورود  حیله و خیانت اغلب از اشخاص ناتوان سر می زند. لارش فوکو پنجشنبه، 28 شهريور ماه ، 1398

کانال تلگرام

تبلیغات متنی

منوی سایت

جست و جو در بانك مقالات

مقالات جدید
تعداد شاخه ها: 30 عدد
تعداد مقالات: 758 عدد 1: آزمايشگاه الكترونيك - استاد محرري 
[دفعات مشاهده : 5721 بار]
 2: جزوه درس مخابرات 1 - دانشگاه فردوسي مشهد 
[دفعات مشاهده : 5738 بار]
 3: كتاب مهندسي تاسيسات / دكتر كلهر 
[دفعات مشاهده : 5575 بار]
 4: مجموع اعوجاج هارمونیک T.H.D 
[دفعات مشاهده : 5580 بار]
 5: كتاب "روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك" 
[دفعات مشاهده : 12218 بار]
 6: ادوات نوري 
[دفعات مشاهده : 5513 بار]
 7: كتاب اصول تلويزيون رنگي 
[دفعات مشاهده : 7253 بار]
 8: پروژه دزد گیر با سنسور تشخیص حرکت pir با قفل رمز الکترونیکی 
[دفعات مشاهده : 6756 بار]
 9: جزوه اندازه گیری الکتریکی 
[دفعات مشاهده : 6023 بار]
 10: سوالات کنکور کارشناسی ارشد 90 / گروه مهندسی برق 
[دفعات مشاهده : 7846 بار]
 11: آرشيو پروژه هاي 8051 
[دفعات مشاهده : 6679 بار]
 12: آرشيو پروژه هاي AVR‌ (ـ‌ 126 پروژه ) 
[دفعات مشاهده : 14572 بار]
 13: آموزش برنامه نويسي و كار با ماژول Sim300CZ با ميكروكنترلر AVR 
[دفعات مشاهده : 10650 بار]
 14: سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق 
[دفعات مشاهده : 8077 بار]
 15: ارتباط میکروهای PIC با کمک پروتکل سریال I2C و نکات تکمیلی ماژول MSSP 
[دفعات مشاهده : 6191 بار]
 16: ساعت تقویم با کمک میکروکنترلر PIC و DS1307 
[دفعات مشاهده : 6813 بار]
 17: تایمرهای چند زمانه ( ساعت مرکزی ) با میکرو PIC 
[دفعات مشاهده : 6136 بار]
 18: ساعت تقویم شمسی مجهز به آلارم روزانه و هفتگی 
[دفعات مشاهده : 7048 بار]
 19: صفحه کلید وقفه ای با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 5901 بار]
 20: کرنومتر دیجیتال با میکروکنترلر PIC با قابلیت ثبت 3 زمان 
[دفعات مشاهده : 5965 بار]
 21: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HMTR + پروژه چت متنی بیسیم 
[دفعات مشاهده : 9238 بار]
 22: سنسورهای حرارت 
[دفعات مشاهده : 8128 بار]
 23: کنترل وسایل برقی از طریق خط تلفن با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 8142 بار]
 24: ارتباط سریال UART بین دو میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 6434 بار]
 25: گزارش کار آموزی : ماشین های ابزار کنترل عددی CNC 
[دفعات مشاهده : 6711 بار]
 26: کنترل وسایل به کمک ماژول HM-TR و میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 9277 بار]
 27: طراحی و ساخت کنترل از راه دور 1 کانال با کمک ماژول های ASK و آی سی های سری PT 
[دفعات مشاهده : 7712 بار]
 28: مجموعه رفرنس های آموزشی میکروکنترلرهای سری dsPIC 
[دفعات مشاهده : 7156 بار]
 29: مجموعه پروژه های میکروکنترلر AVR با کامپایلر بسکام 
[دفعات مشاهده : 12369 بار]
 30: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HM-T و HM-R با میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 10146 بار]

آخرين مطالب ارسال شده
· روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك[ 1 نظر شما چيه؟ - 39893 مشاهده ]
· اصول تلويزيون رنگي[ 0 نظر شما چيه؟ - 18465 مشاهده ]
· نرم افزار DigSilent[ 2 نظر شما چيه؟ - 21608 مشاهده ]
· AVR Tech Lib 2011[ 1 نظر شما چيه؟ - 25144 مشاهده ]
· مجموعه كنفرانس هاي سالينه ميكروچيپ / سال 2009 /[ 2 نظر شما چيه؟ - 22864 مشاهده ]
· آموزش كار با ماژول SIM300CZ با ميكرو AVR[ 4 نظر شما چيه؟ - 25259 مشاهده ]
· مجموعه فيلم هاي آموزشي نرم افزار Altium Designer[ 0 نظر شما چيه؟ - 39312 مشاهده ]
·  سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق[ 0 نظر شما چيه؟ - 20232 مشاهده ]
· لينك دانلود مجله October 2010 / SERVO[ 0 نظر شما چيه؟ - 17239 مشاهده ]
· Catalog CA 01 (10/2009) / International version[ 0 نظر شما چيه؟ - 21565 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]

زبان
انتخاب زبان نمایش :

مطالب جديد
· 1: IEEE Std 1532™-2002
· 2: VOLTAGE CONTROL SYSTEM and TRANSIENT ANALYSIS of DG INTERFACED DC DISTRIBUTION SYSTEM
· 3: بهبود مشخصات هدايتي خودرو در سرعت هاي بالا با استفاده از سيستم چهارچرخ فرمان
· 4: طراحی یک روش کاهش سربار پیکربندی در سیستمهای با قابلیت پیکربندی مجدد در زمان اجرا براساس الگوریتم
· 5: طراحي الكترونيك استاد علوي - بخش اول
· 6: کتاب آموزش زبان ماشین و اسمبلی - زین العابدینی
· 7: بررسی وقوع پدیده فرورزنانس بر اثر کلید زنی ناقص در شبکه های توزیع نیروی برق
· 8: Modeling and Testing of a Digital Distance Relay Using MATLAB/SIMULINK
· 9: شناسايي نيمه خودكار سرويس ها با محوريت مدل اهداف ، مدل فرآيندهاي كسب و كار و موجوديت ها
· 10: IEEE Std 1026-1995
· 11: گفتارهاي متن مهارت پنجم- پايگاه داده
· 12: Beginning XML with C# 2008
· 13: ENHANCING THE TRANSMISSION CAPABILITY USING FACTS:THE FINNISH EXPERIENCE
· 14: برسی حقوقی و کارشناسی حوادث مردمی برق و روش های پیشگیری از آن
· 15: Design the Remote Control System With the Time-Delay Estimator and the Adaptive Smith Predictor
· 16: POWER SYSTEM HARMONIC ANALYSIS
· 17: The_8051_Microcontoller
· 18: The Theory of FM Demodulation with Frequency-Compressive Feedback
· 19: A Tutorial on Particle Filters for Online Nonlinear/Non-Gaussian Bayesian Tracking
· 20: Data Networks, IP and the Internet

[ آخرين مقالات ]

ارسال مقاله به سايت

...::: Ir-Micro.Com :::... :: View topic - در خواست کمک و همکاری در مورد طراحی درایو استپ فوق حرفه ای

در خواست کمک و همکاری در مورد طراحی درایو استپ فوق حرفه ای

Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> برنامه نویسی و مباحث مربوط به AVR Printable Version
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ELEC_TECH
کاربر فعال
کاربر فعال

9098.70 امتیاز

Items

Status: Offline

PostPosted: سه شنبه، 5 آبان ماه ، 1388 23:46:52 Reply with quote Scroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام
من می خوام یه درایو برای استپ موتور طراحی کنم کسی از دوستان هست در این مورد منو کمک کنه؟
این درایو باید استپ های 3.8 ولت 4 آمپری به بالا رو تا 50 ولت ساپورت بکنه که فکر میکنم باید با ماسفت پیاده بشه.
این درایو یه ال سی دی برای تعریف مود هلف و فول استپ داشته باشه.
درایو باید پالس و دایرکشن چرخش رو دریافت بکنه.
درایو باید یک پالس جهت چرخش 360 درجه ای تولید بکنه تا بال اسکرو کوپل شده رو کالیبر بکنه.
درایو باید کلاک پالس های ورودی رو شمارش بکنه و فرکانس های بالایی رو که کنترلر سی ان سی توسط پالس براش میفرسته ولی استپ نمی تونه با این سرعت گردش بکنه ارور بده.
قابلیت تنظیم و تعریف گام بال اسکرو های کوپل شده به موتور رو داشته باشه.
با تشکر

Back to top
View user's profile Send private message AIM Address Yahoo Messenger
ELEC_TECH
کاربر فعال
کاربر فعال

9098.70 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 8 آبان ماه ، 1388 18:29:59 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
یه مومنی اینجا پیدا نمیشه با استپ و درایورش کارکرده باشه؟

Back to top
ELEC_TECH
کاربر فعال
کاربر فعال

9098.70 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 9 آبان ماه ، 1388 21:44:56 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

ای ول به اهالی سایت
Back to top
Ramin_Ghn
مدیر انجمن
مدیر انجمن

929423.18 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 10 آبان ماه ، 1388 20:11:04 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
سعید جان اگه یکم طرحت رو تقسیم بندی کنی و هر قسمتش رو کمی بیشتر از اینی که هست توضیح بدی مطمئنا جواب می گیری...این جوری که نوشتی هر کی بیاد تو ، خوف پروژه برش می داره...پروژه خوبی به نظر می یاد.خوشحال می شم تو قسمت هایی که سوادم اجازه می ده شما رو همراهی کنم...
درود

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ELEC_TECH
کاربر فعال
کاربر فعال

9098.70 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 11 آبان ماه ، 1388 03:25:24 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
از پاسخت متشکرم
این درابو باید کاملا شبیه درایو سرو موتور باشه.
البته بهتر و پیشرفته تر از اون که استپر به جای سرو هم قابل استفاده باشه جاهایی که شتاب و سرعت مهم نیست.
این پروژه باید با میکرو اجرا بشه.
ال سی داشته باشه بهتره.
چند تا سوئیچ یا کی برد باید حهت تنظیمات داشته باشه.
هلف و فول استپ رو باید ساپورت کنه و قابل تنظیم باشه.
ورودی پالس و جهت (دایرکشن) مجزا باید داشته باشه.
فرکانس هایی که از این ورودی پالس به درایو میاد باید قابل شمارش باشن که در صورت بالاتر بودن تعداد پالس های ورودی از محدوده دوران موتور - درایور خطا و اروری تولید کنه که کل دستگاه(مجموعه کنترلر و ...)متوقف بشه.
درایو یک پالس 360 درجه داخلی تولید بکنه و با یک سوئیچ شروع به ایجاد این پالس بکنه و به ازای هر دور گردش موتور(پالس 360 درجه) یک پالس خروجی بده.اینکار جهت تنظیم گام های بال اسکرو هستش.

Back to top
Ramin_Ghn
مدیر انجمن
مدیر انجمن

929423.18 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 12 آبان ماه ، 1388 11:13:39 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

بسیار خوب
Quote:
این پروژه باید با میکرو اجرا بشه.
ال سی داشته باشه بهتره.
چند تا سوئیچ یا کی برد باید حهت تنظیمات داشته باشه.

اینا که چیزی نیست...
موند:
Quote:
درایو باید یک پالس جهت چرخش 360 درجه ای تولید بکنه تا بال اسکرو کوپل شده رو کالیبر بکنه.
درایو باید کلاک پالس های ورودی رو شمارش بکنه و فرکانس های بالایی رو که کنترلر سی ان سی توسط پالس براش میفرسته ولی استپ نمی تونه با این سرعت گردش بکنه ارور بده.
قابلیت تنظیم و تعریف گام بال اسکرو های کوپل شده به موتور رو داشته باشه.

اینا یکم تخصص تره ولی باز میشه همشو با میکرو راه اندازی کرد...یکی دوتام آی سی جانبی می خواد.
سعید جان ببخش اگه دیر به دیر جواب می دم درس ها نمی ذاره که...
این دفعه با دست پر بر می گردم...
فقط یه سوال من با میکرو PIC کار می کنم مشکلی که با این مورد نداری؟
درود

Back to top
ELEC_TECH
کاربر فعال
کاربر فعال

9098.70 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 12 آبان ماه ، 1388 14:37:20 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
خسته نباشی
ممنون از راهنماییت
نه موردی ندارم
متشکرم
موفق باشی

Back to top
ELEC_TECH
کاربر فعال
کاربر فعال

9098.70 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 20 آبان ماه ، 1388 20:56:48 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
مهندس چه خبر؟
من منتظرما.
متشکر ac)

Back to top
Ramin_Ghn
مدیر انجمن
مدیر انجمن

929423.18 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 21 آبان ماه ، 1388 00:02:33 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
سعید جان دارم روش کار می کنم،اگه دیر جواب می دم بخاطر درسام هست..خدا شاهده تمام کمال رو همین پروژه هستم،خوشم اومده ازش...
تقریبا درایور l297 رو با میکرو شبیه سازی کردم منتها کمی با اون آی سی تفاوت داره.
یه فرکانس متر داره که هم می تونه به عنوان شمارنده تعداد پالس ورودی عمل کنه و هم فرکانس منبع کلاکی که به بهش وصله رو محاسبه کنه و با اون فرکانس ، موتور شروع به گردش کنه ، البته این کار ما معایبی داره مثلا واسه اینکه میکرو بتونه فرکانس رو از یه پایه ای بخونه نیاز به یه تاخیر حداقل 1 ثانیه ای داره که اگه بخوایم همیشه و حین کار موتور فرکانس رو هم مدام بخونه باعث تداخل و وقفه زیاد تو کار موتور می شه.پس فرکانس رو فقط می تونه زمانی که موتور متوقف هستش بخونه . پس برای کم وزیاد کردن سرعت حین کار می شه از مبدل آنالوگ به دیجیتال و یه پتانسیومتر و وقفه خارجی میکرو(در صورت نیاز) استفاده کرد.یعنی خلاصه بگم این درایور ظاهرا با کلاک خارجی کار می کنه ولی در حقیقت با خوندن فرکانس و دخالت دادن اون حین کار موتور با کلاک میکرو می چرخه.
مد هاف و فول داره،چپ گرد راست گرد با دقت زیاد . در ضمن از حافظه eeprom میکرو برای ذخیره حالات استفاده کردم یعنی اگه حین کار موتور ، برق قطع بشه موتور از همون جایی(پله) شروع به چرخش می کنه که قبلا وایساده بود(به شرطی که کلید ها و محور موتور تغییری نکنه)
می تونه هر پله رو خودش شمارش کنه
تو هر پله ، یه پایه رو یک و صفر کنه
در ضمن اینی که گفتی یه پالس 360 درجه تولید کنه !!! متوجه نمی شم...اگه منظورت اینه که با یه پالس خارجی(فشار دادن یک کلید) موتور یه دور کامل بزنه و بعد بایسته راحت می شه اینو رو این درایور پیادش کرد...
باز میشه چیزای دیگه ای هم بهش اضافه کرد
حالا بستگی به کارکدش داره...نمی دونم اینایی که گفتم چی کم داره؟!!!
منتظره پاسختم
درود

Back to top
ELEC_TECH
کاربر فعال
کاربر فعال

9098.70 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 21 آبان ماه ، 1388 16:31:24 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام رامین جان
واقعا ازت ممنونم که به عنوان یه همشهری سر بلندم کردی الحق که تبریزیا صنعتکارن. aa)
رامین جان ال سی دی یادت نره.
پالس 360 درجه هم برای کالیبر موتور با بال اسکرو هستش شما راه حل دیگه ای به ذهنت میرسه؟
بال اسکروو ها گام های متفاوتی دارن برای تعریف گام بال اسکرو بهه این مورد نیاز دارم.
این درایو ها و موتور ها باید به سی ان سی کنترلر وصل بشن و سی ان سی کنترلر جی کد یا فایل های کم و کد رو تبدیل به پالس می کنه و به درایو ها میفرسته ولی توی نرم افزار کنترلر پارامتری برای تعریف گام بال اسکرو نیست.
دنبال یه راه حل بودم این مورد به ذهنم رسید حالا نظر شما چیه؟
رامین جون به نظرت کی عملیاتیش میکنی؟
با تشکر

Back to top
ELEC_TECH
کاربر فعال
کاربر فعال

9098.70 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 21 آبان ماه ، 1388 16:45:43 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

بال اسکرو:
Click to view this image at its original size
Click on the image to view it at its original size

Back to top
Ramin_Ghn
مدیر انجمن
مدیر انجمن

929423.18 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 21 آبان ماه ، 1388 21:00:33 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام مجدد
سعید جان دقت کردی چی گفتم!!! اینی که گفتم سرعت موتور رو نمی شه با تغییر فرکانس منبعش کم و زیاد کرد (و فقط با پتانسیومتری که بهش وصله این کار ممکنه )مشکلی ایجاد نمی کنه؟؟؟
Quote:
در ضمن اینی که گفتی یه پالس 360 درجه تولید کنه !!! متوجه نمی شم...اگه منظورت اینه که با یه پالس خارجی(فشار دادن یک کلید) موتور یه دور کامل بزنه و بعد بایسته راحت می شه اینو رو این درایور پیادش کرد...

اینم که تایید کردی درسته! همین بود؟؟
در ضمن ، چیزایی که گفتم کم و کاستی نداره؟؟
برنامه اصلی رو نوشتم ، فقط باید جمع و جورش کنم اگه زیاد عجله نداشته باشی می تونم هفته دیگه جمعه آمادش کنم راستش خیلی از درسا عقبم ....
باز بستگی به شما داره..
منتظر پاسختم.

Back to top
ELEC_TECH
کاربر فعال
کاربر فعال

9098.70 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 22 آبان ماه ، 1388 00:00:05 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
من متوجه منظورت نشدم که نوشتین تائید کردی درسته؟
سرعتش باید آنلاین کم و زیاد بشه توسط پالس هایی که از کنترلر همواره به درایو فرستاده میشه.

Back to top
Ramin_Ghn
مدیر انجمن
مدیر انجمن

929423.18 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 23 آبان ماه ، 1388 21:59:47 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
Code:
سرعتش باید آنلاین کم و زیاد بشه توسط پالس هایی که از کنترلر همواره به درایو فرستاده میشه.

اینجوری کارمون یکم سخت شد..البته می شد با یه پتانسیومتر این کارو کرد ها ولی اینی که با پالس های اعمالی اینکارو بکنیم کمی کارو سخت می کنه.
سعید نمی شه تو این پروژه از ترکیب میکرو و آی سی l297 استفاده کرد هم کارو آسون تر می کنه و هم اینکه کارایی میکرو رو بالا می بره،مثلا کارای کنترلی و نمایشی و شمارش پالس و مقایسه و ... با میکرو و کار چرخوندن موتور و ست کردن سرعت اون با فرکانس پالس های ورودی و در حقیقت کارای اجرایی با l297 ،
البته این حرف زدن فک نکنی می خوام از زیر کار دربرم، این که پروژه رو فقط با میکرو اجراش کنی برای خود من هم جالبه...من تمام سعی ام رو می کنم انشاالله جواب می گیریم..
شما و دوستان دیگه اگه ایده ای دارین که می تونه راه میانبری باشه دریغ نکنین...
سپاس

Back to top
ELEC_TECH
کاربر فعال
کاربر فعال

9098.70 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 23 آبان ماه ، 1388 23:58:25 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
رامین جون خسته نباشی
ممنونم که پیگیر پروژه هستی.
میشه با سری L هم کارکرد ولی چون آمپراژ موتور ها زیاده باید خروجی ها رو به ماسفت داد تا مسائل تغذیه موتور ها توسط ترانزیستور های ماسفت که تا 50 الی 70 آمپر رو فید میکنن حل بشه.
با تشکر

Back to top
Ramin_Ghn
مدیر انجمن
مدیر انجمن

929423.18 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 24 آبان ماه ، 1388 11:29:09 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

استفاده ترکیبی از میکرو و راه انداز مزیت های خیلی زیادی می تونه داشته باشه چون در این صورت تقسیم کار می کنیم پس دقت و کارایی پروژه بالا می ره، خروجی راه انداز رو هم می شه به یک تقویت کننده قدرت داد به شکل زیر:

اگه رخصت بدی ما این مدارو کار می کنیم تا یه راه حل مناسب برای اون یکی مدارمون پیدا بشه!

Back to top
ELEC_TECH
کاربر فعال
کاربر فعال

9098.70 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 30 آبان ماه ، 1388 01:11:26 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
خسته نباشید
من منتظرم

Back to top
ELEC_TECH
کاربر فعال
کاربر فعال

9098.70 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 7 آذر ماه ، 1388 19:15:24 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام رامین جان
عیدتون مبارک
آقا من بد فرم منتظرم معطل این مدارم.
با تشکر

Back to top
Ramin_Ghn
مدیر انجمن
مدیر انجمن

929423.18 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 7 آذر ماه ، 1388 19:51:05 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
قربونت برم سعید جان
به خدا شرمندم،سعید من دیروز با آقای هاشمی دررابطه با پروژه صحبت می کردم به ایشون هم گیر پروژه رو گفتم،اولا با زبان pbp (من باهاش کار میکنم)نمیشه یه متغیری رو تعریف کرد که بشه یه عدد اعشاری رو درش ذخیره کرد به همین خاطر نمیشه یه فرکانس متر با کیکرو درست کرد که هم دقتش زیاد باشه و هم در کارکرد موتور تاثیری نداشته باشه..
تو اون یکی که گفتم می خوام هم از درایور l297 و هم از میکرو استفاده کنم اونم مشکلات خاص خودشو داره.مثلا باید موتور هر دوری که میزنه یه جوری به میکرو بفهمونیم که موتور چند دور زده با گذاشتن میکرو سویچ یا پتانسیومتر یا به هر روش دیگه ای ...
....
این برنامه باید بصورت آزمایشی با زبان سی نوشته بشه ...

Back to top
ELEC_TECH
کاربر فعال
کاربر فعال

9098.70 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 8 آذر ماه ، 1388 02:37:51 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
ممنون از پاسخا
الان تکلیف چیه؟ ac)

Back to top
Ramin_Ghn
مدیر انجمن
مدیر انجمن

929423.18 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 8 آذر ماه ، 1388 10:29:43 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

شما یه مدت صبر کن
مطمئن باش مشکلمون حل میشه..

Back to top
ELEC_TECH
کاربر فعال
کاربر فعال

9098.70 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 9 آذر ماه ، 1388 01:48:12 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
ممنون از پاسخ های سریعت
صبر کردنشو که می کنم
ولی به نظرت چقدر؟
بیشتر از یک هفته بشه خیلی دیر میشه به هیچی نمی رسیم.
متشکر

Back to top
ELEC_TECH
کاربر فعال
کاربر فعال

9098.70 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 12 آذر ماه ، 1388 20:55:07 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

Confused
Back to top
ELEC_TECH
کاربر فعال
کاربر فعال

9098.70 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 21 آذر ماه ، 1388 02:16:00 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous post

سلام
هیچ خبری نشد؟!

Back to top
Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> برنامه نویسی و مباحث مربوط به AVR All times are GMT + 3.5 Hours
Page 1 of 1
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Jump to: