عضویت     ورود  انسان با استقامت قدرت و نفوذ تعقل واستدلال میتواند حتی بر وبا و طاعون غلبه کند . ناپلئون بناپارت پنجشنبه، 27 تير ماه ، 1398

کانال تلگرام

تبلیغات متنی

منوی سایت

جست و جو در بانك مقالات

مقالات جدید
تعداد شاخه ها: 30 عدد
تعداد مقالات: 758 عدد 1: آزمايشگاه الكترونيك - استاد محرري 
[دفعات مشاهده : 5568 بار]
 2: جزوه درس مخابرات 1 - دانشگاه فردوسي مشهد 
[دفعات مشاهده : 5590 بار]
 3: كتاب مهندسي تاسيسات / دكتر كلهر 
[دفعات مشاهده : 5440 بار]
 4: مجموع اعوجاج هارمونیک T.H.D 
[دفعات مشاهده : 5437 بار]
 5: كتاب "روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك" 
[دفعات مشاهده : 12024 بار]
 6: ادوات نوري 
[دفعات مشاهده : 5390 بار]
 7: كتاب اصول تلويزيون رنگي 
[دفعات مشاهده : 7107 بار]
 8: پروژه دزد گیر با سنسور تشخیص حرکت pir با قفل رمز الکترونیکی 
[دفعات مشاهده : 6624 بار]
 9: جزوه اندازه گیری الکتریکی 
[دفعات مشاهده : 5869 بار]
 10: سوالات کنکور کارشناسی ارشد 90 / گروه مهندسی برق 
[دفعات مشاهده : 7718 بار]
 11: آرشيو پروژه هاي 8051 
[دفعات مشاهده : 6543 بار]
 12: آرشيو پروژه هاي AVR‌ (ـ‌ 126 پروژه ) 
[دفعات مشاهده : 14410 بار]
 13: آموزش برنامه نويسي و كار با ماژول Sim300CZ با ميكروكنترلر AVR 
[دفعات مشاهده : 10509 بار]
 14: سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق 
[دفعات مشاهده : 7944 بار]
 15: ارتباط میکروهای PIC با کمک پروتکل سریال I2C و نکات تکمیلی ماژول MSSP 
[دفعات مشاهده : 6059 بار]
 16: ساعت تقویم با کمک میکروکنترلر PIC و DS1307 
[دفعات مشاهده : 6679 بار]
 17: تایمرهای چند زمانه ( ساعت مرکزی ) با میکرو PIC 
[دفعات مشاهده : 6004 بار]
 18: ساعت تقویم شمسی مجهز به آلارم روزانه و هفتگی 
[دفعات مشاهده : 6924 بار]
 19: صفحه کلید وقفه ای با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 5760 بار]
 20: کرنومتر دیجیتال با میکروکنترلر PIC با قابلیت ثبت 3 زمان 
[دفعات مشاهده : 5851 بار]
 21: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HMTR + پروژه چت متنی بیسیم 
[دفعات مشاهده : 9003 بار]
 22: سنسورهای حرارت 
[دفعات مشاهده : 7988 بار]
 23: کنترل وسایل برقی از طریق خط تلفن با میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 8025 بار]
 24: ارتباط سریال UART بین دو میکروکنترلر PIC 
[دفعات مشاهده : 6295 بار]
 25: گزارش کار آموزی : ماشین های ابزار کنترل عددی CNC 
[دفعات مشاهده : 6566 بار]
 26: کنترل وسایل به کمک ماژول HM-TR و میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 9122 بار]
 27: طراحی و ساخت کنترل از راه دور 1 کانال با کمک ماژول های ASK و آی سی های سری PT 
[دفعات مشاهده : 7561 بار]
 28: مجموعه رفرنس های آموزشی میکروکنترلرهای سری dsPIC 
[دفعات مشاهده : 7035 بار]
 29: مجموعه پروژه های میکروکنترلر AVR با کامپایلر بسکام 
[دفعات مشاهده : 12219 بار]
 30: طراحی و ساخت مدارات انتقال دیتا به وسیله ماژول های HM-T و HM-R با میکرو AVR 
[دفعات مشاهده : 10022 بار]

آخرين مطالب ارسال شده
· روش طراحي و تحليل مدارهاي الكترونيك[ 1 نظر شما چيه؟ - 39722 مشاهده ]
· اصول تلويزيون رنگي[ 0 نظر شما چيه؟ - 18310 مشاهده ]
· نرم افزار DigSilent[ 2 نظر شما چيه؟ - 21497 مشاهده ]
· AVR Tech Lib 2011[ 1 نظر شما چيه؟ - 25034 مشاهده ]
· مجموعه كنفرانس هاي سالينه ميكروچيپ / سال 2009 /[ 2 نظر شما چيه؟ - 22731 مشاهده ]
· آموزش كار با ماژول SIM300CZ با ميكرو AVR[ 4 نظر شما چيه؟ - 25104 مشاهده ]
· مجموعه فيلم هاي آموزشي نرم افزار Altium Designer[ 0 نظر شما چيه؟ - 39126 مشاهده ]
·  سوالات كنكور كارشناسي ناپيوسته 89 - گروه برق[ 0 نظر شما چيه؟ - 20108 مشاهده ]
· لينك دانلود مجله October 2010 / SERVO[ 0 نظر شما چيه؟ - 17143 مشاهده ]
· Catalog CA 01 (10/2009) / International version[ 0 نظر شما چيه؟ - 21451 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]

زبان
انتخاب زبان نمایش :

مطالب جديد
· 1: کتاب معرفی چارچوب فرایند تولید سیستم های نرم افزاری
· 2: مقاله آموزشی تجهیزات شبکه
· 3: ANSI/IEEE Std 1084-1 986
· 4: Performance Improvement and Simplification of Hysteresis-Band Current Controller for Shunt Active
· 5: Standard Handbook of Video and Television Engineering
· 6: Miniature Ceramic PIFA for UWB Band Groups 3 and 6
· 7: OPERATION OF DOUBLY FED INDUCTION GENERATORS IN POWER SYSTEMS
· 8: Improved Performance of GaN-Based Blue LEDs With the InGaN Insertion Layer Between the MQW
· 9: تحليل پديده ضربه قوچ بر روي سيستم خنك كن نيروگاه سيكل تركيبي نكا و ارائه راهكار براي كاهش اثرات آن
· 10: IEEE Std 576-2000
· 11: Nonlinear Feedback Control of a Bearingless Brushless DC Motor
· 12: Development and Control Experiment of the Trident Snake Robot
· 13: رمز نگاری کوانتومی ، تضمین دستیابی به امنیت کامل در ارسال اطلاعات
· 14: A NEW 500MW BACK–TO–BACK STATION TO PROVIDE POWER EXCHANGE BETWEEN URUGUAY AND BRAZIL
· 15: A Fixed-point Fast Fourier Transoform Error Analysis
· 16: ماکنیزم های جدید مدیریتی در صنعت برق
· 17: ارئه یک روش عملی جهت تعیین منشاء فلیکر و روشهای جبران آن در سیستم های قدرت
· 18: Series Active Filters Spice Simulation
· 19: کنترل صنعتی و سنسورها
· 20: کنترل تعقیب مسیر ربات های سریال با استفاده از شبکه های عصبی

[ آخرين مقالات ]

ارسال مقاله به سايت

...::: Ir-Micro.Com :::... :: View topic - هواپيماي مدل

هواپيماي مدل
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> هواپیمای مدل Printable Version
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ghaheri
کاربر فعال
کاربر فعال

174004.96 امتیاز

Items

Status: Offline

PostPosted: شنبه، 6 بهمن ماه ، 1386 00:16:00 Reply with quote Scroll Down to Next postGo to last Post of Page

من كه عكس ها رو نمي بينم
ولي مشتاق شدم دنبالش كنم
از دوست عزيزمون vpic هم تشکر می کنم که این مطالب ارزشمند رو در اختیار همه قرار میدند
انشاالله هیچ وقت هواپیماتون سقوط نکنه و کشتی تون به گل ننشینه 1234((

Back to top
View user's profile Send private message
vpic
کاربر فعال
کاربر فعال

8043.08 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 7 بهمن ماه ، 1386 00:37:56 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

از همهتون متشكرم
راستشو بخواهيد خدا مي دونه كه اين اطلاعات رو با چه بدبختي گير آوردم همونطور كه گفتم بجز اون 30000 40000 هزار تومان 25 هزار تومان چوب بالسا گرفتم ولي ارزش اين coroplast ها رو نداشت اينو هم خدا مي دونه كه خودم تو اينترنت پيدا كردم. گفتم اگه بدرد بخور نيست و مشكلي رو از كسي حل نمي كنه چرا بي خودي جا پركنم
......................................................... ....
در جواب آقا حامد گل كه خيلي هم ارادت دارم خدمتش بايد عرض كنم كه هلي كوپترها هم مثل هواپيماها الكتريكي و احتراقي دارند نوع ساده ي الكتريكي شون خيلي خيلي ساده است و راحت ميشه ساختشون من بدنه و ملخشو ساختم اگه وقت كردم عكسشو مي ذارم.كلا بايستي اون دور بالايي رو كه موتور داره توسط دوتا چرخ دنده ي كاهنده به گشتاور تبديل كنيم و در ابتدا كه موتور روشن ميشه ملخ خيلي كند ميچرخه ولي بعد كه دور گرفت هلي كوپتر بلند ميشه.
اين عكسا رو با يه بدبختي تو يه مغازه كه اينا وارد كشور مي كرد گرفتم و با هزار بدبختي يا يه تيكه كاغذ ابعاد چرخ دنده ها رو گرفتم و بعد تو خونه با خط كش اندازه گرفتم ابعاد اينطوري هستش:چرخ دنده ي بزرگ 7 سانتي متر و چرخ دنده ي كوچك7.5 ميلي متر
موتور هم لازم نيست براش لس باشه ولي بايد دورش بالا باشه در مورد روتور ملخ اصلي هم كه كار حركت به جلو و عقب هلي كوپتر رو با تغيير زاويه ملخ اصلي برعهده داره يه بحث خيلي پيچيده است كه بعدا يه سري عكس براتون مي زارم كه بايستي با سروو روتور رو كنترل كرد اما دارم يه سري عكس ديگه آماده مي كنم كه خيلي ساده ميشه اين كار رو انجام داد ولي با اون كيفيت نه.
در مورد هلي كوپترهاي احتراقي نپرسيد كه خيلي سخته با اون دور بالا كار كنيد و اين دفعه بايستي يه گيربكس كامل بسازيد.
فعلا اين رو داشته باشيد
Click to view this image at its original size
Click on the image to view it at its original size

e2m
کاربر فعال
کاربر فعال

20068.46 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 7 بهمن ماه ، 1386 15:50:09 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

با سلام
تشكر ميكنم از آموزش خوبت و يه سوال داشتم و اونهم اينه كه مگه اين قطعات تو خود ايران توليد نميشه؟
بسيار متشكرم آموزشت خوب و عالي هستش

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
vpic
کاربر فعال
کاربر فعال

8043.08 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 7 بهمن ماه ، 1386 19:01:12 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

منظورتون كدوم قطعاته؟

e2m
کاربر فعال
کاربر فعال

20068.46 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 7 بهمن ماه ، 1386 19:26:11 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

vpic wrote:
.
اين عكسا رو با يه بدبختي تو يه مغازه كه اينا وارد كشور مي كرد گرفتم و با هزار بدبختي يا يه تيكه كاغذ ابعاد چرخ دنده ها رو گرفتم ومتر

منظورم همينه؟

Back to top
vpic
کاربر فعال
کاربر فعال

8043.08 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 7 بهمن ماه ، 1386 23:21:48 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

اگه تو ايران توليد مي شد مشكلي كه نداشتيم.
اگه بخواهيد يه چرخ دنده با ابعاد مورد نظر خود طراحي كنيد بايد توسط دستگاه تراشكاري فرز برش داده شود كه هزينه ي آن 40000 تا 60000 هزار تومان براي هر چرخ دنده مي باشد

e2m
کاربر فعال
کاربر فعال

20068.46 امتیاز

Items

PostPosted: دوشنبه، 8 بهمن ماه ، 1386 11:10:47 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

واقعا جاي تاسف هست Crying or Very sad
Back to top
vpic
کاربر فعال
کاربر فعال

8043.08 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 16 بهمن ماه ، 1386 12:51:40 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

بازم سلام به همه دوستان
اين بارم يه نقشه ديگه براتون آوردم
اینم یه نقشه هواپیمای الکتریکی دیگه

با وزن فوق العاده سبک و کاملا تست شده

بدنه ی نمونه ذکر شده به قیمت ۴۰۰۰۰ هزار تومان در سایت های دیگر به فروش

می رسد و به دلیل انحصاری بودن نقشه آن در دسترس نمی باشد.

فایل ذکر شده را ابتدا از حالت فشرده خارج کرده و فایل های درون آن که با اتوکد طراحی شده را توسط نرم افزار ذکر شده باز کنید.

(ابعاد را کاملا رعایت نموده و می توانید با موتورهایی که یه کم دورشون بالا باشه به راحتی اونو به پرواز در بیارید)

vpic
کاربر فعال
کاربر فعال

8043.08 امتیاز

Items

PostPosted: سه شنبه، 16 بهمن ماه ، 1386 13:07:57 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

راستي چرا مقاله اي رو كه برااتون فرستاده بودم تو سايت قرار نداديد؟قرار بود اگه مقاله اي رو براتون بفرستيم بزاريد تو قسمت دانلود سايت
........................................................... ................
اما در مورد موتورهاي جت يه چيز باور نكردني ديدم
يكي از دوستام يه موتور جت تهيه كرده بود كه ظاهرا ايتاليايي بود 400 گرم وزنش بود قيمتش هم مي گفت حدودا 80 دلار است
خلاصه رفتيم راه اندازيش كنيم با گاز متان كار ميكنه خدا شاهده يه صداي وحشتناكي داشت داشتيم كر مي شديم.يه قدرتي داره به راحتي مي تونه يه هواپيماي 6 7 كيلويي رو بلند كنه.كاتالوگشو كه خونديم با وزن حدود 5.5 كيلو و يه طراحي نسبتا خوب بدنه هواپيما مي تونه به سرعت 90 كيلومتر بر ساعت برسه.ولي اهرم گاز موتور فقط دريچه رو مي بنده و باز ميكنه ديگه ما كنترلي روي سرعت كاري موتور نداريد و تا زماني كه مثلا سوخت تموم نشه يا دريچه رو با سروو نبندي با سرعت افزايشي كار ميكنه.
اينو كه گفتم مدل پالس جت بدون دريچه بود كه گرفته بود كه طول عمر خيلي زيادي دارند ولي دريچه داراش به دليل اينكه دريچه متحرك داره امكان ذوب دريچهش وجود داره و عمرش معمولا 6 ماه ميشه.
ابتدا گاز كه وارد موتور شد شمع يه جرقه ميزنه و موتور روشن ميشه.
اينجا هرچي بگم تا خودتون از نزديك اونو نبينيد نمي دونيد چي مي گم خدا شاهدا ارزش اينو داره هر روز روشنش كني و فقط صداشو گوش بدي

Hamed
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

702870.36 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 18 بهمن ماه ، 1386 22:16:01 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

Quote:
راستي چرا مقاله اي رو كه برااتون فرستاده بودم تو سايت قرار نداديد؟قرار بود اگه مقاله اي رو براتون بفرستيم بزاريد تو قسمت دانلود سايت

ایشالله طی هفته ای که میاد ...
این چند وقت که گرفتار درس و ... بودم کلی کار تلنبار شده رو هم که دارم به ترتیب انجامشون میدم . یه سری فایل های دیگه هم هست که دوستان ارسال کردند که اونها هم به همین ترتیب قرار داده میشن .

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Hamed
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

702870.36 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 18 بهمن ماه ، 1386 22:22:14 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

البته اگر بتونید تمام مطالب و نکات رو یکجا جمع کنید و تکمیل هم کنید خیلی بهتر میشه . مثلا سر فصل بندی کنید . در مورد هواپیماهای کنترلی بحث کنید و انواع اون . اجزای تشکیل دهنده ، انواع موجود تو بازار ، سیستم های کنترلی داخلی و انواع اون ، برد های متداول ، و ... که تمامی مطالب رو به صورت کامل در بر بگیره ، اینجوری خیلی ها که میخوان این کارو شروع کنن با دلیل بی اطلاعیهزینه های زیادی رو متحمل نمیشن .
خیلی ممنون از همکاری شما

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
vpic
کاربر فعال
کاربر فعال

8043.08 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 18 بهمن ماه ، 1386 23:02:18 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلامي دوباره
خب کار تهيه لوازم,اندازه گيري و برش هواپيما تموم شد.
تو اين مدت که نبودم داشتم رو هواپيمام کار مي کردم.اين چندتا عکس رو هم براتون گذاشتم حالا هم منتظر
رسيدن موتور و راديو هستم.وزن بدنه بدون موتور 950 گرم است.
............................................................ ........................................
آقا حامد خب شما سوالاتي مطرح كنيد تا من در موردشون تا اونجايي كه مي تونم راهنمايي كنم.

vpic
کاربر فعال
کاربر فعال

8043.08 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 27 بهمن ماه ، 1386 00:12:55 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

به نام آنکه اگر حکم کند همه محکومیم
سلام به همه دوستان خودم ميدونم معذرت مي خوام اين چند مدته پيدام نبود ولي در عوض كلي مطلب براتون دارم
این چند مدت که نبودم مشغول ساخت بدنه بودم حالا که این مطلب رو می نویسم کار بدنه کاملا تموم شده

موتور-ملخ باک سوخت-شمع و شیلنگهای سوخت رو سفارش دادم که ۱۳۰۰۰۰ هزار تومان شد

پشتم زیر بار این خرج شکست دیگه نتونستم رادیو کنترل رو بگیرم.نمی دونم چه کار کنم؟

به هر حال به محض اینکه قطعات به دستم برسه و اونارو ببندم توضیحات رو کامل می زارم رو سایت چون نمی تونم اطلاعات غلط در اختیارتون بزارم می خوام همه رو خودم عملا تست کرده باشم.

از بزرگواران سايت خواهشمندم كه در اين مورد كمك كنند راديو كنترل فوتوبا 6 كانال با برد 1.5 كيلومتر با چهار تا سروو و سيستم تغيير فركانس و ضد تداخل امواج رو مي دن 260000 هزار تومان در صورتي كه ميتونيد منو در ساخت يه راديو كاملا كاملا عملي راهنمايي كنيد بهم خبر بديد به اين دليل رو عملي تاكيد كردم چون نمي خوام هزينه كنم و بعد اونطوري كه مي خوام ازش جواب بگيرم به نظر شما ارزش داره اين راديو رو بخرم(البته الان كه نمي تونم) يا خودم درستش كنم وزن گيرنده كه خيلي خيلي مهمه و فقط ميخوام سروو ها روراه اندازي كنه.سرووهاي 18 گرمي البته من سيستم تداخل امواج يا تغيير فركانس رو نمي خوام منتظر جواب و راهنماييتون هستم.

اینم جريمه ي اين مدت كه نبودم یه نقشه هواپیمای الکتریکی دیگه

با وزن فوق العاده سبک و کاملا تست شده

بدنه ی نمونه ذکر شده به قیمت ۴۰۰۰۰ هزار تومان در سایت های دیگر به فروش

می رسد و به دلیل انحصاری بودن نقشه آن در دسترس نمی باشد.

فایل ذکر شده را ابتدا از حالت فشرده خارج کرده و فایل های درون آن که با اتوکد طراحی شده را توسط نرم افزار ذکر شده باز کنید.

(ابعاد را کاملا رعایت نموده و می توانید با موتورهایی که یه کم دورشون بالا باشه به راحتی اونو به پرواز در بیارید)

vpic
کاربر فعال
کاربر فعال

8043.08 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 27 بهمن ماه ، 1386 00:18:27 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

اين ماژول رو پيدا كردم يه نگاهي بندازيد

در ضمن ضريب خطاي راديو كنترل مورد درخواست اينجانب بايستي نزديك به صفر باشد چون در صورتي يه مشكل در ارسال فرمان پيش بياد هواپيما از كنترل خارج شده و منهدم مي شود من اين حادثه رو با چشم خودم ديدم

vpic
کاربر فعال
کاربر فعال

8043.08 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 27 بهمن ماه ، 1386 22:49:38 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

به نام تنها یار تنهایی

کارکرد یک موتور دو زمانه ساده است. در طی حرکت پیستون به سمت بالا، مخــلوط هوا و سوخت در بــــالای آن براي انفجار متراکم میشود، و همزمان مخلوطي ديگر در قسمـــت پايين پيستون که به Crankcase معروف اســـت منتقل مي شود و بعد از انفجار پیستون تحت نيروي انفجار به طرف پائین حرکت می کند و دود حاصل از اگزوز خارج می شود، همزمان سوخت و هوای توسط Carb (کاربراتور) به ســوی Crankcase انتقال پیدا کرده است. دریچـــه ورودسوخت بسته شده اسـت ومـــخلوط تحت نيرويي که در ميلنــــگ و دسته شاتون به قسمت بالای ســيلندر پیستون وارد شده متراکم شده و اين سيکل مجددا تکرار مي شود تا هنگامي که موتور خاموش شود.
همچنين بايستي فشار درون سيلندر مناسب باشد تا به خوبي عمل مکــش و تراکم انجام گيرد. در صورتي که قطعات تشکيل دهنده ي موتور به خوبي آب بندی نشــده باشند ورود يا خروج هوا از منافذ موجود در موتور مثــلا واشر سيلندر و .... باعث به هم خوردن فشار داخلي موتور شده و مشاهده مي فرماييد که موتور به صورت نامنظم کار مي کند.البته کارکرد نا منظم موتور فقط به اين مبحث بستگي ندارد و در پست هاي بعدي کليه عوامل مورد بررسي قرار خواهد گرفت مي گيرد.حتما به اين موضوع توجه فرماييد که در محل اتصال شـمع به موتور فضاي خالي وجود نداشته باشد و در صورت لزوم با يک واشر نسوز کم ضخامت آب بندي استفاده شود.
فعلا خدا نگهدار

e2m
کاربر فعال
کاربر فعال

20068.46 امتیاز

Items

PostPosted: شنبه، 27 بهمن ماه ، 1386 23:01:56 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

چرا حکم ، ما همه بی حکم هم محکومیم Wink
ایول دوست عزیز aa) aa) aa) aa) aa)
ما شدیدا منتظر ادامه مباحث و آموزهای توپت هستیم ....
من به نوبه خودم تشکر میکنم ار لطفت
Razz aa) aa) aa) aa)

Back to top
Arash_em
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

282074.08 امتیاز

Items

PostPosted: يكشنبه، 28 بهمن ماه ، 1386 18:33:49 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

vpic wrote:
اين ماژول رو پيدا كردم يه نگاهي بندازيد

در ضمن ضريب خطاي راديو كنترل مورد درخواست اينجانب بايستي نزديك به صفر باشد چون در صورتي يه مشكل در ارسال فرمان پيش بياد هواپيما از كنترل خارج شده و منهدم مي شود من اين حادثه رو با چشم خودم ديدم

سلام vpic جان.
ماژول بدي نمياد...مخصوصا چون مدولاسيون Fsk دارد...
برد حدود 400 متر برات كافي هست؟
براي ريموت كنترلت دقيق توضيح بده كه مي خواي چه امكاناتي داشته باشه...و چند كانال نياز داري...يا به نوعي چند تا كليد مي خواي رو فرستنده و چند تا خروجي مي خواي رو گيرنده...
(در ضمن اگر اشتباه نكنم رو ريموت هاي حرفه اي يك سيستيم دارد كه اگر هواپيما از برد ريموت كنترا خارج شد , اونو اتومات هدايت كنه تا بشينه...اين سيستيم را لازم نداري؟)
ما با دوستان عزيز ديگه تا جايي كه بتونيم كمكت مي كنيم...
موفق و پيروز باشيد.

حاجت ز كه مي خواهي جايي كه خدا باشد *
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
vpic
کاربر فعال
کاربر فعال

8043.08 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 1 اسفند ماه ، 1386 00:47:12 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

آقا من كوچيك همهتون هستم راستي بالاخره بسته به دستم رسيد دارم قطعات رو مي بندم
يه راديو مي خوام كه 4 تا سروو رو به سمت چپ و راست بچرخونه همين بردش هم فعلا 400 متر كافيه البته حتما راديو رو مي گيرم ولي مي خوام هواپيما رو پرواز بدم و معلوم نيست كي بتونم بخرمش البته وزنش هم مهمه و اينكه بتونه سروو هاي 18 گرمي رو ساپورت كنه

vpic
کاربر فعال
کاربر فعال

8043.08 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 1 اسفند ماه ، 1386 00:49:31 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

اين بار مي خوام در مورد يکي از مهم ترين مباحث در مورد موتورهاي احتراقي براتون شرح بدم اونم سوخت موتورهست.مي دونيد که سوخت موتورهاي مورد بحث الکل متانول هست.اما اينجا يه مشکل پيش مي آد اونم روغن کاري قطعات داخل پيستون و خنک کردن موتورهست که قسمتي از گرماي موتور توسط اگزوز و قسمتي ديگر توسط رادياتور که به شکل پره هايي است که در معرض هوا بيرون قرار دارد دفع مي شود اما براي جلوگيري از صدمه خورد موتور مقداري روغن گرچک صنعتي(حتما بايستي صنعتي باشد)به الکل متانول اضافه شده که نسبت اين دو بسته به اينکه موتور در چه فصلي(دما هوا) کار مي کند متغيير است من خودم که حالا دارم رو موتور کار ميکنم و فصل زمستان نيز هست ( -25تا 0سانتي گراد در محل سکونت اينجانب)دارم از مخلوط 30 به 70 استفاده مي کنم اين نسبت نبايستي تغيير کند ميتوان از مخلوط 25 به 75 نيز در مناطق گرمتر استفاده کرد.هرچه دماي هوا بيشتر باشد بايستي در مخلوط درصد روغن گرچک بالاتر باشد.در ادامه مطلب منظور از30 به 70 اين است که 30 درصد روغن گرچک باشد(مثلا 300 ميلي ليتر) و 70 درصد الکل متانول(مثلا 700 ميلي ليتر)
...................................................................... ...................................................................... ...........................................

روغن گرچک از مواد قابل اشتعال مي باشداین نوع روغن‌ها متعدد هستند.از جمله از آنها می توان روغن نفت ، روغن پسته ، روغن کتان ، روغن خرما ، روغن گرچک و... را نام برد.آنها در ابتدا در لامپ‌های روغن مورد استفاده قرارگرفته‌اند. روغن گرچک برای روغن‌کاری موتورهای هواپیما و بعضی از اتومبیل‌ها بکار برده شده است. قیمت آن زیاد و مقدار تولیدش کم است. قدرت حرارتی آنها کمتر از نفت است. در موتورهای دیزل به‌شرط گرم کردن آنها با افزایش انژکتورها می‌توان استفاده کرد.

vpic
کاربر فعال
کاربر فعال

8043.08 امتیاز

Items

PostPosted: چهارشنبه، 1 اسفند ماه ، 1386 23:34:17 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

مژده مژده
بحمد الله كار هواپيما تموم شد.استارت اوليه رو امشب زدم كاشكي بوديد و مي ديديد.
فقط مونده راديو رو وصل كنم اينم چندتا عكس كه حين كار گرفتم فعلا خدا حافظ

Last edited by vpic on پنجشنبه، 2 اسفند ماه ، 1386 23:52:31; edited 1 time in total

Hamed
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

702870.36 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 2 اسفند ماه ، 1386 01:28:11 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

تبریک میگم و خسته نباشید برای این پشتکاری که دارید ...
امیدوارم باقی مراحل هم به خوبی پشت سر گزاشته بشه .

راستی اگر تونستید بعد از تکمیل قسمت رادیویی در مورد چگونگی ارتباط و برنامه نویسی و ... هم توضیحاتی بدید چون خیلی از دوستان با این بخش مشکل دارند . ممنون .

(عکس ها واسه من لود نشد!!!)

Back to top
Arash_em
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

282074.08 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 2 اسفند ماه ، 1386 19:42:13 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

سلام.
vpic جان من هم به نوبع خودم تبريك عرض مي كنم....انشاالا هميشه در كارهات موفق باشي.
براي قسمت راديو چي كار كردي؟
در ضمن عكسها براي من هم لود نشد...
با تقديم و احترام.

Back to top
e2m
کاربر فعال
کاربر فعال

20068.46 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 2 اسفند ماه ، 1386 22:51:08 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

من هم بنوبه خودم برای شما و تمامی دوستان موفقیت و سربلندی آرزو وامدوارم روزی آرزوهای ما هم پیشرفت پرواز کنند
ویه ماشا... به جوانان ایرانی Wink
اگه تونستی یه فیلم کوتاه از پروازش بگیرو بذار تو سایت
با تشکر

Back to top
vpic
کاربر فعال
کاربر فعال

8043.08 امتیاز

Items

PostPosted: پنجشنبه، 2 اسفند ماه ، 1386 23:55:28 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

از همه تون تشكر مي كنم
در مورد راديو هم بايد عرض كنم كه منتظر شما هستم قرار شد كه شما راهنمايي كنيد كه از چه سنسور و مداري استفاده كنم غعلا كه نمي تونم راديو بگيرم و اگه راديو نداشته باشم نمي تونم پروازش بدم
خواهشا راهنماييم كنيد

Arash_em
مدیر سایت - Site Admin
مدیر سایت - Site Admin

282074.08 امتیاز

Items

PostPosted: جمعه، 3 اسفند ماه ، 1386 00:34:29 Reply with quote Go to Top of PageScroll Up to Previous postScroll Down to Next postGo to last Post of Page

vpic wrote:
از همه تون تشكر مي كنم
در مورد راديو هم بايد عرض كنم كه منتظر شما هستم قرار شد كه شما راهنمايي كنيد كه از چه سنسور و مداري استفاده كنم غعلا كه نمي تونم راديو بگيرم و اگه راديو نداشته باشم نمي تونم پروازش بدم
خواهشا راهنماييم كنيد

سلام.
اينجوري كه گفتي چهار تا موتور داري كه بايد چپگرد و راستگرد بشن...درسته؟
پس به نظر سنسوري نياز نداري...
حدود وزن گيرنده رو هواپيما در حالت ماكزيمم چقدر مي تونه باشه؟
به اميد خدا شروع مي كنيم...دوستان و بزرگوارن ديگه هم همكاري كنند.
موفق و پيروز باشيد
.

Back to top
Post new topic   Reply to topic    ...::: Ir-Micro.Com :::... Forum Index -> هواپیمای مدل All times are GMT + 3.5 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Jump to: