عضویت     ورود  امام علي (ع) : هنگامی که از چیزی می‏ترسی، خود را در آن بیفکن، زیرا گاهی ترسیدن از چیزی، از خود آن سخت تر است. دوشنبه، 29 مهر ماه ، 1398

کانال تلگرام

تبلیغات متنی

منوی سایت

جست و جو در بانك مقالات

مقالات جدید
تعداد شاخه ها: 30 عدد
تعداد مقالات: 758 عدد 1: آزمايشگاه الكترونيك - استاد محرري 
[دفعات مشاهده : 5801 بار]
 2: جزوه درس مخابرات 1 - دانشگاه فردوسي مشهد 
[دفعات مشاهده : 5811 بار]
 3: كتاب مهندسي تاسيسات / دكتر كلهر 
[دفعات مشاهده : 5656 بار]
 4: مجموع اعوجاج هارمونیک T.H.D 
[دفعات مشاهده : 5655 بار]
 5: كتاب "روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك" 
[دفعات مشاهده : 12294 بار]
 6: ادوات نوري 
[دفعات مشاهده : 5578 بار]
 7: كتاب اصول تلويزيون رنگي 
[دفعات مشاهده : 7345 بار]
 8: پروژه دزد گیر با سنسور تشخیص حرکت pir با قفل رمز الکترونیکی 
[دفعات مشاهده : 6831 بار]
 9: جزوه اندازه گیری الکتریکی 
[دفعات مشاهده : 6115 بار]
 10: سوالات کنکور کارشناسی ارشد 90 / گروه مهندسی برق 
[دفعات مشاهده : 7910 بار]
 11: آرشيو پروژه هاي 8051 
[دفعات مشاهده : 6732 بار]
 12: آرشيو پروژه هاي AVR‌ (ـ‌ 126 پروژه ) 
[دفعات مشاهده : 14647 بار]
 13: آموزش برنامه نويسي و كار با ماژول Sim300CZ با ميكروكنترلر AVR 
[دفعات مشاهده : 10738 بار]
 14: سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق 
[دفعات مشاهده : 8142 بار]
 15: ارتباط میکروهای PIC با کمک پروتکل سریال I2C و نکات تکمیلی ماژول MSSP 
[دفعات مشاهده : 6267 بار]
 16: ساعت تقویم با کمک میکروکنترلر PIC و DS1307 
[دفعات مشاهده : 6877 بار]
 17: تایمرهای چند زمانه ( ساعت مرکزی ) با میکرو PIC 
[دفعات مشاهده : 6204 بار]
 18: ساعت تقویم شمسی مجهز به آلارم روزانه و هفتگی 
[دفعات مشاهده : 7099 بار]
 19: صفحه کلید وقفه ای با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 5965 بار]
 20: کرنومتر دیجیتال با میکروکنترلر PIC با قابلیت ثبت 3 زمان 
[دفعات مشاهده : 6024 بار]
 21: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HMTR + پروژه چت متنی بیسیم 
[دفعات مشاهده : 9363 بار]
 22: سنسورهای حرارت 
[دفعات مشاهده : 8194 بار]
 23: کنترل وسایل برقی از طریق خط تلفن با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 8194 بار]
 24: ارتباط سریال UART بین دو میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 6521 بار]
 25: گزارش کار آموزی : ماشین های ابزار کنترل عددی CNC 
[دفعات مشاهده : 6782 بار]
 26: کنترل وسایل به کمک ماژول HM-TR و میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 9355 بار]
 27: طراحی و ساخت کنترل از راه دور 1 کانال با کمک ماژول های ASK و آی سی های سری PT 
[دفعات مشاهده : 7802 بار]
 28: مجموعه رفرنس های آموزشی میکروکنترلرهای سری dsPIC 
[دفعات مشاهده : 7224 بار]
 29: مجموعه پروژه های میکروکنترلر AVR با کامپایلر بسکام 
[دفعات مشاهده : 12463 بار]
 30: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HM-T و HM-R با میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 10231 بار]

آخرين مطالب ارسال شده
· روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك[ 1 نظر شما چيه؟ - 39991 مشاهده ]
· اصول تلويزيون رنگي[ 0 نظر شما چيه؟ - 18550 مشاهده ]
· نرم افزار DigSilent[ 2 نظر شما چيه؟ - 21692 مشاهده ]
· AVR Tech Lib 2011[ 1 نظر شما چيه؟ - 25211 مشاهده ]
· مجموعه كنفرانس هاي سالينه ميكروچيپ / سال 2009 /[ 2 نظر شما چيه؟ - 22940 مشاهده ]
· آموزش كار با ماژول SIM300CZ با ميكرو AVR[ 4 نظر شما چيه؟ - 25353 مشاهده ]
· مجموعه فيلم هاي آموزشي نرم افزار Altium Designer[ 0 نظر شما چيه؟ - 39407 مشاهده ]
·  سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق[ 0 نظر شما چيه؟ - 20303 مشاهده ]
· لينك دانلود مجله October 2010 / SERVO[ 0 نظر شما چيه؟ - 17304 مشاهده ]
· Catalog CA 01 (10/2009) / International version[ 0 نظر شما چيه؟ - 21662 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]

زبان
انتخاب زبان نمایش :

مطالب جديد
· 1: 50 مدار الکترونیکی با آی سی 555
· 2: A SIMPLIFIED CROSS-COLOR SUPPRESSION CIRCUIT FOR COLOR TELEVISION RECEIVERS
· 3: نقد و بررسي محدوديت ها و نارسائيهاي دبي سنجهاي اولتراسونيكي متداول و معرفي تكنيك جديد Sing-Around
· 4: AN INTRA-BUNDLE COAXIAL PLC SYSTEM FOR HVDC TRANSMISSION LINES
· 5: مدلسازي سه بعدي قرنيه پيوند خورده به روش اجزاء محدود (FEM)
· 6: طراحي الكترونيك استاد علوي - بخش چهارم
· 7: Data and Computer Communications - william stallings
· 8: Understanding Microwaves
· 9: گسترش پرس و جوي وب مبتني بر عنوان عناصر پيوتد در صفحات وب
· 10: سیستم بازشناسی ارقام دستنویس فارسی بر اساس الگوریتم آموزش فعال و شبکه های عصبی
· 11: نقشه و راهنمای تعمیرات تلویزیون رنگی سامسونگ مدل CS34A7HPB8X-HAC
· 12: Coarse-to-Fine Approach for Urban Area Interpretation Using TerraSAR-X Data
· 13: RapidIO® The Embedded System Interconnect
· 14: ارائه روشي نوين در جايابي بهينه پستهاي توزيع به روش الگوريتم ژنتيک(GA)
· 15: بررسی رفتار ماشین القایی روتور سیم بندی شده کنترل شده با PWM
· 16: Study on Power Mobile Multimedia System
· 17: ساختمان داده مقدم
· 18: IEEE Std 802.20a™-2010
· 19: حمله به یک پروتکل احراز اصالت در سامانه‌های ‏RFID
· 20: The Analytic Supporting Tools for Business Reengineering With System Integration Design

[ آخرين مقالات ]

ارسال مقاله به سايت

...::: Ir-Micro.Com :::... :: View topic - فاصله سنج با سنسور آلترا سونيك

فاصله سنج با سنسور آلترا سونيك
Goto page 1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> برنامه نویسی و مباحث مربوط به PIC Printable Version
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mohammadfallahi
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

5969.78 امتیاز

Items

Status: Offline

PostPosted: شنبه، 13 آبان ماه ، 1385 06:33:49 Reply with quote Scroll Down to Next postGo to last Post of Page

در اين پروژه چگونگي اتصال سنسور آلترا سونيك به ميكروكنترلر و نحوهء سنجش فاصله با استفاده از محاسبهء زمان رفت و برگشت امواج آورده شده است .
از لينك زير مي توانيد آين آموزش را دانلود كنيد :

منبع : roshd.ir

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
saber2q
کاربر فعال
کاربر فعال

216161.02 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 19 فروردين ماه ، 1387 21:50:08 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
ميشه يه نفر بياد و درباره روش اتصال سنسور هاي آلتراسونيك به pic و نحوه برنامه نويسيش رو بگه؟
تو اين برنامه بالا سورس pbp وجود نداره كا ازش الگو بگيريم
ضمنا 2تا ترانزيستورش رو من نتونستم گير بيارم... منظورم ترانزيستور SA10152 و S18152 است ولي كلا ميخوام اصول كار با سنسورآلتراسونيك و روش استفاده از اسن سنسور ها رو در pic بدونم.
با تشكر

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
arezo
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

95.14 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 24 فروردين ماه ، 1387 09:58:18 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با تشكر
من برنامه اين مدار را استفاده كرده ام اما مشكل نشناختن اينكلود را داره مي تونيد در اين زمينه به من كمك كنيد قبلا از حسن نظرتان كمال تشكر را دارم

Back to top
View user's profile Send private message
Hamed
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

702870.36 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 24 فروردين ماه ، 1387 22:04:38 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
من برنامه مربوط به این فایل رو پیدا نکردم .
اگه میشه بیشتر توضیح بدید که دقیقا با چه دستوری مشکل دارید و کامپایلر چه اروری به شما میده ؟
ممنون .

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
roboeli
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

22523.54 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 16 ارديبهشت ماه ، 1387 08:57:29 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

اگر از نقشه سايت رشد استفاده كني چون اي سي گيرنده اش چيز عجيبا غريب( يعني فوق العاده برا تقويت خوبه) بايد فاصله بين دوسنسور كه كنار هم وصل ميشن يك مقدار زياد باشه و يك تكه چوب بين اين دوتا بذاري تا موج فرستنده براحتي به گيرنده نرسه( وقتي برسه كه مانع جلوش اومد)...........
خلاصه از ال ام 324 استفاده كني بهتره........
راستي اينو بگم كه بايد يك سخت افزار يا مداري درست كني كه موج صوتي توسط كپسول اولتراسونيك ارسال بشه
و پس از برخورد با يك مانع موج صوتي توصط كپسول گيرنده ي اولتراسونيك دريافت بشه و تقويت بشه و پس از دريافت حالت يك منطقي رو ايجاد كنه تا تايمري كه موقع ارسال موج شروع به شمارش مي كرد كارش تموم بشه و زمان رو تو فرول x=v.t قرار بده و فاصله محسابه بشه که حالا تو یک نمکایشگر نشون بده........ 098))

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 17 ارديبهشت ماه ، 1387 03:12:58 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
ببخشيد كه خيلي مربوط به سوال دوستمون نمي شه :
اگه واسه ي پروژه اي چيزي استفاده مي كنين يه سنسور رطوبتي و حرارتي هم بذاريد و طبق يه جدول يا فرمول سرعت صوت رو كه تحت دما و رطوبت تغيير مي كنه وابسته كنين .

زنده باد

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
payam1825
کاربر فعال
کاربر فعال

358118.98 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 3 مهر ماه ، 1387 17:36:04 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام خدمت دوستان عزيز
من براي انجام پروژه اي نياز به اين اين مدار و برنامه pbp اون دارم در اين مدار برنامه اسمبلي و hex اون داده شده كه با اونها نميشه برنامه رو تحليل كرد و در صورت احتياج تغيير داد. حالا ميخوام بدونم از اساتيد داخل سايت كسي ميتونه برنامه pbp اين پروژه رو بنويسه يا برنامه اي وجود داره كه برنامه اسمبلي يا hex رو به برنامه pbp تبديل كنه ؟؟؟

با تشكر

Back to top
View user's profile Send private message
shahriar2008
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

5309.02 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 22 آذر ماه ، 1387 01:04:36 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

[quote="saleh_chz"]سلام
ببخشيد كه خيلي مربوط به سوال دوستمون نمي شه :
اگه واسه ي پروژه اي چيزي استفاده مي كنين يه سنسور رطوبتي و حرارتي هم بذاريد و طبق يه جدول يا فرمول سرعت صوت رو كه تحت دما و رطوبت تغيير مي كنه وابسته كنين .

زنده باد[/quo

سلام به همه دوستان :
صالح جان لطف می کنید در مورد رابطه رطوبت با سرعت صوت توضیح بدید. ممنون
تا اونجا که من میدونم با افزایش دما سرعت سوت هم بیشتر میشه ( به ازاء هر درجه سانتیگراد سرعت صوت 6/0 متر در ثانیه بیشتر میشه ) درسته؟

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 22 آذر ماه ، 1387 18:38:42 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
والا من هم سوادم اونقدر نمی کشه که بخوام در موردش دقیقا فرمول بیارم .
ولی می دونم که توی آب سرعت صوت بیشتر از هواست . خوب فکر نکنم وقتی هوا رطوبتش زیاد بشه توی سرعت صوت تاثیری نداشته باشه .
Rolling Eyes

Back to top
roboeli
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

22523.54 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 22 آذر ماه ، 1387 20:10:11 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

تو كتاب فيزيك پيش قبلنا يك جدول براي سرعت صوت در دماهاي مختلف داشت لطفا اون رو مطالعه كنيد. Wink
Back to top
shahriar2008
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

5309.02 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 25 آذر ماه ، 1387 02:00:20 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

saleh_chz wrote:
سلام
والا من هم سوادم اونقدر نمی کشه که بخوام در موردش دقیقا فرمول بیارم .
ولی می دونم که توی آب سرعت صوت بیشتر از هواست . خوب فکر نکنم وقتی هوا رطوبتش زیاد بشه توی سرعت صوت تاثیری نداشته باشه .
Rolling Eyes

ممنون صالح جان
من فکر میکردم سرعت صوت تو آب کمتر میشه. Rolling Eyes آقا صالح شما مطمئنید سرعت صوت با رطوبت هوا رابطه مستقیم داره؟

Back to top
shahriar2008
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

5309.02 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 25 آذر ماه ، 1387 02:12:10 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

roboeli wrote:
تو كتاب فيزيك پيش قبلنا يك جدول براي سرعت صوت در دماهاي مختلف داشت لطفا اون رو مطالعه كنيد. Wink

ممنون از راهنماییتون . ولی من رابطه سرعت صوت با دما را میدونم Roboeli عزیز (به ازای هر درجه سانتیگراد سرعت صوت به اندازه 0.6 متر بیشتر میشه و سرعت صوت در صفر درجه سانتیگراد برابر 331.5 متر در ثانیه هست.) اگه شما جدولی در مورد رابطه سرعت صوت با درصد رطوبت دارین لطف کنید راهنمائیم کنید. مرسی.

Back to top
roboeli
کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال

22523.54 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 25 آذر ماه ، 1387 14:11:00 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

ديگه بحث وارد تخصصي شدن و ريزه كاري ميشه من كه يادم نمياد چنين جدولي داشته باشم يا ديده باشم ...
موفق باشيم. aa)

Back to top
shahriar2008
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

5309.02 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 8 دي ماه ، 1387 23:41:04 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

mohammadfallahi wrote:
در اين پروژه چگونگي اتصال سنسور آلترا سونيك به ميكروكنترلر و نحوهء سنجش فاصله با استفاده از محاسبهء زمان رفت و برگشت امواج آورده شده است .
از لينك زير مي توانيد آين آموزش را دانلود كنيد :

منبع : roshd.ir

سلام به همه دوستان .
من مدار فاصله سنج با آلتراسونیک را ساختم ولی تو برنامه ریزیش مشکل داره ( موقع کامپایل برنامه ارور میده )
دوستان اگه این مدارو تست کردن و مشکلی نداشته لطف کنن راهنمائی کنند.
سوال دیگه در مورد دیودهای 1ss106 هستش این دیودها دیود شاتکی هستن که کمیابند. من بجای
این دیودها از دیود 1N4148 استفاده کردم که فرکانس کاریش بالاست و فکر نکنم اشکا لی پیش بیاد.
اگه دوستان نظرشون چیز دیگه اس لطف کنن توضیح بدن تا بقیه هم استفاده کنند.

مطلب دیگه من این مدارو با میکرو AVR ساختم. ( به دلیل مشکل برنامه ریزی نشدن در PIC )
و برنامه اش مشکلی نداره چون با یه میکروی دیگه تستش کردم درست عمل میکنه ولی وقتی قسمت آنالوگ مدارو به میکرو اضافه میکنم درست عمل نمیکنه !!!!!!! Rolling Eyes
دوستان اگه در مورد قسمت ارسال موج در این سیستم اطلاعاتی دارند لطف کنند راهنمائی بفرمایند.
من هم قول میدم پس از تموم شدن کار حتما تو سایت بزارم تا دوستان دیگه هم استفاده کنند

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 9 دي ماه ، 1387 21:19:27 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام

Quote:
ممنون صالح جان
من فکر میکردم سرعت صوت تو آب کمتر میشه. آقا صالح شما مطمئنید سرعت صوت با رطوبت هوا رابطه مستقیم داره؟

به نظر من چون ملکول ها فاصله ی کمتری با هم داره احتمال برخورد ها بیشتر میشه و انتقال انرژی از طریق جابجایی سریع تر صورت می گیره .
نمی دونم والله شاید هم فرمایش شما درست باشه و من دارم اشتباه می کنم !!!

Embarassed

Back to top
shahriar2008
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

5309.02 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 9 دي ماه ، 1387 21:49:40 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام صالح جان.
ممنون از لطفت . شما درست می فرمائید. من تحقیق کردم و نتیجه هم همونی بود که شما فرمودیید یعنی بعلت نزدیکی مولکولهای آب و فشرده بودن آنها بهم دیگه باعث انتقال بهتر صوت میشه که تو فلزات هم همین امر صدق میکنه . مثلا ضربه ای که بک شاخه آهن وارد میشه سریعا منتقل میشه تا یک تکه چوب.
میبخشید که حوصلتونو سر بردم.
آقا صالح شما در مورد سیستم آلتراسونیک کار کردین ؟ اگه کار کردین لطف کنید راهنمائی کنید.
دوستان دیگه تو سایت کم لطف شدن و ما مبتدیا را تحویل نمیگیرن. crybaby

Back to top
saber2q
کاربر فعال
کاربر فعال

216161.02 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 10 دي ماه ، 1387 23:03:30 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
نميشه يكي توضيح بده كه براي را اندازي سنسور التراسونيك چجوري بايد برنامش رو بنويسيم؟

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 10 دي ماه ، 1387 23:17:03 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
اولا که مشکل از تحویل گرفتن نیست . بلکه مسئله ی زمان و گرفتاری و درس و الان هم مخصوصا امتحاناته
این واسه ی بچه هایی که اصولا جواب میدن . اونایی که اصلا جواب نمی دن هم من نمی دونم باید خودشون بگن چرا جواب نمی دن . و چون اصولا جواب نمی دن ، پس به این سوال هم جواب نخواهند داد !

در مورد التراسونیک بچه ها خیالتون رو راحت کنم .
بچه ها فرستنده ی التراسونیک یه بلندگو هست که واسه ی فرکانس های ( مثلا ) 40 کیلو هرتز ینی فراصوت ساخته شده .
گیرندش هم یه میکروفن که واسه ی ... ساخته شده .
حالا هر چی که در مورد یه بلندگو و میکروفن صدق می کنه واسه ی التراسونیک هم صدق می کنه ( تقریبا )

زنده باد

Back to top
shahriar2008
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

5309.02 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 10 دي ماه ، 1387 23:56:52 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

صالح جان حرفهای شما همش متین .
اما من میخام بدونم موقعی که فرکانس 40khz رو با میکرو بعد از تقویت شدن به سنسور میدیم واسه چه مدتی بایس ادامه داشته باشه ؟ ( تا زمان برگشت موج به سنسور گیرنده ادامه داشته باشه یا حول و حوش 10 پالس بفرستیم بعدش سکوت ایجاد کرده و منتظر برگشت سیگنال به میکرو باشیم ؟

بعدش می خواستم بدونم از بچه ها کسی تونسته از مدار فاصله سنج آلتراسونیک موجود تو سایت جواب بگیره؟
من یکی که نتونستم جواب بگیرم . Rolling Eyes Embarassed

دوستان اگه جواب گرفتن لطف کنن راهنمایی کنن Wink
تشکرات فراوان

Back to top
saleh_chz
مدیر انجمن
مدیر انجمن

3054267.20 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 11 دي ماه ، 1387 00:15:47 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام
می تونی تجربی بدست بیاری . طولش باید اونقدری باشه که وقتی مسیر رو طی می کنه و بر می گرده به راحتی واسه ی الگوریتم شما از نویز محیط قابل تشخیص باشه .

زنده باد

Back to top
ahmadk
کاربر نمونه
کاربر نمونه

12487.82 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 11 دي ماه ، 1387 03:28:57 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

دوستان خوبم
اگه مي خواهيد يه فاصله سنج درست و حسابي درست كنيد ناگزيريد از آي سي مخصوص اون استفاده كنيد.
PW0268 تنها آي سي موجود در دنياست كه باهاش ميشه فاصله سنجي ايده آل ساخت. خوشبختانه تو بازار جمهوري هست(جهان كيت داره)

سنسوري كه بهش سازگار است سنسور تك است. كه هم ارزونه و هم نياز به تنظيم نداره.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
shahriar2008
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

5309.02 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 12 دي ماه ، 1387 02:34:12 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام به دوستان.

احمد آقا میشه در مورد عملکرد این آی سی توضیح بدین ؟
در مورد اینکه بر چه اساسی اندازه میگیره ( یک ماژول کامله یا فقط قسمت ÷ردازش هستش )

بعدش سنسورش چیه و حداکثر فا صله اندازه گیریش چقدره و دقت اندازه گیریش چطوره ؟

اووووووووووووو ه چقدر سوال !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Embarassed

Back to top
ahmadk
کاربر نمونه
کاربر نمونه

12487.82 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 12 دي ماه ، 1387 12:54:37 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

همونطور كه از ديتاشيتش

پيداست:
اين آي سي تمام اجزاي لازم براي تحريك سنسور و دريافت امواج از طريق همون سنسور رو داره. مخصوصا آمپلي فاير متغير با زمان كه لازمه ي دقت ها و فاصله هاي بالاست
با يك پايه هم به مي كرو وصل ميشه. ميكرو يه پالس به اون پايه ميده و بعد پايه رو ورودي مي كنه و زمان رو اندازه مي گيره تا پالس برگشت بياد.
با اين آي سي و سنسوري كه جهان كيت بعنوان "فرستنده و گيرنده در يك پكيج" شما مي تونيد تا 10 متر فاصله يابي كنيد.

به نظر من كاملترين مدار جانبي اولتراسونيك تا به امروز همينه و آي سي يا مدار بهتر از اونو نديدم.

البته اولتراسونيك از لحاظ فيزيكي محدوديت هايي داره كه مارو مجبور مي كنه براي فاصله ها و دقت هاي بالا از ليزر يا ميكروويو بجاش استفاده كنيم.

شايد بخاطر همينه كه شركتهاي بزرگ آي سي مخصوص اونو نساختند.

Back to top
shahriar2008
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

5309.02 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 14 دي ماه ، 1387 01:17:35 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

ممنون احمد جان

قیمت این آی سی چنده ؟

بفرموده شما اگه خود آی سی فرکانس 40KHZ ایجاد کنه و بفرسته باز لزومی داره ما با میکرو بهش پالس بدیم؟ ( منظورم پالس 40KHZ ISJA )
یا اینکه من بد فهمیدم.

یعنی منظور شما از دادن پالس به ورودی آی سی با میکرو فرمان دادن برای ارسال فرکانس 40KHZ توسط PW0268 هستش و انتظار رسیدن پالس توسط آی سی به همین پایه میکرو برای قطع شمارش تایمر و محاسبه زمان و ......... توسط میکرو ؟

احمد جان ما که نمی تونیم یه پایه از میکرو را خروجی تعریف کنیم و بعدش همین پایه رو ورودی بگیریم !!! Rolling Eyes

شاید هم شما عزیز درست می فرمائید و من اشتباه میکنم.

اگه زحمتی نیست یکم در این مورد توضیح بدین. aa)

ممنون از لطفت.

Back to top
ahmadk
کاربر نمونه
کاربر نمونه

12487.82 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 15 دي ماه ، 1387 00:01:50 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

شهريار جان
فركانس 40 كيلو رو خود آي سي توليد ميكنه. ميكرو فقط بهش فرمان ميده تا اون پالس بده.
تمامي ميكروهايي كه من تابحال ديدم و كار كردم مي تونن پورتاشونو تك تك ورودي و خروجي كنند. مثلا تو AVR رجيسترهاي DDR مخصوص اينكار هستند و هر جاي برنامه اونها رو تغيير بدي جهت پايه عوض ميشه

Back to top
Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> برنامه نویسی و مباحث مربوط به PIC All times are GMT + 3.5 Hours
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Jump to: